Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Звіт про результати виконання плану заходів щодо реалізації у 2014 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства


На виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1035-р „Про схвалення Концепції сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства” та від 22 липня 2009 року № 858-р „Про внесення змін до Концепції сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства” інформуємо наступне.

Обласною державною адміністрацією розроблено та затверджено від 24 січня 2014 року тематичний План обласних заходів щодо реалізації у 2014 році Концепції сприяння  органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (надалі – План).

Відповідно до зазначеного Плану органами виконавчої влади області проводяться консультації з громадськістю щодо суспільно-економічного розвитку держави та життєвих інтересів широких верств населення, розглядаються проекти нормативно-правових актів, що стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян, проектів регіональних програм економічного, соціального і культурного розвитку, рішень щодо ходу їх виконання, звітів головних розпорядників коштів Державного бюджету України про витрачення бюджетних коштів за минулі і поточні роки, інформації про роботу місцевих органів виконавчої влади.

Консультації з громадськістю реалізовуються у формах публічного громадського обговорення: конференцій, семінарів, форумів, громадських слухань, „круглих” столів, зборів, зустрічей з громадськістю, роботи громадських приймалень; через забезпечення функціонування відповідних консультативно-дорадчих органів при обласній державній адміністрації: громадської ради, громадських рад при структурних підрозділах, громадської ради з питань захисту суспільної моралі, ради церков, обласної видавничої ради, Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

Зокрема, у кінці 2014 року було створено ініціативну робочу групу щодо формування нового складу громадської ради при облдержадміністрації, згідно типового положення. Відбулося ряд засідань ініціативної групи з питань формування нового складу громадської ради. Затверджено новий склад громадської ради у кількості 86 представників інститутів громадянського суспільства. На даний час тривають консультації з обрання керівного складу, формування нової редакції положення та формування плану роботи на 2015 рік.

Також 12 листопада 2014 року відбулось засідання  громадської ради з питань захисту суспільної моралі при облдержадміністрації за участю голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі В.Костицького. На розгляд громадської ради виносилися питання забезпечення дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в області.  Також зазначено, що зараз одним з напрямків роботи комісії є протидія антиукраїнській інформаційній війні.

Завершується процес формування громадських рад при структурних підрозділах обласної державної адміністрації. До їх складу увійшли представники інститутів громадянського суспільства, які є фахівцями в тих чи інших галузях.

16 грудня 2014 року під час засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті культури, релігій та національностей облдержадміністрації обговорено порядок занесення 17 об’єктів культурної спадщини до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини з подальшим занесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Переважно – це об’єкти історії, пов’язані з визвольними змаганнями українського народу, об’єкти монументального мистецтва – старі хрести та сакральна скульптура.

При обласній державній адміністрації сворена і діє обласна видавнича рада за сприяння якої здійснюється друк творів місцевих авторів, підтриманих цією радою та обласною державною адміністрацією. Зокрема, 11 грудня 2014 року під час засідання видавничої ради обговорено зміни внесені до складу видавничої ради, кількість схвалених та допущених рукописів, що надійшли на розгляд редакційно-експертної групи видавничої ради, їх художній рівень, заяви кандидатур – претендентів на виділення коштів.

При районних державних адміністраціях та міськвиконкомах утворено близько 40 різних комісій, координаційних рад, міжвідомчих комісій, тощо. У середньому до складів дорадчих органів у районах входить близько  200 представників громадськості.

Упродовж 2014 року в області проводилися дні інформування населення на теми: „День великої Злуки – День Соборності України”,Історичний вибір народу”,Роль і місце УПА в історії української держави”, „Засади запобігання та протидії корупції: правові та організаційні аспекти. Роз’яснення основних норм антикорупційного законодавства, „Особливості  проведення державної підсумкової атестації в середніх загальноосвітніх закладах  області та організації вступної кампанії, „Правові аспекти врегулювання земельних та майнових відносин, „Механізми попередження, зупинення та подолання порушень прав дитини, насильства щодо дітей: досвід впровадження громадських ініціатив, „Роль молоді у процесах консолідації українського суспільства,  „Україна у Другій світовій війні.  

Головою обласної державної адміністрації від 13 квітня 2011 року № 261 затверджено заходи з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки, склад організаційного  комітету. Організовуються представниками влади відвідування стаціонарних установ територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян. Щорічно проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни.

Відповідно до дії обласної програми Ветеран на 2010-2014 роки для здійснення статутних завдань у 2014 році громадським організаціям ветеранів виділено 150 тис. гривень та надана допомога 125 ветеранам війни на суму 25 тис. гривень.

З метою вдосконалення роботи структурних підрозділів обласної державної адміністрації з громадськістю, видано доручення голови обласної державної адміністрації від 24 жовтня 2014 року № 88, яким зобов’язано керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації визначити відповідальних працівників за проведення консультацій з громадськістю відповідно до напрямку їх діяльності. 

Структурними підрозділами облдержадміністрації проведено засідання „круглих” столів: „Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо бюджетної децентралізації, показники та особливості складання місцевих бюджетів на 2015 рік”, „ Про збереження та відновлення історичних пам’яток”, Обговорення проблемних питань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,Роль держави у забезпеченні прав людини”, „Український відлік”, „Вшанування жертв голодоморів”, „Про стратегію регіонального розвитку Тернопільщини до 2020 року”, „Нові підходи до формування програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2015 рік”, „Концепція по розробці стратегії розвитку туристичної галузі”, „Вплив медіа-простору на формування і розвиток дітей та молоді”, „Засідання клубу поціновувачів сучасної української літератури „ЛітПростір”, „Тернопільщина в роки Другої світової війни”.

Зокрема, 2 листопада під час засідання круглого столу в м.Тернополі за ініціативи облдержадміністрації на тему: «Роль держави у забезпеченні прав людини» за участю представників об’єднань громадян області, науковців, представників влади, громадськості обговорено питання ролі держави в забезпеченні реалізації прав людини та громадянина та напрацьовано ряд пропозицій до проекту Національної стратегії у сфері прав людини.

У департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації створено веб-сайт в мережі Інтернет, де забезпечується доступ громадян області до інформації, участь громадськості у розроблені та обговоренні проектів нормативно-правових актів з питань охорони здоров'я шляхом розміщення їх в електронних засобах масової інформації. Працівниками департаменту охорони здоров'я проведено заходи з питань боротьби з наркоманією, туберкульозом в рамках теми: „Молодіжне середовище: проблеми і перспективи формування у молоді позитивного ставлення до життя”, традиційно відбуваються Всеукраїнські місячники Товариства Червоного Хреста України, метою якого є привернення уваги суспільства до милосердя, турботи про знедолених, інвалідів, самотніх важкохворих людей.

Головним управлінням юстиції в області проводяться консультації з питань підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань, надання  адміністративних послуг у сфері реєстрації громадських об’єднань.

У рамках виконання Плану дій „Партнерство „Відкритий Уряд в області проводилась відповідна робота з інститутами громадянського суспільства з питань поширення серед населення ідей нетерпимості до проявів корупції, попередження випадків скоєння правопорушень та злочинів.

Для забезпечення ефективної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері протидії корупційним проявам, в області затверджена рішенням обласної ради від 12 листопада 2013 року № 132 обласна Програма запобігання протидії корупції на 2013-2014 роки. Відповідно до Програми забезпечено розміщення інформації про отримання адміністративних послуг, проектів нормативно-правових актів для широкого доступу ознайомлення громадськості на сайтах органів виконавчої влади, функціонування телефонних ліній з питань запобігання корупції, проведення комплексу антикорупційних заходів під час вступної кампанії серед професорсько-викладацького складу (в рамках Всеукраїнського тижня правових знань з 29 вересня по 5 жовтня 2014 року проведено лекції у вищих навчальних закладах на тему:Роль та мотивація антикорупційної поведінки громадян у відносинах із судами”, питання антикорупційної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області розглянуто на засіданні колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації 24 червня 2014 року), доступ громадськості до новостворених генеральних планів 6 населених пунктів області, шляхом розміщення їх на веб-сайтах органів місцевого самоврядування та інших ЗМІ, а саме міст Тернополя, Чорткова, сіл Петрики, Біла, Острів, Байківці Тернопільського району. Також 10 грудня 2014 року за участю представників громадських організацій, духовенства, депутатів обласної ради проведено громадсько-депутатські слухання на тему: „Про стан виконання обласної програми запобігання і протидії корупції на 2013-2014 роки та напрямки викорінення корупційних діянь і практичні заходи щодо боротьби з хабарництвом”.

Про ефективність налагодження механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства свідчить робота із зверненнями громадян. В обласній, районних  державних адміністраціях проводиться систематичний щомісячний, щоквартальний аналіз та узагальнення звернень громадян для з’ясування причин, що їх породжують, а також найбільш гострих суспільно значущих проблем, що потребують негайного вирішення.  Особливу увагу зосереджено аналізу причин колективних, повторних звернень та звернень громадян, що надходять до органів влади вищого рівня. Аналітичні матеріали доводяться до керівництва райдержадміністрацій для вжиття оперативного реагування. Кількість звернень громадян свідчить про прагнення людей до активної участі у державних справах.

На сайті Тернопільського обласного центру зайнятості постійно проводилися моніторинги громадської думки в рубриці  „Консультаційний центр”, крім того запроваджено постійний діалог засобами on-line. Міськими, міськрайонними та районними центрами проводились днівідкритих дверей” центрів зайнятості, роз’яснювальна робота про доцільність розроблення органами виконавчої влади проектів  рішень  та їх прийняття, зокрема, рішень щодо бронювання робочих місць для працевлаштування окремих категорій громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових соціальних гарантій, консультації з громадськістю серед населення у віддалених сільських, селищних радах за участю представників райдержадміністрацій, забезпечення публічного обговорення шляхів вирішення питання з посилення адресності надання пільг.

За результатами моніторингу встановлено, що впродовж  2014 року місцеві друковані засоби масової інформації систематично інформували населення про діяльність громадських організацій, висвітлювали участь громадян у роботі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, публікували журналістські розслідування, підвищували правову культуру громадян шляхом роз’яснення нормативно-правових актів, повідомляли про позитивну практику вирішення проблем громад та окремих громадян за допомогою правових, інформаційних методів захисту прав, участі в громадських акціях тощо.

Про діяльність громадських організацій області періодично розміщувались інформаційні матеріали у місцевих друкованих ЗМІ: ветеранські, волонтерські організації, Товариство Червоного Хреста, громадські формування з охорони громадського порядку, благодійні фонди, культурно-мистецькі спілки, організації співвласників багатоквартирних будинків, регіональне відділення Асоціації міст України та громад, молодіжні, студентські організації, профспілки, культурно-просвітницькі організації, тощо та їх співпрацю з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” готується проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Тернопільській області на 2015-2017 роки для подання на розгляд сесії Тернопільської обласної ради.

Робота щодо виконання  розпорядження Кабінету Міністрів України  від 21 листопада 2007 року № 1035-р Про схвалення Концепції сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства в області триває.
Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"