Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Вітання

Інтерв'ю голови РДА Юрія Ништи в районній газеті "Воля"

06.06.16 | 14:52

Юрій НИШТА, голова районної держадміністрації: «Часу на роздуми не було»

21 травня 2015 року розпорядженням Президента України Юрія Михайловича Ништу призначено головою Теребовлянської районної державної адміністрації, а 25 травня у Теребовлі вже відбулось представлення нового очільника району. З тих пір минув рік. Як зустріла Теребовлянщина керівника, що вдалось зробити за цей час, а над чим ще треба працювати – на ці та інші запитання відповідає Юрій Михайлович НИШТА.

- Юрію Михайловичу, з якими проблемами довелось стикнутись у Теребовлі з перших днів призначення?
- У перший робочий день треба було вирішувати питання, які турбували людей. Керівництво району змінилось, але життя продовжувалося. У приймальні сиділи волонтери, які чекали підтримки в організації допомоги нашим воїнам-землякам на сході України. На прийомі громадян піднімались різні проблемні питання, які потребували негайного вирішення. Часу на роздуми, на тривоги не було. Треба було діяти. Шість років я очолював комбінат хлібопродуктів на Дружбі, спілкувався з сільгоспвиробниками. Тому проблеми села мені були близькі і зрозумілі. Не гаючи часу, довелось вникати у «вузькі місця» промислової галузі, специфіку бюджетної сфери.

- Серед багатьох напрямків у роботі які окреслили як пріоритетні?
- Ще у далекому 1991 році розпочали будівництво нової школи у Соколові. Це ж скільки років довгобуду?! Завершення будівництва школи було на особливому контролі у голови обласної держадміністрації Степана Барни і районного керівництва. За короткий час з Фонду регіонального розвитку було освоєно 5 млн грн, з районного бюджету – 500 тис. грн. До завершення будівництва школи залучались сільгоспвиробники, працівники філії «Райавтодор», за що їм щира подяка. Спільними зусиллями у Соколові завершилось зведення сучасної двоповерхової будівлі на 126 учнів. 11 січня цього року на урочисте відкриття новобудови завітав Президент України Петро Порошенко. Сьогодні, в умовах війни на сході України, треба першочергово вирішувати питання і допомоги нашим воїнам, і соціальної адаптації демобілізованих, і підтримки сімей наших героїв. Разом з місцевими органами самоврядування, сільгоспвиробниками намагаємось максимально задовольнити потреби воїнів АТО у виділенні землі. Війна на Сході поставила на порядок денний чи не першим пунктом відновлення військової частини у Теребовлі. Разом з головою облдержадміністрації, командиром 44-ої артилерійської бригади і народними депутатами з відповідною ініціативою звернулись у Міністерство оборони України. На відновлення місцевої частини вже виділено 14 млн грн. Незадовго майже півтисячі контрактників нестимуть у ній військову службу. А це і нові робочі місця, і відрахування у місцевий бюджет. У час економічної скрути великі надії покладаємо на залучення інвестицій у район. Продовжуємо нашу співпрацю з проектом Європейського Союзу та Програмою ООН «Місцевий
розвиток, орієнтований на громаду». Тільки протягом останнього часу у школах сіл Ласківці, Острівець, Ілавче, Могильниця замінено вікна, ,зовнішні та внутрішні двері, проведено ремонти даху і підлоги, реконструйовано котельні. Нещодавно закінчився Міжнародний інвестиційний форум у Тернополі. Наші зарубіжні партнери побували на Теребовлянщині, ознайомились з промисловим потенціалом району, зокрема, з технологічними процесами випуску продукції на ТОВ «Микулинецький «Бровар», з метою налагодження двостороннього інвестиційного та торговельного співробітництва. Не дивлячись на економічні труднощі, життя у районі продовжується. Намагаємось максимально вирішувати ті завдання, які ставить перед нами сьогодення. Так, цього року в Ілавчому відкрито оновлене терапевтичне відділення №2 Теребовлянської центральної районної лікарні, у Микулинцях – поліцейську станцію, йде мова, щоб таку ж відкрити у Золотниках. Влітку запрацює пункт екстреної медичної допомоги у Струсові.

- Яка участь виконавчої влади у проведенні адміністративно - територіальної реформи на Теребовлянщині?
- З прийняттям закону про адміністративно-територіальну реформу спрямовував роботу на його роз’яснення на семінарах, нарадах з керівниками
органів місцевого самоврядування, для чого залучали спеціалістів з Тернополя. Зараз у районі створено 4 об’єднаних територіальних громади – це один із найвищих показників в області. Створенню громад передувала дуже клопітка, непроста робота. Адже колись єдиний «пиріг» треба було справедливо розділити між громадами так, аби не загострювати ситуацію. І, думаю, нам це вдалось. У ході спілкування, обговорення всіх спірних питань з керівниками громад прийшли до порозуміння і взаємопідтримки. До речі, держава виділила майже 30 млн грн на розвиток громад району. Особисто віддаю перевагу тим проектам, які розраховані на віддалені села, а не на центри громад. Потрібно дбати про розвиток околиць громад. Своє завдання вбачаю у тому, щоб сприяти завершенню адміністративно-територіальної реформи у районі. Життя переконує – за громадами майбутнє, тим паче держава фінансово підтримує такий територіальний устрій.

- Юрію Михайловичу, в умовах війни на Сході дуже важливо, щоб у кожному місті, селі був мир і спокій…
- Зрозуміло, не все залежить від мене. Я ж, у свою чергу, роблю все, щоб мешканці району жили у мирі і спокої. У нас повне взаєморозуміння з усіма політичними партіями і громадськими організаціями національно-патріотичного спрямування. Намагаюсь об’єктивно та оперативно вирішувати всі питання, які ставлять переді мною теребовлянці. Продовжуватиму роботу над залученням інвесторів на Теребовлянщину, адже це допоможе створити нові робочі місця, вирішувати проблеми соціальної сфери. Всіляко сприятиму ремонту та будівництву доріг, адже вони також запорука економічного розвитку району, а ще приваблюватимуть у наш багатий на історію край туристів. Проблемним питанням, яке вже не один рік потребує вирішення, залишається легалізація роботи кар’єрів. Так що працювати є над чим.

- Дякую за розмову. Успіхів у реалізації задумів на благо нашого краю!

Анатолій Роздольний

Районна газета «Воля», № 22 від 27 травня 2016 р.