Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

 

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну / Охорона здоров'я / Реформування охорони здоро'я району

Реформування охорони здоров’я району


Шановні краяни пропонуємо Вашій увазі Заходи по реформуванню закладів охорони здоров’я вторинного рівня Збаразького району на 2016 рік.

Пропозиції побажання чекаємо за адресою м. Збараж вул..Павлова 2,  тел. (03550) 2 27 06 відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, тел. (03550) 2 16 09 Збаразька центральна районна лікарня, смт Вишнівець вул.. Замкова 2 тел. (03550) 3 11 63 Вишнівецька районна комунальна лікарня.

Заходи по реформуванню закладів охорони здоров’я вторинного рівня Збаразького району на 2016 рік

Згідно статей 3 та 49 Конституції України життя і здоров’я людини є найвищими соціальними цінностями держави, і кожний громадянин України має право на охорону здоров’я та медичну допомогу.

Сучасна система охорони здоров’я знаходиться в кризовому стані, що наочно підтверджується медико-демографічними показниками (низька середня тривалість життя через всілякі захворювання (кожного року помирає приблизно 200 тисяч чоловік), зниження народжуваності, збільшення рівня наркоманії, ВІЛ-інфекції, епідемія туберкульоз). Вона погано пристосована для того, щоб за нинішніх умов соціально-економічного розвитку країни належним чином реагувати на потреби населення. Не викликає сумніву, що система охорони здоров’я в її нинішньому стані потребує негайного реформування, точніше ? заміни новою системою, яка була б здатна забезпечити належний рівень медичного обслуговування населення у відповідності до вимог сьогодення.

Потребує радикального перегляду та реформування діяльність закладів вторинного рівня охорони здоров’я району, особливо у таких питаннях, як раціональне використання наявної інфраструктури (медичних закладів та їх технічного забезпечення, кадрів, технологій тощо) в умовах дефіциту бюджетного фінансування на них, що складає більше 25%.

Ми пропнуємо:

1. Оптимізація стаціонарних ліжок Максимівської дільничної районної комунальної лікарні, та відкриття  пункту екстреної медичної допомоги для обслуговування населення с. Максимівка і навколишніх сіл

 На даний час в структурі Максимівської дільничної районної комунальної лікарні залишилось лише стаціонарне відділення (10 ліжок терапевтичного профілю), амбулаторія ввійшла в структуру КЗЗРР „Збаразький районний центр первинно медико-санітарної допомоги” Стаціонарне відділення використовується в основному в якості геріатричного відділення, де кругло річно перебувають на лікуванні 8 осіб, які не потребують медичної допомоги, а постійного соціального догляду. У відповідності до чинного законодавства, утримання громадян похилого віку та інвалідів, які не здатні до самообслуговування, передбачене функціями геріатричних будинків-інтернатів, або відділень, створених при територіальних центрах соціального обслуговування.

Забезпечення якісною амбулаторною медичною допомогою жителів сіл Максимівка, Кретівці, Грицівці, Гори Стрийовецькі, Чагарі Збаразькі здійснюється КЗЗРР „Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги”,

Враховуючи те, що Максимівська дільнична районна комунальна лікарня немає ліцезії на медичну практику та  вперспективі не зможе пройти  акредитацію як медичний заклад, то використання даної лікарні в якості соціального центру, а не лікувального, свідчить про недоцільність утримання даного закладу як лікарняного і призводить до відволікання коштів медичної субвенції, призначених для забезпечення соціальних гарантій населенню в сфері охорони здоров’я тому доцільніше провести оптимізацію стаціонарних ліжок  Максимівської дільничної районної комунальної лікарні, та відкриття  пункту екстреної медичної допомоги для обслуговування населення с. Максимівка і навколишніх сіл.

2. Оптимізація ліжок пологового, гінекологічного відділів Вишнівецької районної комунальної лікарні та збереження гінекологічної допомоги населенню

Актуальним є питання щодо подальшого функціонування травматологічно-реабілітаційних ліжок гінекологічного та пологового відділення у Вишнівецькій районній комунальній лікарні. У Вишнівецькій лікарні неможливо забезпечити  цілодобове функціонування відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, і тому дозволяється відповідно до наказу МОЗ України від 29.12.2003 № 620 «Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні» приймати тільки фізіологічні, неускладнені пологи. Хоча в практиці часто фізіологічні пологи ускладнюються, що створює ризики для матері та дитини, які нажаль мали місце в даному відділені.

 В районі середня кількість пологів складає близько 500 на рік, тобто в середньому 2 пологів на день. Одне повноцінне пологове відділення в районі може забезпечити надання акушерської допомоги жінкам. Тому доцільно зробити повноцінне, якісне пологове відділення у Збаразькій центральній районній лікарні, створити в даній лікарні цілодобовий пост акушер-гінеколога, а у Вишнівецькій лікарні організовано цілодобовий пост водіїв, які проводитимуть доставку жінок у Збаразьку центральну районну комунальну лікарню, де б вже на неї чекав акушер-гінеколог, де є цілодобове реанімаційне забезпечення, адекватне лабораторно-діагностичне обладнання.

Враховуючи висновки інспекторськихих груп спеціалістів департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації листи департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації від 19.02.2015 № 768/9-01 „Про припинення функціонування пологового відділення Вишнівецької районної комунальної лікарні та виправлення недоліків роботи служби” листи Тернопільської обласної державної адміністрації від 25.06.2015 № 02-2904/31-22 „Про оптимізацію закладів охорони здоров’я області” та від 02.07.2015 № 03-3041/31-2, та і не мало важно є те, що анестезіолог та неонатолог наявні в одній особі, що при форс мажорних обставинах не забезпечить одночасного надання медичної допомоги ні породіллі ні новонародженому.

З метою профілактики дитячої та материнської смертності, - рекомендуємо закрити  пологове та  гінекологічне відділення Вишнівецької РКЛ. Кількість гінекологічних ліжок зменшити до 5 – ти в складі терапевтичного відділення.

Крім того у Вишнівецькій районній лікарні також функціонує травматологічне відділення на 10 ліжок де мали б проходити реабілітацію хворі після перенесених травм та хронічної патології кістково – м»язевої системи . Дані ліжка не виконують своєї функції  у зв’язку з відсутністю профільних хворих та належних умов реабілітації .

Варто зазначити, що травматологічне відділення Збаразької центральної районної комунальної лікарні, де наявні і кадрові і матеріальні можливості для надання медичної допомоги травматологічним хворим не виконує в повному обсязі своїх функцій, необхідності функціонування в районі двох однакових відділів, які не виконують свої функції недоцільно.

3. Оптимізація неефективно працюючих ліжок Збаразької центральної районної комунальної лікарні

  Враховуючи тенденцію до зменшення кількості пологів  в районі з року в рік, і бажання породіль народжувати в належних умовах доцільно створити повноцінне пологове відділення, з індивідуальним пологовим залами, палатами з всіма вигодами та спільного перебування матері дитини, батька, наявність такого відділення надасть змогу конкурувати з обласними медичними закладами. Для наявності в нас цього відділення необхідно провести закриття  гінекологічного відділення та реорганізувати хірургічне відділення.

  Беручи до уваги, що вже склалась така невтішна традиція з року в рік невиконання плану ліжко-днів хірургічним та травматологічним відділеннями а використовувати кошти на те, що не працює, це розкіш яку ми не можемо собі дозволити тож  пропонуємо реорганізувати хірургічне відділення у вигляді 25 ліжок хірургічних, 15 ліжок травматологічних та 10 ліжок гінекологічних, шляхом скорочення 5 ліжок хірургічних, 5 ліжок  травматологічних та 10 ліжок гінекологічних, тобто замість 3 відділень на 70 ліжок, з 3 завідуючими ми утворюємо 1 відділення на 50 ліжок з 1 завідуючим з повноцінними 4,5 ст. постом ургентного хірурга та 3,5 ст ургентного поста акушер-гінекологів, яке в повному об’ємі забезпечить якісне надання медичної допомоги всьому району.

  Також  необхідно провести  ремонт пологового відділення та приймально – діагностичного відділення  з кругло добовим  постом  чергових лікарів

Затвердити структуру лікувально-профілактичних закладів Збаразького району вторинного рівня.

Вишнівецька районна комунальна лікарня 45 ліжок

- поліклініка;

- 30 ліжок терапевтичне відділення (25 ліжок – терапевтичних, 5 – гінекологічних);

- 15 ліжок дитячих інфекційних.

2. Збаразька центральна районна комунальна лікарня 180 ліжок.

поліклініка;

приймально – діагностичне відділення 

6 ліжок ВАІ;

50 ліжок хірургічне відділення (25 ліжок – хірургічних,                    15 – травматологічних, 10 – гінекологічних);

20 ліжок неврологічних;

35 ліжок терапевтичних;

20 ліжок пологових;

20 ліжок кардіологічних;

15 ліжок інфекційних;

20 ліжок дитячих.
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

Фандрайзинг в районі

  

 

Актуальна тема

Щодо будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини на території Базаринської сільської ради

 

Детальний план території для індивідуального  садівництва  учасникам АТО  на території  Збаразької  міської ради

 

Районна програма розвитку малого і середнього підприємництва в Збаразькому районі на 2017-2018 роки

Проект районної програми розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості

 

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

при районній державній адміністрації

 


Семінар на тему: "Тендери в Україні. Публічні електронні закупівлі. Система електронних закупівель PROZORRO. Законодавчі та технічні аспекти функціонування. Як не допустити помилок та позбутися ризиків."

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

щодо надання пільг окремим категоріям громадян на 2017-2019 роки

 

РАЙОННА  ПРОГРАМА

впровадження Української Хартії  вільної людини в навчальних закладах

Збаразькогорайону  на 2017-2020 роки

 

Програма інформатизації

Збаразькогорайону

на 2018 - 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

 забезпечення виконання Збаразькою районною

 державною адміністрацією повноважень, делегованих

Збаразькоюрайонною радою на 2018-2020 роки

 

Районна цільова програма

   підтримки військовослужбовців, зарахованих для  проходження служби в Збройних Силах України за контрактом на 2018 рік

 

 ПРОГРАМА

сприяння оборонній,мобілізаційній готовності та відбору громадян району на військову службу за контрактом і  призову на строкову військову службу у Збаразькому районі на 2018 – 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

захисту населення і території Збаразького району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2021 роки

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку

Збаразькогорайону на 2018 рік