Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Підтримка бізнесу


 

У м.Бамако (Малі) з 16 грудня 2017 року до 2 січня 2018 року відбудеться 12-а міжнародна виставка-ярмарок «FEBAK». Захід проводиться під патронажем Президента Республіки Малі.

Міжнародна виставка-ярмарок в Бамако, організована два рази в рік за різними напрямками, є найважливішою серед подібних великих подій в Малі. Як очікується, в ній візьмуть участь більше 600 компаній у сфері торгівлі, промисловості, сільського господарства і сфери послуг переважно з країн Африки, Європи та Азії. Виставку-ярмарок протягом 18 днів відвідає близько 300 тисяч чоловік. На її полях будуть організовані бізнес-форуми та переговори у форматі «b2b». Почесним гостем стане Алжирська Народна Демократична Республіка.

Організатори в особі Торгово-промислової палати Малі запрошують зацікавлені українські підприємства до участі в даному заході, що створює сприятливі умови для просування його учасниками своєї продукції і послуг за кордоном.

Для участі у виставці-ярмарку необхідно подати заявку в Торгово-промислову палату Малі з наведеного за посиланням:http://cci.ml/

Контактні телефони організаторів виставки :
+223 763922235, +223 66752076, +223 66432989, +223 62110528, +223 65507466.

---------------------------------------------------------------------

 

Офіс з просування експорту запускає дворічну навчальну програму для експортерів EXPORT REVOLUTION. Ukraine!

Програма розроблена Інститутом маркетингу Естонії за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, спеціально для українських експортерів. Навчальна програма поєднує онлайн-вебінари, а також групові онлайн та офлайн тренінги з розглядом конкретних кейсів компаній-учасниць, та завершиться навчальною подорожжю до Естонії.

Програма розділена на 2 рівні:

 1. Базовий – для експортерів-початківців, що не мають досвіду в експорті та лише планують експортувати (онлан-вебінари).
 2. Просунутий – для компаній, які вже експортують та бажають покращити свої експортні результати, або ж знаходяться на етапі експортної готовності (відеомодулі з домашніми завданнями та практичними онлайн та офлайн зустрічами, з розбором кейсів та домашніх завдань учасників, а також заключна поїздка до Естонії.

За 2 роки, на які розрахована програма, понад 1200 українських компаній зможуть покращити свої експортні знання та показники, з них:

-1000 компаній-початківців зможуть отримати базові практичні навички з експорту;-200 компаній, що потенційно готові до експорту або ж роблять перші кроки в експорті чи лише планують експортувати отримають унікальну можливість покращити експортні показники чи розпочати експорт на нові ринки.

Прийом заявок на участь на обидва рівні програми (базовий та просунутий ) розпочнеться на сайті Офісу з просування експорту з 7 листопада 2017 року та триватиме:

-до 14 листопада для початкового рівня (можуть подаватись всі зацікавлені у експорті компанії);

-до 17 листопада для просунутого рівня (зможуть подаватись компанії, котрі пройдуть тест на готовність до експорту та наберуть відповідну кількість балів).

Остаточний відбір компаній а також реалізацію навчальної програми буде здійснено Інститутом маркетингу Естонії.

Навчання триватиме з листопада 2017 по травень 2018 року.

З програмою занять та кураторами програми можна ознайомитись за посиланням: https://www.exportrevolution.org.ua

Слайди з презентації програми:

https://issuu.com/epoukr/docs/export_revolution_ukraine_launch

Детальніше за про Програму посиланням: https://epo.org.ua/export-revolution-started/

---------------------------------------------------------------------------

 

Стань успішним підприємцем!

Увага! Оголошено конкурс на участь в бізнес-інкубаторі!

Громадяни, які хочуть спробувати себе у бізнесі мають унікальну можливість заручитися підтримкою команди професіоналів.

За ініціативи Тернопільської обласної державної адміністрації, при Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості незабаром розпочне роботу перший в області бізнес -інкубатор.

Учасником цього інкубатора може стати кожен, – як особи, які тільки планують розпочати бізнес так і діючі підприємці.

Бізнес-інкубатор – це можливість для людей, які хочуть займатися бізнесом, отримати супровід у започаткуванні та веденні підприємницької діяльності.

Для участі в інкубаторі не обов’язково бути зареєстрованим підприємцем, достатньо мати власну бізнес-ідею, а досвідчені експерти з ведення бізнесу допоможуть втілити її у життя.

Діючі представники підприємництва зможуть отримати фахову підтримку з удосконалення свого бізнесу за допомогою менторів, тренерів, експертів, а також усю наявну інформацію про можливості, які існують для підтримки підприємництва в Україні та області.

Участь в бізнес-інкубаторі здійснюватиметься за 2 варіантами:

 1. 1. 10 переможців отримають власне робоче місце в офісі інкубатора, а також можливість обміну досвідом та знаннями з іншими учасниками інкубатора щодня впродовж року та фаховий супровід із започаткування та ведення власного бізнесу.

 1. 2. Також, буде обрано 20 осіб, які отримають впродовж 2 років системну підтримку з розвитку та ведення своєї підприємницької діяльності.

Для того щоб стати учасником інкубатора достатньо подати заяву на участь та необхідний пакет документів.

Прийом документів на участь у конкурсі триватиме до 20 листопада 2017 року!

Пакет документів подається у паперовому вигляді в Тернопільський регіональний центр підтримки підприємництва за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського 8, каб.833.

тел .: (0352) 52 31 72

моб.: (098)648 60 86

e-mail:ternopil.vrp@gmail.com.

Перелік необхідних документів:

- Конкурсна заявка за встановленою формою;

- Опис проектної ідеї/бізнес-плану за встановленою формою; 

- Копія Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (у разі зареєстрованого СПД);

- Письмова згода на обробку персональних даних.

Додаткова інформація про конкурс та форми необхідних документів знаходяться на офіційних веб-сайтах Тернопільського обласного центру зайнятості та Тернопільської обласної державної адміністрації в рубриці «Підтримка бізнесу» (http://dcz.gov.ua/ter/control/uk/index, http://www.oda.te.gov.ua/).

--------------------------------------------------------------------------

Новини грантових програм для МСП:

http://platforma-msb.org/category/donory-msb/grantovi-programy/

 http://sbiz.club/news/grants/
--------------------------------------------------------------------------

Міжнародні виставково-ярмаркові заходи та ділові форуми у 2017 році

--------------------------------------------------------------------------

Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва Тернопільської області на 2016-2020 роки


(рішення Тернопільської обласної ради від 22 вересня 2016 року № 318)

 

Проект плану реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Тернопільської області  на 2016-2020 роки

 

Обласна програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки

----------------------------------------------------------------------------------------------

Перелік структурних підрозділів районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, селищних, сільських рад та  акредитованих суб’єктів, що здійснюють реєстраційні функції

 

Каталог грантових, кредитних програм та програм міжнародної технічної допомоги у сфері енергоефективності

 

Співробітництво з міжнародними організаціями у сфері розвитку і підтримки підприємництва та можливості, які воно дає

---------------------------------------------------------------------------------------------

ОН-ЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ ТА ОТРИМАННЯ ВІДОМОСТЕЙ З ЄДР

 

БАЗА ДАНИХ елементів бізнес-інфраструктури Тернопільської області -2017 рік

 

Захистити свій бізнес

 

Увага! Працює «гаряча» телефонна лінія!

           Пріоритетом діяльності обласної державної адміністрації є покращення інвестиційного та підприємницького клімату на Тернопільщині.

            Відносини між владою та бізнесом мають бути прозорими і зрозумілими. Влада і бізнес - партнери.

            З ініціативи голови Тернопільської обласної державної адміністрації  Степана Степановича Барни в департаменті економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Тернопільської облдержадміністрації відкрито «гарячу» телефонну лінію з питань підтримки та розвитку підприємництва.

          Зауваження, пропозиції щодо діяльності адміністративних структур, що регламентують інвестиційну та підприємницьку діяльність в частині надання адміністративних послуг, роботи центрів з надання адміністративних послуг, телефонуйте на номер «гарячої лінії» 52-33-83, у понеділок – четвер з 8.00 до 17.15, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, або надсилайте інформацію на електронну адресу: ternopil.vrp@gmail.com.

          Зателефонувавши на номер «гарячої» лінії, суб’єкти підприємницької діяльності можуть запропонувати свої шляхи підтримки бізнесу та отримати конкретну невідкладну допомогу у вирішенні найгостріших питань малого та середнього бізнесу, повідомляти про факти порушення прав фізичних осіб-підприємців та господарюючих суб’єктів, незаконного втручання в їх господарську діяльність, тиску з боку органів державного контролю та правоохоронних органів»

-------------------------------------------------------------------------------------

УВАГА!!!

Конкурс в рамках Європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу (МСП) COSME “COS-EINET-2017-3-04: “Європейська інкубаційна мережа для інновацій, орієнтованих на креативність”.

Відповідно до інформації Представництва України при Європейському Союзі Мінекономрозвитку інформує про конкурс в рамках Європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу (МСП) COSME “COS-EINET-2017-3-04: “Європейська інкубаційна мережа для інновацій, орієнтованих на креативність”.

Метою конкурсу є налагодження зв’язків та співпраці між бізнес-інкубаторами та бізнес-акселераторами, які надають підтримку МСП та стартапам в таких напрямках як інноваційний дизайн та туризм.

Відповідно до умов конкурсу до участі допускаються:

 • неприбуткові організації (приватні чи громадські);
 • бізнес-інкубатори, бізнес-акселератори, лабораторії, університети, науково-дослідні центри;
 • державні органи (національні, регіональні, місцеві);
 • комерційні організації, які надають підтримку малому та середньому бізнесу.

Кінцевий термін подання заявки для участі в конкурсі – 19.10.2017.

Для отримання додаткової інформації по заявці, перейдіть за посиланням:

https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/cosme/calls/cos-einet-2017-3-04.html#c,topics=callIdentifier/t/COS-EINET-2017-3-04/1/1/1/default-group&callStatus/t/Forthcoming/1/1/0/default-group&callStatus/t/Open/1/1/0/default-group&callStatus/t/Closed/1/1/0/default-group&+identifier/desc

https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/cosme/topics/cos-2017-3-04-2.html

https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/cosme/topics/cos-2017-3-04-1.html

-------------------------------------------------------------------------------------

Підприємців малого та середнього бізнесу Тернопільщини запрошуємо до участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT !

Канадсько-український проект підтримки та інвестицій (CUTIS) оголошує набір українських підприємств малого і середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN Export у пріоритетних секторах:

 1. IT-послуги
 2. Одяг
 3. Взуття
 4. Меблі
 5. Шоколад та кондитерські вироби

Пріоритети були визначені в результаті ґрунтового аналізу канадського та українського ринків.
Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Вона розрахована на 3 роки та має кілька рівнів:

 • Комплексний – для обмеженої кількості компаній малого і середнього бізнесу, найбільш перспективних і готових до експорту
 • Освітньо-консультаційний – для решти компаній у пріоритетних секторах, зацікавлених у виході на канадський ринок
 • Інформаційний – для широкого кола компаній, що цікавляться канадським ринком

Комплексна підтримка передбачає наступні заходи:

 • Співфінансування участі підприємств у профільних виставках та інших маркетингових заходах у Канаді та США
 • Індивідуальна консультаційна підтримка підприємств досвідченими галузевими консультантами з Канади та України з питань доступу та просування на канадському ринку
 • Організація бізнес-зустрічей з потенційними замовниками в Канаді
 • Організація торговельних місій до Канади та спів фінансування участі підприємств у них
 • Доступ до навчальних програм та матеріалів

Для участі у конкурсному відборі, підприємства мають відповідати наступним вимогам:

 1. Бути зареєстрованим в Україні та не перебувати у процесі банкрутства або ліквідації.
 2. Бути виробником одягу, взяття, меблів, шоколаду та кондитерських виробів або надавачем IT-послуг.
 3. Мати до 500 офіційно зареєстрованих працівників.
 4. Мати досвід експорту/постачання продукції до торговельних мереж АБО обсяги реалізації понад 5 млн грн. на рік.
 5. Частка громадян України серед кінцевих бенефіціарних власників підприємства має бути не меншою за 50%.
 6. Бути готовим до співфінансування витрат на участь у виставках, торговельних місіях, інших маркетингових заходах у Канаді чи США
 7. Володіти англійською мовою для комунікації з замовниками, партнерами, консультантами в Канаді чи США

До участі у програмі U CAN EXPORT заохочуються підприємства, власниками або керівниками яких є жінки. Заявки таких підприємств будуть розглянуті в першу чергу, оскільки проект CUTIS прагне досягнути гендерного балансу серед власників та керівників підприємств-учасників програми.

Компанії, що відповідають критеріям наведеним вище, та бажають взяти участь у програмі U CAN EXPORT мають заповнити заявку за посиланням http://bit.ly/UCANexport.
Контактна електронна адреса : office@cutisproject.org

-------------------------------------------------------------------------------------

ДО УВАГИ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ОБЛАСТІ ЩОДО  ПАРТНЕРСТВА З НІМЕЧЧИНОЮ

Нові ринки – нові товари – нові технології - нові можливості –

європейські цінності у веденні бізнесу – Ваші інвестиції у майбутнє

В рамках двостороннього співробітництва між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та німецьке Товариство з міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і енергетики реалізують Програму для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів Fit for partnership with Germany (Готові до співпраці з Німеччиною).

Дана програма є елементом зовнішньоекономічної політики Німеччини і шляхом бізнес-сесій/стажувань в Німеччині сприяє:

-          виходу українських підприємств на міжнародні ринки,

-          підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств

-          підвищенню кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності

через отримання ними нових компетенцій у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами, ведення переговорів з представниками інших країн та ін.

Учасник Програми отримує можливість:

- стати фахівцем в міжнародному бізнесі, особливо з Німеччиною;
- набути інформацію, знання, навички та міжкультурні управлінські компетенції, що  допомагають налагодити співпрацю з німецькими компаніями;

- підвищити свою конкурентну здатність;

- набути практичного досвіду ведення переговорів з потенційними німецькими  партнерами;

- ознайомитися з Німеччиною як економічним партнером;

- встановити контакти з німецькими компаніями і знайти надійних  партнерів;
- безпосередньо ознайомитися з обладнанням, матеріалами і технологіями німецьких компаній і придбати необхідне;

- набути інформацію про можливості збуту своєї продукції в Німеччині;

- кар’єрного зростання / розширення особистого кругозору / росту особистості;
- побачити німецьку компанію зсередини;

- стати частиною міжнародної бізнес-спільноти з ексклюзивним виходом на  випускників з 19 країн - партнерів Програми різних сфер діяльності (більше 12.000).

 

У  2017  році українським менеджерам / підприємцям і підприємствам пропонуються стажування за напрямками:

– Економічна кооперація без галузевої специфіки та

– Економічна кооперація з галузевою специфікою *:

1. Економічна кооперація у сфері енергоефективності;

2.Економічна кооперація у секторі охорони здоров'я/індустрія охорони здоров’я;

3. Економічна кооперація в аграрному секторі ;

4. Економічна кооперація у сфері переробки сміття/екологічна утилізація сміття;

* У випадку, якщо напрямок не зможе бути запропонований, GIZ залишає за собою право включити прийнятих кандидатів у формат «Економічна кооперація без галузевої специфіки».

Більш детальну інформацію можна знайти на веб-сайті:
www.ukraine.managerprogramm.de, а також у разі виникнення зацікавленості щодо участі в Програмі, просимо звертатись у регіональний центр підтримки підприємництва, що діє при департаменті економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації: iryna.porseva@gmail.com.

-------------------------------------------------------------------------------------

УВАГА! ПРОГРАМА ЄС «ЕРАЗМУС ДЛЯ МОЛОДИХ ПІДПРИЄМЦІВ» (ERASMUS FOR YOUNG ENTREPREUNERS)!

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує про Програму ЄС “Еразмус для молодих підприємців” (Erasmus for Young Entrepreuners), яка є частиною Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”.

“Еразмус для молодих підприємців” (далі – Програма) – започаткована у 2009 році Програма транскордонного обміну, яка надає можливість новим, молодим та амбіційним підприємцям (слово “молодий” в цьому контексті означає не вік підприємця, а час з моменту започаткування ним підприємницької діяльності – до 3х років) набувати навичок і знань у досвідчених підприємців, які володіють малими підприємствами в інших країнах-учасницях цієї Програми, а досвідченим підприємцям – дізнаватися про перспективи й нові бізнес-ідеї молодих підприємців,започатковувати співробітництво з іноземними партнерами й отримувати інформацію про нові ринки. Обмін досвідом здійснюється шляхом організації відрядження молодого (нового) підприємця до країни підприємця-господаря строком від 1 до 6 місяців.

Довідково:

“Нові підприємці” (NewEntrepreneurs, NE) – це підприємці з будь-якого сектору на ранніх стадіях діяльності; включає як потенційного підприємця (“would–be”entrepreneur), який планує почати власний бізнес на основі реального бізнес-плану, так і підприємця, який нещодавно розпочав свій бізнес (започаткував підприємницьку діяльність не більш ніж три роки тому). При цьому особа, яка подала заявку для набуття статусу нового підприємця, повинна бути в змозі залучити додаткові кошти для покриття витрат на відрядження, які перевищать грант ЄС.

“Підприємці-господарі” (HostEntrepreneurs, або HE) – це успішні й досвідчені підприємці (власники мікро- або малих підприємств) чи особи, що беруть безпосередню участь  підприємницькій діяльності малих і середніх підприємств на рівні ради директорів та які бажають поділитися своїм підприємницьким досвідом і отримати потенційну вигоду від співробітництва з новим іноземним підприємцем.

Програма фінансується Єврокомісією і здійснюється в країнах-учасницях за допомоги обраних Єврокомісією місцевих контактних пунктів (Intermediary Organisations, IOs), що є компетентними в питаннях підтримки бізнесу (торгово-промислові палати, стартап-центри, бізнес-інкубатори тощо).

Для забезпечення узгодженого функціонування Програми діє Офіс з підтримки Програми (ErasmusforYoungEntrepreneursSupportOffice, SO), який тісно співпрацює з Єврокомісією та контактними пунктами в країнах-учасницях.

Кожному кандидатові на участь у Програмі необхідно звернутися до місцевого контактного пункту в його регіоні. Контактні дані щодо кожної країни містяться на сторінці за посиланням: http://bit.ly/2ouGnVL.

У зв’язку з відсутністю відповідного контактного пункту в Україні українські кандидати мають право звернутися до будь-якого контактного пункту в сусідніх країнах (наприклад, у Польщі, Словаччині або Угорщині). Контактна особа з обраного контактного пункту опікуватиметься питаннями кандидата та координуватиме його дії протягом всієї програми обміну: допоможе скласти заявку, встановити успішні відносини з відповідним підприємцем, а також надасть відповіді на всі запитання. Інформація з практичних та фінансових питань щодо участі у Програмі розміщена на веб-сторінці самої Програми за посиланням http://bit.ly/1xW19N9.

Мінекономрозвитку також інформує, що наразі Єврокомісією оголошено конкурс на обрання вищезгаданих контактних пунктів, які продовжуватимуть впровадження Програми (дедлайн подачі заявок на конкурс – 7 червня 2017 року о 17:00 за брюссельським часом).

Відповідно до пункту 6.1. умов конкурсу, в ньому можуть брати участь: юридичні особи публічного права, що відповідають за питання у сферах економіки, підприємництва, підтримки бізнесу чи пов’язаних з ними питання або є активними у цих сферах; торгово-промислові палати або подібні органи; організації з підтримки бізнесу, стартап-центри, бізнес-інкубатори, технологічні парки тощо; бізнес-асоціації та мережі з підтримки бізнесу; державні та приватні організації, що пропонують послуги з підтримки бізнесу; інститути (вищої) освіти, зокрема університети або інститути для професійної освіти і навчання.

Таким чином, цей конкурс не призначений безпосередньо для підприємців, які бажають взяти участь в обміні в рамках Програми, натомість покликаний відібрати організації, які підтримуватимуть заходи щодо сприяння й підвищення мобільності нових підприємств. Детальніше про умови участі в конкурсі можна прочитати на веб-сторінці Європейського виконавчого аґентства з питань МСП (EASME) за посиланням http://bit.ly/2oHwal2.

Крім того, EASME готове відповісти на будь-які питання стосовно умов конкурсу (запити необхідно надсилати на адресу: easme-cosme-eye-call@ec.europa.eu).

------------------------------------------------------------------------

До уваги суб’єктів господарювання та органів ліцензування!

Про зміни в законодавстві щодо ліцензування господарської діяльності

Державна регуляторна служба України повідомляє щодо змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», внесених Законом України від 26.11.2015 № 835 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 835) (із змінами, передбаченими Законом від 06.10.2016 № 1666-VIII), які набули чинності 01 січня 2017 року.

1 січня 2017 року набули чинності зміни до Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», зокрема:

- скасовано оформлення ліцензії, як документа у паперовій формі, та передбачено засвідчення факту видачі ліцензії шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) та відображення інформації у виписці з цього реєстру, яка видається суб’єкту господарювання безоплатно;

- скасовано повідомлення органом ліцензування здобувача ліцензії  /ліцензіата/ про прийняті ним рішення та передбачено оприлюднення цих рішень, у день їх внесення до ЄДР, на порталі електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України;

- передбачено оприлюднення органом ліцензування на своєму офіційному веб-сайті інформації про прийняті рішення за відповідним видом господарської діяльності;

- скасовано підставу для переоформлення ліцензії щодо зміни найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи) або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця.

На сьогодні, не затверджено положення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформації про ліцензування, а також не визначено порядок оприлюднення зазначеної інформації на порталі електронних сервісів.

Законом України від 06.10.2016 № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (набув чинності 02.11.2016) внесено зміни до розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 385, якими встановлено, що до 1 січня 2019 року набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з дня оприлюднення прийнятого органом ліцензування рішення про видачу ліцензій на його офіційному веб-сайті.

Таким чином, до 1 січня 2019 року набуття здобувачами ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з дня оприлюднення органами ліцензування прийнятих ними рішень про видачу ліцензій на їх офіційних веб-сайтах.

Органи ліцензування оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про прийняті ними рішення за відповідним видом господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зокрема, про видачу ліцензії, про відмову у видачі, про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, про анулювання ліцензії.

У разі звернення здобувача ліцензії, ліцензіата щодо надання підтвердження факту набуття ним права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, а також щодо будь-якого іншого рішення органу ліцензування ДРС рекомендує органу ліцензування надати таке підтвердження у будь-який визначений законодавством спосіб, наприклад, посиланням на сторінку офіційного веб-сайту органу ліцензування, де оприлюднене таке рішення, або наданням заявнику копії такого рішення з дотриманням вимог законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про захист персональних даних».

--------------------------------------------------------------------------------------

До відома представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій,  бізнес-асоціацій, суб'єктів підприємницької діяльності!

Участь України в програмі ЄС „Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (СОSME) (2014-2020)”

Президент України 09.03.2017 року підписав Закон України „Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС „Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (СОSME) (2014-2020)”, прийнятий Верховною Радою України 22.02.2017 року.

Програма СОSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Перелік програм, що визначаються Європейською Комісією, щороку змінюється та викладається в окремому документі – Робочій програмі.

Доступна для України Робоча програма на 2017-й рік складається з 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:

 • полегшення виходу на зовнішні ринки;

 • поліпшення умов для конкурентоспроможності;

 • формування культури ведення бізнесу.

У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів.

 Робоча програма доступна на офіційному веб-сайті Європейської Комісії : https://ec.europa.eu/DockRoom/documents/21624.

Брати участь у програмs COSME мають право представники українського малого та середнього бізнесу, громадські організації, установи, агентства регіонального розвитку, освітні заклади, бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи державної влади. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.

Більше про програму COSME можна дізнатися на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з МСП (Executive agency for SMEs - EASME): https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

-------------------------------------------------------------------

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ !

 

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Представники бізнесу області запрошуються до участі у відборі на стажування в Німеччині у рамках Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва „Українська ініціатива”

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Програма партнерства від Датської компанії SC Nordic

ЄБРР надає унікальну можливість для подальшого розвитку вашого бізнесу

Якщо Ваш бізнес відповідає наступним критеріям:

 -  До 250 працівників

-  Приватна власність: більше 50% належить громадянам України

-  Період діяльності підприємства не менше 2 років

-  Гарна ділова репутація

-  Позитивна динаміка розвитку та потреба в залученні консультанта

-  Сектори: всі, крім фінансового, страхового, тютюнового, ігрового, міцних алкогольних напоїв, військово-промислового

І Вам потрібні:

        - Стратегія: стратегічне планування, бізнес-план, ТЕО, пошук партнера

        - Маркетинг: дослідження ринку, створення бренду, маркетингова стратегія, електронна комерція

       - Організаційний розвиток: вдосконалення організаційної структури, управління персоналом

         - Операційна діяльність: оптимізація бізнес-процесів, управління логістикою

         - Впровадження інформаційних технологій: системи управління інформацією, комп`ютеризовані виробничі системи, системи управління ресурсами підприємства

         - Інженерні рішення: проектування

         - Система управління якістю: стандарти серії ISO, безпека харчових продуктів, охорона праці, безпека на робочому місці

         - Енергоефективність: енергоаудит, впровадження енергоефективних технологій та відновлювальних джерел енергії

         - Охорона навколишнього середовища: оцінка, управління  та контроль впливу на навколишнє середовище

         - Облік та фінансова звітність: фінансовий аналіз та планування, перехід на МСФЗ

 ЄБРР може допомогти реалізувати відповідний проект: залучити фахівця-консультанта, надати супровід проекту та покрити частину витрат у розмірі до 10 000 євро.

Для цього вам необхідно надати наступні документи у від сканованому вигляді (прохання відскановувати документи з оригіналів)на електрону адресу knowhowukraine@ebrd.com:

-  заповнену проектну заявку (заявка додається. Її треба заповнити, роздрукувати, підписати, поставити печатку)

-  свідоцтво про державну реєстрацію підприємства

-  статут (для компанії)/ копія паспорту (для приватного підприємця)

-  фінансову звітність за останні 2 роки (форми 1 та 2 для компанії / фінансові звіти за 4-й квартал для приватного підприємця)

-  профайл компанії (презентація або брошура)

 Після того, як ми отримаємо повний пакет документів, ми з вами зв’яжемось.  Якщо в процесі підготовки пакету документів будуть виникати питання, будь ласка, звертайтеся за контактами наведеними нижче до референту з проектів Дарини Строгаль. 

ЄБРР

01133, м. Київ
вул. Немировича-Данченка, д. 16, 1-й поверх
Тел. +38 044 277 1145
knowhowukraine@ebrd.com

Група підтримки малого бізнесу в ЗМІ:

EBRD websiteLinkedInFacebook

 

·         Проектна заява

·         Порадидля малого бізнесу

·         Консультаціїдля малого бізнесу

·         Успішні історії в Україні

 

До відома суб'єктів підприємницької діяльності!

 

Короткий огляд підтримки, що надається ЄС  підприємницькій діяльності в Україні

 

Пошук бізнес-партнерів

 

Комерційні пропозиції іноземних фірм

До уваги суб’єктів господарювання області!

Компанія SEC - Shannon Engineering (Держава Катар) шукає постачальників деревини смерекових порід (white wood) та виробів з неї.

Розміри необхідної продукції:

-(1"х 4"х 4 м)

- (4"х 4"х 4 м)

- (2"х 10"х 4м)

Катарська фірма попередньо має намір придбати по одному контейнеру деревини зазначених розмірів. Додаткову інформацію щодо інших технічних характеристик продукції та умов співпраці можна отримати у представників компанії:

SEC - Shannon Engineering

P.O. Box 24041

Doha, Qatar

tel. +974 44355656, fax +974 44352626

e-mail a.shehab@shannoneng.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------

До уваги суб’єктів господарювання, зайнятих у сфері лісозаготівлі та деревообробки!

Компанія «Primus» Ltd.  (м. Анталія (Турція)), є експортно-імпортною компанією, основною діяльністю, якої є деревообробка та реалізація деревини (дерев’яних плит, брусу, вагонки і енерговагонки, палетної доски, дерев’яних підвіконників із деревини (листових і хвойних порід), дров для розпалювання та інших пиломатеріалів) як на зовнішніх так і на внутрішніх ринках.

Компанія зацікавлена в пошуку нових партнерів для взаємовигідного співробітництва.

Запрошуємо Вас до співпраці!

Контактні дані компанії:

Kizilsaray mah. 64 Sk. No: 203 Antalya/Turkiye

Tel./Fax: +902422432088

info@primus-trans.com

 

----------------------------------------------------------------------------

БІЛОРУСЬ

Підприємство «Білоруська цементна компанія» пропонує поставки на ринок України такої продукції:

– портландцемент високої марки;

– вапно грудкове;

– вапно мелене;

– крейда кормова;

– залізобетонні вироби;

– силікатна цегла.

Тел.:+ 375 224 558 039, + 375 292 403 024

Http:/belck.by

 

Підприємство «Інститут БелНИИС» пропонує виробникам продукцію будівельного призначення, послуги з сертифікації та підтвердження відповідності будівельних матеріалів і виробів, а також робіт (послуг) у будівництві. Більш детальну інформацію можна отримати

на сайті  www.belniis.by.

 

Державне підприємство «Білоруська лісова компанія» пропонує брокерські послуги з реалізації та закупівлі лісоматеріалів (ліс–кругляк, пиломатеріали, фанера і т.п). Інформацію щодо продукції можна отримати на сайті компанії: www.bellesprom.com, а також на сайтах:

export.by, by.kompass.com, europages.com.

Тел.: + 375 17 328 63 76, 328 37 82, 327 56 59

E-mail:exporter@bellesprom.com

 

Білоруська універсальна товарна біржа (БУТБ) сприяє вітчизняним підприємствам у реалізації продукції на експорт і надає допомогу іноземним компаніям у виході на ринок Білорусі.

БУТБ проводить торги за такими напрямками:

– металопродукція;

– лісопродукція;

– сільськогосподарська продукція;

 промислові та споживчі товари.

УправлінняЗЕДБУТБ:

Тел.: + 375 17 309 32 85, 309 32 88

Факс: + 375 17 309 32 90

E-mail: a.butylo@butb.by, a.bashliy@butb.by

Пропозиції наданіПосольством Республіки Білорусь в Україні.

Тел.: +380 44 537 52 00. Факс: + 380 44 537 52 13, E-mail: ukraine@mfa.gov.by

ХОРВАТІЯ

Компанія «Sportski podovi d.o.o.» встановить ділові зв’язки з виробниками дерев’яного паркету з метою його закупівлі.

Tel./fax: +385 40 334 044

E-mail: ured@sportskipodovi.hr

 

Компанія «Poljak & Partneri d.o.o.» займається оздоровчим і медичним туризмом. Започаткує співробітництво з українськими
туристичними компаніями різного профілю.

Tel./fax:+ 385 1 386 35 13

E-mail: info@medtour.hr

Http://www.medtour.hr

Пропозиції надані управлінням економічного співробітництва МЗС України.

 

НІМЕЧЧИНА

Компанії, що зацікавлені у реалізації масштабних інвестиційних проектів в аграрному секторі України, 
шукають відповідних партнерів.

 

AVC

Tel.: + 49 177 244 44 54

E-mail: avc@mail.de

Контактна особа: Karl Heinz Schukleng

 

Hartmut Kohler Consulting

Tel.: +49 2 504 18 69

Fax: +49 2 504 720 58

E-mail: koehlerh@t-online.de

Контактна особа: Hartmut Kohler

Пропозиції наданіПосольством України у Федеративній Республіці Німеччина.

Тел.: +49 30 2 888 7-0

Факс: +49 30 2 888 7-163

E-mail: ukremb@t-online.de

Http://www.botschaft-ukraine.de

 

ЧЕХІЯ

Чеська фірма «Dubove soudky» зацікавлена у поставках дубових бочок для дозрівання та зберігання спиртних напоїв і вина
ємністюдо 50 літрів.

Tel.: +420 603 572 675, +420 736 667 269

E-mail: berainek@seznam.cz

Http://www.dubovesoudky.cz

Пропозиція наданаПосольством України в Чеській Республіці.

Тел.: +420 227 020 200

Факс: +420 233 344 366,  E-mail: emb_cz@mfa.gov.ua

 

 

ПОЛЬЩА

Компанія «AHM Group Sp. z o.o» – виробник і дистриб’ютор будівельних матеріалів, біокамінів і комплектуючих до камінів.

Tel.: +48 22 765 80 05/00, 353 03 00

Fax: +48 22 765 41 89

Tel. mobile: +48 602 469 663

Http://www.AhmGroup.pl

E-mail:katarzvna.pietrzak@ahrngroup.eu

Контактна особа: Katarzyna Pietrzak

 

Підприємства  члени Асоціації  «POLSKIE OKNA I DRZWI» зацікавлені у співпраці з українськими компаніями. До складу асоціації
входять виробники, постачальники і дистриб’ютори вікон, дверей, воріт й ін.

Tel.: +48 22 743 87 02

Tel./fax: +48 22 811 20 64

E-mail: biuro@okna.org.pl

Http://www.poid.eu

Пропозиції надані відділом сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Україні.

Тел.: +380 44 279 12 98

Факс: +380 44 278 11 40

E-mail: kiev@trade.gov.pl

Http://www.kiev.trade.gov.pl

НІДЕРЛАНДИ

Компанія «Friesland Campina» – один зі світових лідерів із виробництва молочної продукції, а також постачальник сировини для її виробництва й інгредієнтів для фармацевтичної галузі – налагодить зв’язки та співробітництво з українськими виробниками  молочної продукції. Детальніша інформація на сайті: www.frieslandcampina.com.

Tel.: +31 33 713 33 33

Пропозиція наданадепартаментом торговельно–економічного співробітництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі 
України.

Http://www.me.gov.ua

ЙОРДАНІЯ

Група компаній «Union Marketing Group Distribution Redefined» розгляне пропозиції щодо поставок алкогольних і безалкогольних напоїв від українських виробників. Підприємства, що мають намір вийти на ринок Йорданії, повинні надіслати детальну інформацію (англійською мовою) про свою діяльність, продукцію й її вартість за електронними адресами: 

 zeid@salfiti.com   (Mr.Zeid R.Salfiti) та копію –  до Посольства України в Йорданії: emb_jo@mfa.gov.ua.

Посольство готове надати сприяння вітчизняним підприємствам у просуванні їх продукції на ринок Йорданії й інших країн регіону.

Пропозиція наданаПосольством України в Йорданському Хашимітському Королівстві.

Тел: +962 6 592 24 02

Факс: +962 6 592 24 08

http://jordan.mfa.gov.ua

ГРЕЦІЯ

Компанія «ALFAWOODNEVROKOPISA» один із найбільших виробників деревних паливних гранул – закупить у великій кількості
біопаливні пелети з лушпиння соняшника. Технічні характеристики агропелет:

Produkt: pellets sunflower husk.

Calorific dry fuel: 20.500+ – 700 MJ/kg.

Diametr: 8.

Moisture:8.50%+–1.50%.

Density: 550+–50%.

Ash content: 3.50%+–0.50% Ag.

Sulphur: <0.30%.

Tel.: +30 2523 300 307

Http://www.alfawood.gr, www.alfapellet.gr

Джерело: журнал «Діловий вісник». – №3 (250). – 2015 – с. 18, 19.
Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"