Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Новини Проекту


31 січня відбувся Форум Місцевого Розвитку Шумського району на 2013 рік.
Метою даного Форуму є забезпечення соціального, економічного та екологічного розвитку шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів, сприяння у децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні.
У Форумі взяли участь Голови районної ради В.Садовський, заступник голови районної ради П.Слободянюк, керівники районних служб, відділів та управліньрайдержадміністрації, голови вибраних сільських рад, керівники ОГ, представник Тернопільської ОДА,  Координатор Тернопільського Ресурсного центру громад.Зі вступним словом до присутніх звернувся голова Шумської районної державної адміністрації В.Садовський та голова районної ради В.Грушко.
Обговорили питання про результати  реалізації  проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2» в Шумському районі за 2012р.; про перспективи реалізації проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в Шумському районі та завдання органів виконавчої влади. Далі обговорили перспективи реалізацій мікропроектів за участю керівників організацій громад та сільських голів сіл: В.Іловиця, Людвище, Цеценівка, Боложівка.
На завершення Форуму було підведено підсумки та прийняті відповідні резолюції.

04.07.11 

Заступник голови райдержадміністрації С. Скибіцька взяла участь у регіональному семінаріпроекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Заступник голови райдержадміністрації С. Скибіцька взяла участь у регіональному семінарі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», при заступнику голови – керівнику апарату облдержадміністрації Ю. Желіховському, у м. Тернопіль.

           Метою проекту є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив.

          У ході його реалізації у Тернопільській області місцевими громадами успішно впроваджено 63 мікропроекти із загальним обсягом фінансування 9,8 млн. гривень, з них за рахунок коштів Проекту – 4,6 млн. гривень. Завдяки цьому вирішено ряд нагальних питань життєдіяльності населених пунктів у 9 районах області. А саме: здійснено заходи з енергозбереження у 30 школах, 8 дитсадках, 3 будинках культури (замінено вікна, двері, підлогу та покрівлі, реконструйовано та введено нові системи опалення), закуплено обладнання та проведено ремонти у 13 фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях, впроваджено 5 нових водогонів, придбано 3 шкільних автобуси, облаштовано 1 сміттєзвалище.   

          Всі ці заходи проведено у відповідності до Стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2015 року.

 

08.08.11 

Співпраця району із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІ

За інформацією начальника управління економіки і підприємництва  райдержадміністрації Г. Федорука, 5 серпня було затверджено список районів Тернопільської області, які протягом наступних 4-х років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІ. Конкурс районів було оголошено 4 липня 2011 року під час Регіонального семінару-представлення Проекту. Із 17 районів Тернопільської області 14 надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними групами критеріїв: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.

За результатами конкурсу Шумський район потрапив до шести районів області, які візьмуть участь у даному проекті. Планується провести семінари із сільськими головами району з метою поширення інформації про можливість участі у проекті. Участь у проекті можуть брати усі села району, а також і місто Шумськ. Учасникам потрібно організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).

 

26.08.11 

Відбувся районний семінар Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

У залі засідань районної ради за участю голови райдержадміністрації          В. Садовського та голови районної ради В. Грушка, відбувся районний семінар Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У ході семінару координатор Тернопільського обласного ресурсного центру громад О. Процик підвів підсумки та уроки реалізації 1-ої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Тернопільській області, доніс до відома присутніх суть та завдання 2-ої фази Проекту.

            По завершені семінару голова райдержадміністрації В. Садовський, голова районної ради В. Грушко та представник Проекту підписали угоду про партнерство.

 

20.09.11 

На базі Тернопільського обласного ресурсного центру розвитку громад відбулася нарада з відбору сільських рад району для участі у ІІ фазі Проекту «Місцевий розвиток орієнтовний на громаду»

На базі Тернопільського обласного ресурсного центру розвитку громад відбулася нарада з відбору сільських рад району для участі у ІІ фазі Проекту «Місцевий розвиток орієнтовний на громаду». Участь в нараді взяли виконувач обов’язків голови райдержадміністрації С.Скибіцька, голова районної ради В. Грушко, начальник управління економіки і підприємництва райдержадміністрації Г. Федорук.

У ході наради було затверджено список місцевих рад району, які протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду -ІІ». 

Координатори Центру відзначили активність Шумського району, 22 місцеві ради якого надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту. (кількість заявок інших районів області становила 10-15).

Загалом відбір проводився за такими основними групами критеріїв:

-  соціально-економічний розвиток;

- забезпечення населення питною водою;

- медичне обслуговування;

- стан навколишнього середовища;

- енергозбереження;

- мотивація участі у Проекті;

- готовність до зобов’язання.

Отже, згідно набраних рейтингових балів, в основний список місцевих рад  потрапили: Цеценівська, Людвищенська, Іловицька, Боложівська. До резерву включені:  Бриківська, Суразька, Соснівська, Васьківецька сільські ради.

У відібраних селах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у сільських радах на сходках громадян та представників Тернопільського обласного ресурсного центру розвитку громад, які заплановано провести в першій декаді жовтня 2011 року. На таких зустрічах мешканці сіл зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети та запропонувати для фінансування проект з покращення умов проживання.

 

30.11.11 

Зустріч з громадськістю сіл Цеценівка та Людвище

Заступник голови райдержадміністрації С.Скибіцька та начальник управління економіки та підприємництва райдержадміністрації Г.Федорук провели зустріч з громадськістю сіл Цеценівка та Людвище щодо реалізації проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В обох селах утворено громадські організації, обрано голову кожної організації, секретаря, казначея (скарбника) та ініціативну групу у складі 9 людей. За сприяння місцевої влади та  активної роботи власне громад проекти знаходитимуть своє втілення у наступних етапах програми.

 

02.12.11 

Засідання новоствореного форуму місцевого розвитку Шумського району

Голова райдержадміністрації В.Садовський спільно з головою районної ради В.Грушком провели засідання новоствореного форуму місцевого розвитку Шумського району. Даний форум був створений з метою підтримки практичного втілення проектів сільських громад в рамках програми ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Співголовами форуму стали голова райдержадміністрації В.Садовський та голова районної ради В.Грушко. Заступниками співголів призначено заступників голови райдержадміністрації С.Демчук і С.Скибіцьку та заступника голови районної ради П.Слободянюка. Обов’язки секретаря виконуватиме начальник управління економіки і підприємництва райдержадміністрації Г.Федорук. Даний форум – це об’єднання представників усіх організацій, установ, органів державної влади та місцевого самоврядування, які матимуть причетність до втілення проектів чотирьох громад району. Також спільним розпорядженням голови райдержадміністрації голови районної ради створено районний ресурсний центр громад на базі управління економіки і підприємництва райдержадміністрації, який виконуватиме функції секретаріату форуму.

 

15.12.11 

В районній державній адміністрації відбувся тренінг-навчання

В районній державній адміністрації відбувся тренінг-навчання з питань реєстрації громадських організацій на території сільських рад, які беруть участь у проекті ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. У семінарі взяли участь начальник управління економіки та підприємництва райдержадміністрації Г.Федорук, сільські голови, голови створених громадських організацій, секретарі та бухгалтери. Інформацію з тематики тренінгу висвітлював координатор з реалізації даного проекту в Тернопільській області О.Процик.

 

30.01.12 

Голова районної державної адміністрації В.Садовський провів засідання Форуму Місцевого Розвитку

Голова районної державної адміністрації В.Садовський провів засідання Форуму Місцевого Розвитку (далі – ФМР) в рамках реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Присутніми на нараді були: голова районної ради, співголова ФМР В.Грушко, заступник голови райдержадміністрації С.Демчук, заступник голови районної ради П.Слободянюк, начальник управління економіки і підприємництва райдержадміністрації, заступник співголів ФМР Г.Федорук, начальник відділу з питань освіти райдержадміністрації Л.Табачук, головний лікар Шумської центральної районної лікарні Ю.Кушнір, начальник відділу містобудування, архітектури, індустрії будівельних матеріалів райдержадміністрації О. Бундик, начальник управління фінансів райдержадміністрації І.Габор, начальник управління Державного казначейства у Шумському районі О.Столярчук.

На засіданні Форуму Місцевого Розвитку підвели підсумки зборів громадських організацій таких сіл, як Боложівка, Цеценівка, В.Іловиця та Людвище.

Нагадаємо, що громада села Боложівка, враховуючи попереднє опитування, визначила пріоритетною проблемою розвитку села, в рамках проекту МРГ, ремонт фельдшерсько-акушерського пункту даного села, а саме – встановлення опалення, заміну вікон та дверей, оновлення зовнішнього фасаду та закупівлю медичного обладнання, громадська організація села В.Іловиця вирішила провести заміну вікон у Великоіловецькому НВК, а громади сіл Цеценівка та Людвище зазначили, що пріоритетною проблемою, яка потребує якнайшвидшого вирішення, є проведення енергозберігаючих заходів по навчально-виховних комплексах, зокрема, це заміна вікон, дверей, а в Цеценівському  НВК -  ще і можливе влаштування паливної.

За наслідками засідання, головою райдержадміністрації В.Садовським дане доручення начальнику відділу з питань освіти Л.Табачук та головному лікарю Шумської центральної районної лікарні Ю.Кушніру приступити до виготовлення проектно-кошторисної документації на обрані об’єкти.

 

 

05.03.12 

Відбулося підписання угоди

З метою створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив на території району, 5 березня голова районної державної адміністрації Віктор Садовський та голова районної ради Віталій Грушко підписали із представництвом ПРООН в Україні угоду про партнерство щодо відтворення досвіду методології, що впроваджується спільним проектом ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В рамках реалізації даного проекту громади сіл Велика Іловиця, Людвище та Цеценівка проведуть заміну існуючих вікон та дверей на енергозберігаючі в навчально-виховних комплексах, а громадська організація села Боложівка, крім енергозберігаючих заходів, – ще здійснить заміну паливного котла в приміщенні ФАПу. Вищезгадана угода дасть можливість додатково реалізувати ще 2 проекти на території нашого району.

 

9.03.12 

Засідання Форуму Місцевого Розвитку Шумського району в рамках реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

 Голова райдержадміністрації В.Садовський і начальник управління економіки та підприємництва райдержадміністрації Г.Федорук взяли участь у засіданні Форуму Місцевого Розвитку Шумського району в рамках реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг