Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Несплачений внесок сьогодні – втрачена пенсія в майбутньому


Коли настає час пенсійного віку й треба оформлювати пенсію, багато хто дізнається,що розмір їх пенсії є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого, взагалі втраченоправо на призначення пенсії. Чому таке відбувається? Що треба робити, щоб не потрапитиу у таке становище?

Сьогодні це актуально, як ніколи. Адже якщо людина отримує велику зарплату, цеще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені пенсійні внески, неберуться до уваги під час розрахунку розміру пенсії. До того ж для багатьох нашихгромадян є «нормою» отримання зарплатні в «конвертах». Такий нелегальний заробітокне хвилює пересічного громадянина на початку свого трудового шляху. Лише знаближенням пенсійного віку виникають думки про легальний розмір зарплати, а час вжевтрачено безповоротно.

От і виходить, що начебто працювали, а пенсія маленька.Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсії відстрахового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески. Для зарахування дострахового стажу одного робочого місяця в повному розмірі сума сплачених щомісяцявнесків має бути не меншою за мінімальний страховий внесок.Мінімальний страховий внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково якдобуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску назагальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, заякий нараховується заробітна плата.

З 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 грн.Мінімальний страховий внесок становить 22 % від цієї суми, а саме 918,06 грн. на місяць.Періоди трудової діяльності до 01 січня 2004 року зараховуються до стажу напідставі записів трудової книжки та додаткових документів. Увесь трудовий стаж, якийбув у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цейперіод трудовий стаж перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинназаробляти саме страховий стаж і роботи це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

З 2004 року трудова книжка не є підтвердження страхового стажу. Якщо навіть втрудовій книжці є записи про роботу після 01 січня 2004 року, а внески до Пенсійногофонду не сплачувалися, цей період до страхового стажу зарахуватися не може.

Отже, якщо заробітна плата отримується в «конверті», не сплачуються страховівнески, то ні цей стаж, ні зарплата не будуть враховані для обчислення пенсії.Відомості про заробітну плату та сплачені внески зберігаються в реєстрізастрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціальногострахування.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєїзаробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларуєроботодавець, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей інедостовірності даних та мати впевненість на одержання справедливо заробленої пенсії.

Автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожномупрацюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживанняодержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розмірусплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу.

Сьогодні сучасні інформаційні технології дозволяють спростити таку процедуру.Зареєструвавшись користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України (адреса вІнтернеті portal.pfu.gov.ua) можна переглядати виписки (стосовно себе) з системиперсоніфікованого обліку та постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмірофіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загальногострахового стажу. Щоб долучитися до користувачів веб-порталу електронних послуг,необхідно лише звернутися до Шумського відділу обслуговування громадян (сервісний центр)  Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримати відповідний код доступу.

А ще слід пам’ятати, що права найманих працівників захищено статтею 16 ЗаконуУкраїни «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якоюзастраховані особи мають право вимагати від страхувальника (тобто від підприємства –роботодавця) сплати страхових внесків у повному обсязі, у тому числі в судовомупорядку.

19.06.2019

Головний спеціаліст відділу наповнення бюджету
Фінансово – економічного управління
Головного управління
Пенсійного фонду України в Тернопільській області                                                                                                           
 Марія Хмарна
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг