Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

20.07.2016р. Чи враховується під час обчислення пенсії науковим працівникам зарплата за період до 1 липня 2000 року?


Чи враховується під час обчислення пенсії науковим працівникам зарплата за період до 1 липня 2000 року?

 

Пенсійне забезпечення наукових (науково-педагогічних) працівників, зокрема порядок визначення заробітної плати й період, за який вона враховується під час обчислення наукових пенсій регулюється статтею 37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі –Закон).

Заробітна плата як під час призначення, так і під час перерахунку пенсій науковим (науково-педагогічним) працівникам враховується за весь період страхового стажу на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників починаючи з 1 липня 2000 року. Водночас варто зауважити, що в цьому разі заробітна плата враховується як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Варто зазначити, що віднесення займаної особою посади до наукової (науково-педагогічної) здійснюється на підставі довідки, виданої відповідною установою. Форми довідок, які подаються для підтвердження стажу наукової роботи, затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 06.04.2011р. №10-3 «Про затвердження Переліку та порядку подання документів необхідних для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність». Такі довідки надаються як для підтвердження стажу, необхідного для призначення наукової пенсії, так і під час врахування заробітної плати за роботу по сумісництву.

У разі, якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-технічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менш  як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на осадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Тобто, заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах до 1 липня 2000 року може бути враховано лише в разі відсутності 60 календарних місяців роботи на зазначених посадах починаючи з 1 липня 2000 року. При цьому в заробітну плату із 1 липня 2000 року буде враховано заробіток як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Заробітна плата за період до 1 липня 2000 року враховуватиметься лише за основним місцем роботи.

Крім того, на вибір особи, якій призначається (перераховується) пенсія, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більш як 10% тривалості наукового стажу, тобто здійснюється оптимізація заробітної плати.

У будь-якому разі період, за який враховується заробіток, з урахуванням оптимізації не може бути меншим за 60 календарних місяців.

Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, визначає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

У зазначеному порядку визначається також заробітна плата під час проведення перерахунку наукової пенсії. При цьому під час перерахунку застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Заробіток для обчислення пенсії не може перевищувати граничної суми заробітку (доходу), з якої справляється збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам признаються в розмірі 60% суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.

Ольга Долішна

начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2

ТО УПФУ Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації