Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Новини

Роздрукувати 02.02.11 | 11:38

Тернопільщина інформаційна

ЗВІТ
представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
у Тернопільській області Зубика Михайла Васильовича за 2010 рік


 1.Вступ
 
Даний звіт охоплює діяльність представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області за період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року.
 
Стан телерадіоінформаційного простору регіону за цей рік позначений певними особливостями в багатьох аспектах. Зовні малопомітні, зміни, що відбулися, можуть мати принципове значення уже в найближчому майбутньому. Йдеться, зокрема, про:
 - появу нових видів мовлення (вуличне радіо);
- поширення теле- і радіопрограм за допомоги мережі Інтернет;
- початок розбудови мереж кабельного телебачення в населених пунктах, які досі вважалися неперспективними для цієї діяльності;
- стабілізацію процесу відсіву радіоточок проводового мовлення;
- зменшення числа місцевих радіоорганізацій ефірного мовлення;
- зменшення обсягу україномовного пісенного продукту в радіо¬програмах.
 
Насамперед слід акцентувати увагу на тому, що в 2010 р. головним управлінням розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації спільно з Тернопільською філією Концерну РРТ, а також Тернопільською філією ВАТ "Укртелеком", за участі представника Національної ради, було підготовлено 2 проекти: обласної програми організації цифрового телерадіомовлення та обласної програми забезпечення населення проводовим радіомовленням.
 
Мета першого проекту полягає у забезпеченні повного покриття території області всіма державними та регіональними телевізійними і радіопрограмами в цифровому форматі. А це передбачає завершення будівництва радіорелейної лінії Чортків-Борщів-Заліщики, спорудження радіотелевізійної станції в м. Борщові, після чого область буде готова до розміщення технологічного обладнання.
 
Орієнтовний обсяг фінансування програми складає 11280 тис. гривень, а строк виконання програми прогнозується протягом 2010-2013 років.
 
Щодо проекту наступної програми, то він має на меті збереження та розвиток мережі проводового радіомовлення в області, забезпечення доступності послуг проводового радіомовлення та підвищення якості обслуговування споживачів. Строк реалізації проекту – 2010-2012 роки. На його виконання в основному планується залучити кошти обласного та районних бюджетів в сумі 2688,96 тис. гривень, що становить 90,3 % запланованих видатків, а також кошти небюджетних джерел.
 
Це питання для області залишається актуальним не лише в плані поширення радіопрограм. Південні райони Тернопільщини неодноразово ставали зонами підтоплення під час повені на р. Дністер. Саме ця територія, з огляду на специфіку рельєфу, найменше покривається ефірними теле- та радіосигналами. У зв'язку з цим проводова радіомережа залишається найефективнішим засобом оповіщення населення у випадках стихійного лиха. Темпи відсіву радіоточок дротового радіомовлення в області дещо уповільнилися: так, за 2009 рік їх число зменшилося на 12 тисяч, а за 10 місяців поточного року – на 4050. Нині загальна кількість радіоточок в області складає 74295. За останнє десятиріччя їх число скоротилося втричі.
 
Обидва проекти обласних програм – і щодо розвитку цифрового мовлення, і щодо збереження мережі проводового радіомовлення – затверджені розпорядженнями голови обласної державної адміністрації. Перший із них був винесений у серпні 2010 р. на розгляд сесії обласної ради, однак депутатами не підтриманий. Другий через різні причини на затвердження сесією обласної ради ще не виносився.
 
У зв'язку із затвердженням Національною радою нової редакції Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору України постала необхідність внести суттєві корективи в проект обласної програми організації цифрового телерадіомовлення. Це питання обговорювалося за участі всіх зацікавлених сторін на засіданні обласної координаційної ради з питань телебачення і радіомовлення, що відбулося 23 грудня 2010 р.
 
На сьогодні покриття території області загальнодержавними та регіональними теле- і радіопрограмами складає: НТКУ/ТОВ ТРК "ЕРА" – 98,4%, "Студія 1+1" у формі ТОВ – 98,1%, АТЗТ "Українська незалежна корпорація" ("Інтер") – 71,7%, Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення) – 60,98%, ТОВ "TV-4" – 60,7%, НРКУ (мережа УР-1, ОДТРК – ефірне радіомовлення) – 70,39%. Ці зони покриття не змінювалися протягом останніх п'яти років, оскільки нові об'єкти не будувалися.
 
Багато організацій області виявили зацікавленість у створенні та розвитку нових мереж мовлення після того, як Національною радою було прийнято рішення № 1492 від 27.10.2010 р. "Про замовлення в УДЦР висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення". Зараз це питання набуває в регіоні особливої ваги з огляду на такі обставини.
 
Протягом 2010 р. зафіксовано зменшення обсягу музичних творів українських авторів та виконавців після того, як власником ліцензії на мовлення на частоті 106,1 МГц у м. Тернополі (спочатку було ТОВ «Радіо Тернопіль», згодом – ТОВ Ер.Ем.Еф. і ТОВ «ТРК " МАН») стало ТОВ "Мюзікрадіо Львів" (позивні – "Радіо Шарманка"). Так, під час моніторингу, здійсненого 07.07.2010 р., встановлено, що обсяг музичних творів українських авторів та виконавців в ефірі даної організації становить 18,9%. Після повідомлення представника Національної ради про ознаку порушення вимог законодавства ситуація дещо поліпшилася, але не кардинально.
 
Нині число місцевих радіостанцій ефірного мовлення, які свого часу були одними з перших в Україні недержавних ТРО і мали свою нішу в місцевому телерадіопросторі, своїх слухачів і свій сегмент рекламного ринку, скоротилося до мінімуму. Зі зміною власника ТОВ "Радіо ТОН" (відповідно до рішення Національної ради № 1605 від 10.11.2010 ним стало ТОВ ТРК "Пілот", м. Вінниця), в області залишилися 2 ФМ-радіостанції, які ведуть мовлення на одній частоті (101,1МГц) – "Українська хвиля" та "Ух-радіо" (обидві м. Тернопіль). У цьому плані недоцільно брати до уваги програму ефірного радіо Тернопільської ОДТРК, оскільки вона використовує нижній піддіапазон ФМ-частот – 71,03 МГц і покриває сигналом тільки 33,4% території області. Таким чином, створення нової місцевої радіоорганізації цілком на часі і таку позицію підтримує обласна влада.
 
Стає тенденцією розповсюдження програм ліцензіатів у режимі он-лайн. Після ПП ТРО "Ух-радіо", м. Тернопіль (ефірне радіомовлення), таким способом донесення програм до глядача з 20.01.2010 р. доповнило свою діяльність ПП ТРК "Смайл", м. Тернопіль (кабельне телемовлення).
 
У червні поточного року фізична особа підприємець Нитка Олег Богданович розпочав реалізацію в м. Тернополі проекту мережі "Розумна зупинка" у формі вуличного радіо. Суть даного проекту, за інформацією автора, полягає в тому, щоби надати пасажиру під час очікування на зупинці громадського транспорту багато корисної та цікавої інформації, серед якої: найсвіжіші новини міста, повідомлення про графік руху маршрутних авто, прогноз погоди, розповідь про пам’ятки історії та культури Тернополя, екскурси в історію міста, комерційна і соціальна реклама тощо. Зараз підприємець Нитка О.Б. готується до ліцензування своєї діяльності, про що докладніше – у розділі 2 даного звіту.
 
Як ще один знаковий момент можна виділити початок створення приватним підприємцем Дудлієм В.Р. у м. Бучачі мережі кабельного телебачення. Це один із населених пунктів, які донині вважалися неперспективними для діяльності провайдерів програмної послуги (через переважну частину приватного житлового сектора). Однак відтепер аналогічні кроки можуть бути зроблені і в таких містах, як Борщів, Заліщики, Збараж.
 
Протягом звітного періоду в процедурі ліцензування взяли участь 8 організацій (4 – ефірного радіомовлення, 1– проводового радіомовлення, 1 – кабельного телемовлення та 2 провайдери програмної послуги). Це, зокрема:
 
1. ПП ТРО “Українська хвиля”, м. Тернопіль (ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 1001-м, від 19.12.2003) – рішенням Національної ради № 1388 від 05.10.2010 продовжено строк дії ліцензії.
 
2. ТОВ ”Радіо Тернопіль”, м. Тернопіль (ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 0455-м, від 27.02.2008) – рішенням Національної ради № 801 від 07.07.2010 внесено зміни до ліцензії.
 
3. ТОВ ”Радіо ТОН”, м. Тернопіль (ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 0650-м, від 23.05.2002) – рішенням Національної ради № 1605 від 10.11.2010 внесено зміни до ліцензії.
 
4. ПП ТРО “УХ-радіо”, м. Тернопіль (ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 0201-м від 06.05.2004) – подано заяву на продовження строку дії ліцензії.
 
5. Редакція Гусятинського районного радіомовлення, смт. Гусятин (проводове радіомовлення, ліцензія НР № 0622-м від 01.10.1998) – рішенням Національної ради № 976 від 21.07.2010 внесено зміни до ліцензії.
 
6. ПП. ТРК «Смайл», м. Тернопіль (ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 0135-м від 2.04.2007) – рішенням Національної ради № 426 від 07.04.2010 внесено зміни до ліцензії.
 
7. ТОВ “Густав”, м. Тернопіль (провайдер програмної послуги, ліцензія НР № 0704-п від 13.05.2009) – рішенням Національної ради № 605 від 14.04.2010 внесено зміни до ліцензії.
 
8. Приватний підприємець Дудлій Василь Романович, м. Бучач – подано заяву на видачу ліцензії провайдера програмної послуги (заява зареєстрована у Національній раді за № 7/1208 від 24 11.2010).
 
Тернопільська ОДТРК, м. Тернопіль (проводове, ефірне радіомовлення, ліцензія НР № 0170-м від 06.06.2007) та Редакція Бережанського районного комунального радіомовлення, м. Бережани (проводове радіомовлення, ліцензія НР № 1595 від 22.04. 2004) готують заяви та пакети документів на внесення змін до ліцензії в частині "періодичність, час та обсяги мовлення (сітка мовлення)"; ТОВ "Гусятинське кабельне телебачення "Сателіт", смт. Гусятин (провайдер програмної послуги, ліцензія НР № 0295-п від 01.10. 1998) готує заяву та пакет документів на внесення змін до ліцензії в частині "Загальна концепція (принципи, підстави) добору програм для ретрансляції".
 
Заяви на переоформлення ліцензій двох провайдерів програмної послуги (ПП "Колумбус", м. Тернопіль, ліцензія НР № 0133-п від 18.10.2006, та ПП ТРК "Колумбус-Плюс", м. Тернопіль, ліцензія НР № 0182 від 21.03.2002), а також Редакції Монастирського районного радіомовлення Національною радою не прийнято до розгляду через необхідність доопрацювання пакету документів. ПП ТРК «Колумбус-Плюс" готує заяви на анулювання чинної ліцензії та видачу нової (у зв'язку з розширенням ресурсу мережі).
 
Тільки одна із 15 редакцій районного радіомовлення брала участь у процесі ліцензування. Однак така перспектива чекає більшість із них найближчим часом з огляду на необхідність приведення сітки мовлення у відповідність із рішенням Національної ради № 2199 від 11.11.2009 р.
 
Ліцензування інших видів мовлення протягом року не відбувалося.
 
Станом на грудень 2010 року структура телерадіоінформаційного простору області має такий вигляд.
 
У регіоні працюють, як і минулого року, 59 суб’єктів інформаційної діяльності, які є власниками ліцензій Національної ради (крім того, 2 – що ведуть безліцензійну діяльність, у 2009 р. – не було жодного). Серед них:
- організацій ефірного телемовлення – 17;
- організацій ефірного радіомовлення – 15;
- організацій кабельного мовлення – 2;
- організацій проводового радіомовлення – 20;
- провайдерів програмної послуги – 5;
- організацій багатоканального мовлення (ефірно-кабельні) – 2.
 
Кількісний баланс між місцевими і загальнонаціональними ліцензіатами в області поки що зберігся – і це ще один із небагатьох позитивів часу.
 
Запорукою майбутніх якісних перетворень у телерадіопросторі регіону має стати важлива зміна в самій Національній раді: діяльність секретаріатів представників приведена до норми закону "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення". Цим закладено основу під значно ефективнішу роботу представника уже в найближчій перспективі.
 
 
2. Оцінка стану дотримання телерадіоорганізаціями умов ліцензій та норм чинного законодавства
 
Протягом звітного періоду в області здійснено 223 моніторинги програм і передач телерадіокомпаній та провайдерів програмної послуги (198 спеціалістом секретаріату і 25 представником). Практично програмне наповнення кожної телерадіоорганізації чи провайдера за звітний період було детально проаналізовано на підставі моніторингу щонайменше 3 рази.
 
Графіки моніторингів формувалися спільно з регіональним секретаріатом представників з урахуванням рішень
Національної ради, планів проведення перевірок, окремих доручень керівництва Національної ради, а також систематичного нагляду за діяльністю ТРО з боку представника Національної ради та звернень громадян, що надходять з приводу ознак порушення чинного законодавства місцевими телерадіокомпаніями.
 
Стало нормою здійснювати так звані спарені моніторинги – після планового (до перевірки) з інтервалом у 2-3 тижні проводиться повторний. У результаті наявні: об'єктивна картина діяльності ТРО/ППП, а також найсвіжіші дані до чергового засідання Національної ради, на якому розглядається питання цієї організації.
 
Представник Національної ради ретельно відстежував виконання ліцензіатами вимог рішень Національної ради про приведення своєї діяльності в місячний термін до норм чинного законодавства та умов ліцензії і подання відповідних звітів (Тернопільська ОДТРК, ТОВ "Густав", ПП ТРО "Українська хвиля"). Такі звіти візувалися представником тільки після вибіркових (а в окремих випадках – і добових) моніторингів.
 
Систематичний нагляд за дотриманням умов ліцензії та вимог чинного законодавства мобілізує ТРО, спонукає їх постійно поліпшувати свою діяльність Так, протягом року практично не було зафіксовано ознак порушення "Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті", затверджених Національною радою 11.06.2008 р. рішенням № 1101. У минулі роки окремі місцеві організації отримували попередження з цього приводу. Належно дотримуються ТРО і норм Закону України "Про захист суспільної моралі".
 
Водночас провайдери програмної послуги ТОВ «Густав», ПП «Колумбус», ПП ТРК «Колумбус-Плюс» (усі в м.Тернопіль), попри неодноразові повідомлення представника, ігнорують вимогу статті 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а також рішення Національної ради № 769 від 12.05.2010 р. щодо вилучення іноземної програми еротичного характеру "Spice".із переліку адаптованих
 
Під постійним наглядом представника перебуває дотримання ліцензіатами такої умови ліцензії, як мінімальна частка національного аудіовізуального продукту, оскільки наповнення ефіру змістовним і якісним контентом слід розглядати як важливу складову інформаційної безпеки держави. Результати моніторингів дають підстави стверджувати: преважна більшість ТРО області дотримується вимог законодавства щодо обсягу вітчизняних програм і передач. За звітний період серед організацій ефірного радіомовлення тільки в діяльності ТОВ "Радіо Тернопіль", як і в минулому році, зафіксовано відхилення від норми.

Назва ТРО

 

Частка творів українських авторів чи виконавців (аудіотвори)

Тернопільська ОДТРК (ефірне РМ)

 80 % (моніторинг 08.06.2010)

ТОВ «Радіо ТОН»

50,2% (моніторинг 13.03. 2010)

53,3% (моніторинг 20.09. 2010)

ТОВ “Радіо Тернопіль”      

25% (моніторинг 11.01. 2010)

18,9% (моніторинг 07.07. 2010)


У програмах решти радіоорганізацій частка музичних творів вітчизняних авторів чи виконавців становить 100%.

Для характеристики стану використання української мови в теле- радіопрограмах насамперед варто наголосити на такому показнику програмної концепції мовлення, як «Мова(и), якою(ими) вестимуться передачі». Стан використання державної мови місцевими і регіональними ТРО за цим параметром подано в таблицях.

 

Назва ТРО

 

Українська мова в пісенному матеріалі

Українська мова в передачах

Дата моніторингу

Тернопільська ОДТРК (ефірне радіомовлення)

76,4 %

100 %

08.06.2010

ТОВ «Радіо ТОН»

13 %

100 %

13.03.2010

ТОВ “Радіо Тернопіль”      

1,6 %

96,7 %

11.01.2010

1,3 %

65,5% (за ліцензією 75 %)

07.07.2010


Дані цифри підтверджують тенденцію до зменшення частки української мови у пісенному матеріалі, який комерційні ФМ-радіостанції пропонують слухачам. Особливо це стає помітно останнім часом, після зміни власників компаній.

У програмах інших організацій радіомовлення Тернопільської області показники використання державної мови за всіма параметрами стовідсоткові.

Телебачення

 

Назва ТРО

 

Ведення

українською мовою

Українська

мова

у передачах

Дата моніторингу

Тернопільська ОДТРК

100 %

76,8 %

09.02.2010

100 %

77,8 %

05.05.2010

ТОВ „TV- 4”

100 %

90,4 %

05.03.2010

100 %

90 %

05.10.2010

ПП «ТРК „Смайл”

100 %

84,8 %

22.03.2010

ДП ТРО "Тернопільські Телесистеми" ТОВ "Густав"

100 %

53,8 %

09.02.2010

100 %

89,2 %

26.07.2010

Усі без винятку теле- і радіоорганізації регіону рекламу та елементи оформлення ефіру подають державною мовою на 100%.
 
Розміщення рекламної продукції в програмах місцевих та регіональних (у межах області) ТРО протягом звітного періоду, за незначними винятками, здійснюється у межах правового поля. Така позитивна тенденція прослідковується протягом кількох останніх років. Реклама, як правило, відокремлюється від інших передач відповідними відбивками; ліцензіати неухильно дотримуються вимог щодо використання реклами лікарських засобів, алкогольної продукції тощо. Повністю відсутня реклама тютюнових виробів; квота рекламного часу не перевищується.
 
За звітний період встановлено 5 випадків порушення вимог законодавства про рекламу. Два із них однотипні – під час виборчої кампанії до місцевих рад ефірні телеканали Тернопільська ОДТРК та ТОВ "ТV-4" розмістили ролики політичної реклами з використанням елементів національної символіки. На повідомлення представника про виявлену ознаку порушення ТРО оперативно відреагували і зняли ролик з ефіру.
 
В інших випадках було зафіксовано відсутність ідентифікації реклами та подачу рекламної інформації про спонсора (ТОВ "Радіо ТОН"), а також неналежне інформування про використання (чи невикористання ) фонограм під час концертної діяльності (ТОВ "Радіо Тернопіль").
 
Слід зазначити, що нагляд за дотриманням рекламного законодавства здійснюється систематично, як за допомогою добових, так і через вибіркові моніторинги. Тому в даному аспекті картина також повна і об'єктивна.
 
У процесі нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями норм законодавства щодо рекламної діяльності та спонсорства представник Національної ради співпрацює з Тернопільським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів.
 
Серед ознак порушення умов ліцензії найтиповішою є недотримання програмної концепції мовлення. В результаті моніторингів таких фактів зафіксовано 15. У більшості випадків після повідомлень, надісланих керівникам ТРО, недоліки усунуто. Винятки складають Тернопільська ОДТРК та Редакція Зборівського районного радіомовлення. 
 
Обласна державна телерадіокомпанія, як і в попередні роки, не виконує умови ліцензій (ефірне телебачення – ліцензії НР № 1985 від 23.12.2004, НР № 2575 від 26.04.2006; ефірне радіомовлення – ліцензія НР 0927-м) в частині «обсяг мовлення», і, відповідно, не може дотримуватися жанрового розподілу. У 2010 р. ОДТРК ще на 2 години скоротила обсяг телевізійних програм та зовсім припинила ефірне радіомовлення за ліцензією НР № 0927-м. З цього приводу організації надіслано ряд повідомлень, на які керівництво відповідає однотипно: недофінансування з боку Держтелерадіо. Про дану ситуацію представник неодноразово повідомляв Національну раду.
 
Щодо Редакції Зборівського районного радіомовлення, то представник, як і минулого року, ініціював позапланову перевірку; необхідно здійснити тижневий моніторинг (організація використовує часові відрізки в середу, п'ятницю і суботу), що за нинішньої фінансової ситуації проблематично.
 
Слід додати, що Редакція Зборівського РРМ, як і Підгаєцький районний радіоінформаційний центр не виконала вимогу ч. 2 ст. 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" – щодо заснування ТРО: у складі засновників обох організацій до цього часу залишаються районні державні адміністрації. І в Зборові, і в Підгайцях питання уже були підготовлені до розгляду і затвердження на сесіях районних рад, однак у зв'язку з наближенням виборів (як повідомили в органах місцевого самоврядування) відкладені на розгляд новообраного складу районних рад.
 
Значну роботу здійснено представником Національної ради у тісній співпраці з регіональним секретаріатом представників щодо нагляду за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній. За звітний період такий нагляд здійснювався фактично під час двох виборчих кампаній – з виборів Президента України та виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 
Загалом, можна констатувати, що порівняно з попередніми виборчими кампаніями ознак порушень виборчого законодавства, допущених телерадіоорганізаціями, зафіксовано значно менше. І цьому посприяла певна підготовча робота. Представник Національної ради провів 2 практичних семінари з керівниками ТРО на предмет нововведень у виборчому законодавстві, а також щодо неухильного дотримання визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній.
 
Протягом звітного періоду в діяльності ТРО зафіксовано 10 ознак порушення виборчого законодавства. Три із них типові – організації раніше за визначений термін почали розміщувати матеріали передвиборної агітації. А на деяких моментах слід зупинитися докладніше. Так, кабельний мовник ПП ТРК "Смайл", м. Тернопіль, під час двох поспіль виборчих кампаній допускав аналогічну ознаку порушення: розміщував у випусках новин приховану політичну рекламу. Така ситуація стала можливою частково і з вини представника, який не наполіг на застосуванні до ліцензіата санкції у вигляді попередження (хоча повідомлення керівництву ПП ТРК "Смайл", а також подання до Національної ради було надіслано). До речі, директор компанії ні в першому, ні в другому випадку не визнав зафіксовані факти ознаками порушень.
 
Під час останніх виборів до місцевих рад Тернопільська ТРК «ТАКТ», м. Тернопіль (проводове радіомовлення), у інформаційній передачі оприлюднила рейтинг потенційних кандидатів на посаду міського голови Тернополя; при цьому не вказала умов, за яких здійснювалося опитування (тобто час його проведення, кількість опитаних, метод збору інформації, точне формулювання питання, статистичну оцінку можливої похибки). Після отриманого від представника повідомлення організація більше не допускала подібного.
 
31.10.2010 р., у день виборів, в ефірі ТОВ «Радіо ТОН», м. Тернопіль (ефірне радіомовлення), під час трансляції в прямому ефірі передачі «Політичні посиденьки» з уст одного з учасників, до слова, народного депутата України, прозвучала передвиборна агітація. При цьому ведучий не зробив співрозмовнику належного у таких випадках зауваження.
 
Наведені факти, що були розміщені на офіційному веб-сайті Національної ради, розглянуто на редакційних "летючках" у кожній з вищеназваних організацій. Вони також стали предметом для обговорення на підсумковій нараді з керівниками ТРО, що відбулася 28 грудня 2010 року.
 
Під час нагляду за висвітленням ліцензіатами ходу виборчої кампанії до місцевих рад представником Національної ради та спеціалістом секретаріату Новосельською О.О. були зафіксовані вставки політичної реклами, а також передач агітаційного характеру на загальнонаціональних та регіональних каналах (телебачення – ТОВ “Телестудія “Служба інформації”(НТН); радіомовлення – ТОВ «ТРК» Радіо «ЕРА», ЗАТ „ТРК Люкс”, ТОВ «ТРК «НБМ», АТ „Онікс”, ЗАТ «Наше радіо», ТОВ "ТРК "Львівська хвиля"), що становить ознаку порушення вимог ч. 3 ст. 44 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (діяльність корпунктів).
 
У 2010 році представник Національної ради здійснив (в окремих випадках – спільно з працівником секретаріату) 4 планові перевірки ліцензіатів: ПП ТРО "Українська хвиля", Тернопільської ОДТРК (ефірне телемовлення), ПП ТРО "Ух-радіо", ТОВ "Густав" (провайдер програмної послуги, 6 ліцензій). Представник домагається під час перевірки максимальної об'єктивності, а також прозорості і чіткості процедури, і це дає змогу сторонам уникнути суперечливих моментів та непорозумінь. Результати трьох перевірок уже розглянуто на засіданні Національної ради, матеріали планової перевірки ТОВ "Густав" подано в Національну раду.
 
Представником було ініційовано позапланові перевірки трьох ТРО: Тернопільської ОДТРК (ефірне радіомовлення), ПП «ТРК «Смайл» (кабельне мовлення) та Редакції Зборівського районного радіомовлення (проводове радіо), однак дані пропозиції ще не підтримано.
 
Доводиться шкодувати з приводу скасування рішення Національної ради № 701 від 04.06.2003 р. щодо подачі телерадіоорганізаціями щорічних звітів про виконання ними вимог чинного законодавства та умов ліцензій. Підготовка такого документа допомагала самим ліцензіатам об'єктивно оцінити свою діяльність, а для представника це була додаткова інформація для аналізу ситуації, поповнення телерадіоінформаційної характеристики регіону. Напрошується аналогія: провайдери кожного року повинні підтверджувати виконання Загальної концепції добору програм для ретрансляції (щоправда, для них така норма передбачена законом).
 
Вперше (щонайменше за останніх 7 років) в області зафіксовано два факти безліцензійної діяльності. Слід підкреслити, що керівники обох організацій перед початком своєї діяльності зверталися до представника за консультаціями. Однак, ще не отримавши ліцензії Національної ради, розпочали: в одному випадку – мовлення, іншому – надання послуг абонентам у статусі провайдера. Представник надіслав обом суб'єктам діяльності у сфері телерадіомовлення повідомлення щодо необхідності отримання дозвільних документів, а також направив детальні подання до Національної ради.
 
Підприємець Нитка О.Б., який вирішив реалізувати в м. Тернополі проект "Розумна зупинка" у формі вуличного радіо, вже отримав дозволи окремих управлінь Тернопільської міської ради щодо ведення діяльності, а також уклав угоду з ДП "Українське агентство з авторських та суміжних прав" на предмет використання об'єктів авторського права. Відтак звернувся із запитом до Національної ради щодо необхідності чи можливості отримати ліцензію на мовлення. У листі-відповіді за підписом голови Національної ради від 19.10.2010 повідомляється, що даний вид діяльності підлягає ліцензуванню. Враховуючи новизну проекту, представник, на письмове прохання підприємця Нитки О.Б., звернувся в управління координації роботи представників та секретаріатів представників за сприянням щодо з'ясування специфіки ліцензування вуличного радіо.
 
Підприємець Дудлій В.Р. з м. Бучача подав заяву до Національної ради на видачу ліцензії провайдера програмної послуги (зареєстровано за № 7/1208 від 24 11.2010), а також отримав ліцензію НКРЗ. Однак, попри письмове попередження представника Національної про неприпустимість безліцензійної діяльності, провайдер продовжує ретрансляцію 40 телепрограм у тестовому режимі.
 
 
3. Статистика надісланих до Національної ради подань про факти порушень законодавства у галузі телерадіомовлення та повідомлень ліцензіатам про порушення ними законодавства, ліцензійних умов та умов ліцензій, заходи реагування
 
У 2010 році телерадіоорганізаціям і провайдерам програмної послуги надіслано значно більше повідомлень про встановлені ознаки порушення умов ліцензій та вимог чинного законодавства порівняно з попереднім звітним періодом – 48 проти 35. Це пояснюється, насамперед, послідовним наглядом за перебігом 2 виборчих кампаній, а також удосконаленням взаємозв'язку між секретаріатом і представником.
 
На окремі листи організації не надавали письмові відповіді представникові, оскільки форма листа-повідомлення, запропонована представникам з апарату Національної ради як взірець, не містить імперативної вимоги щодо обов'язкового пояснення з боку ліцензіата. Хоча, відповідно до норми ч. 10 ст. 11 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", "Представник Національної ради має право отримувати від посадових осіб ліцензіатів документи і пояснення, необхідні для виконання ним своїх повноважень".
 
Не в кожному випадку встановлення ознак порушень представник надсилав подання до Національної ради (всього відправлено 21 службову записку), оскільки аналогічне подання вже було відправлено керівником секретаріату або ознаки порушень не були системними і після письмового звертання представника недоліки оперативно усувалися (ТОВ «ТV-4», ДП ТРО «Тернопільські телесистеми ТОВ «Густав», ТОВ «МАКС ТV»).

№ з/п

Назва ТРО

Подання

в Нацраду

Повідомлення ТРО/ ППП . Ознака порушення. Реагування ліцензіата

1.

Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення),

м. Тернопіль,

ліц. НР № 1985 від 23.12.2004, НР № 2575 від 26.04.2006

2/5 -17.01.2010

2/9 -18.01.2010

2/15 -01.02.2010

2/21 -11.02.2010

2/28 -15.03.2010

1/2 - 18.01.2010. Відсутність ідентифікації передвиборної агітації.

 

Лист - відповідь, вх. № 1/2 - 21.01.2010.

Недолік не усунено. ТРО посилається на ЗУ "Про статус народного депутата" та лист-роз'яснення ЦВК

2.

Редакція Гусятинського РРМ,

смт. Гусятин, ліц. НР № 0622 -м, від 01.10.1998

2/28 -15.03.2010

1/4-27.01.2010. Недотримання вимог законодавства щодо внесення змін до ліцензії (зміна юридичної та фактичної адрес).

 Недолік усунуто: організація подала в Національну раду заяву та пакет документів на внесення змін до ліцензії.

 Рішенням НР № 976 від 21.07.2010 внесено зміни до ліцензії НР 0622-м. Переоформлені додатки 1,2,6,7,8 видано 03.08.2010

3.

Редакція Монастириського РРМ,

м. Монастириська, ліц. НР № 0431-м, від 25.06.1998

2/28 -15.03.2010

1/5-27.01.2010. Недотримання вимог законодавства щодо внесення змін до ліцензії (зміна юридичної та фактичної адрес).

 Недолік не усунуто: організація в липні 2010 р. подала в Національну раду заяву на внесення змін до ліцензії, однак пакет документів повернено на доопрацювання (ТРО чекає сесії новообраної районної ради для затвердження нового складу редакційної ради)

4.

ТОВ «Радіо Тернопіль»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0312-м від 13.12.2001

2/23 -15.02.2010

2/28 -15.03.2010

1/6 – 28.01.2010. Недотримання вимоги Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо частки музичних творів українських авторів і виконавців.

Лист - відповідь, вх. № 1/9 - 12.02.2010.

 Організація підтвердила, що частка музичних творів українських авторів і виконавців становить менше 50%.

 Повторний моніторинг заплановано здійснити у травні 2010 р.

5.

ТОВ «ТV-4»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0793-м від 23.05.2002

2/15 -01.02.2010

2/21 -11.02.2010

2/28 -15.03.2010

1/7- 30.01.2010. Відсутність ідентифікації передвиборної агітації.

Лист - відповідь, вх. № 1/8 - 12.02.2010.

 Зауваження представника НР враховано. Недолік усунено

6.

Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення),

м. Тернопіль,

ліц. НР № 1985 від 23.12.2004, НР № 2575 від 26.04.2006

2/18 - 07.02.2010

2/21 -11.02.2010

2/28 -15.03.2010

1/8 - 01.02.2010. Відсутність ідентифікації передвиборної агітації.

 Лист , вх. № 1/5 - 01.02.2010.

 Недолік не усунуто. Замість відповіді ОДТРК просить роз'яснити правомірність виходу в ефір інших передач з передвиборною агітацією, на що представник НР поінформував ТРО, що не уповноважений давати подібні роз'яснення

7.

Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення),

м. Тернопіль,

ліц. НР № 1985 від 23.12.2004, НР № 2575 від 26.04.2006

2/21 -11.02.2010

2/28 -15.03.2010

1/12 - 06.02.2010. Відсутність ідентифікації передвиборної агітації.

 

 Лист - відповідь, вх. № 1/6 - 12.02.2010.

 ТРО посилається на ЗУ "Про статус народного депутата" та лист-роз'яснення ЦВК

8.

ДП ТРО «Тернопільські телесистеми ТОВ «Густав»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0625-м, від 21.12. 2005

2/16 -30.01.2010

2/28 -15.03.2010

2/29 -19.03.2010

2/33 -01.04.2010

 

 

1/13 - 12.02.2010. Недотримання законо­давства щодо строків початку мовлення. Відсутнє мовлення протягом року з дня набрання ліцензією чинності в м. Кременці і м. Теребовлі.

Лист - відповідь, вх. №. 1/14-16.03.2010.

Недолік усунуто. Організація розпочала мовлення в м. Кременці 22.03.2010 р.

 Рішенням НР № 605 від 14.04.2010 внесено зміни до ліцензії НР № 0704-п. Переоформлені додатки 1,2,3,4,5.

9.

Тернопільська ОДТРК (ефірне радіомовлення),

м. Тернопіль, ліц. НР № 0702-м від 29.09.2008

2/28 -15.03.2010

1/14 - 12.02.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частинах «обсяг мовлення», «програмна концепція мовлення».

Лист - відповідь, вх. № 1/13 - 03.03.2010.

Недолік не усунуто

10.

ПП «ТРК «Смайл», м. Тернопіль,

ліц. НР № 0135 -м від 02.04.2007

2/39 -08.04.2010

1/22 – 26.03.2010. Недотримання умов угоди з ТОВ "Медіа Дім "РАВА".

Лист - відповідь, вх. № 1/16 - 07.04.2010.

 Організація надала недостовірну інформацію. Їй надіслано повторне повідомлення

11.

ТОВ «Радіо ТОН»,

м. Тернопіль,

ліц. № 0650-м від 23. 05. 2002

2/34 -02.04.2010

1/23 – 30.03.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

Лист - відповідь, вх. № 1/18 -12.04.2010.

Недолік усунуто

12.

ТОВ «ТРК «ТАКТ»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0888-м від 28. 05. 2003

2/35 -02.04.2010

1/24 – 30.03.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

Лист - відповідь, вх. № 1/22 -16.04.2010.

Недолік усунуто

13.

ПП «ТРК «Смайл», м. Тернопіль,

ліц. НР № 0135 -м від 02.04.2007

2/36 -02.04.2010

2/47 -07.05.2010

1/25 – 01.04.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення», "Вихідні дані".

Лист - відповідь, вх. № 1/20-16.04.2010.

 Недолік усунуто. Організація подала в Національну раду заяву та пакет документів на внесення змін до ліцензії.

 Рішенням НР № 426 від 07.04.2010 внесено зміни до ліцензії НР 0135-м. Переоформлені додатки 1,2,3,4,6,7,8 видано 07.05.2010

14.

ТОВ «ТV-4»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0793-м від 23.05.2002

2/37 -02.04.2010

1/26- 01.04.2010. Недотримання умов ліцензії в частині "Вітчизняні програми".

Лист - відповідь, вх. № 1/17-12.04.2010.

Недолік усунуто

15.

ПП «ТРК «Смайл», м. Тернопіль,

ліц. НР № 0135 -м від 02.04.2007

Повторне подання в Національну раду не надсилалося

1/27 – 12.04.2010. Недотримання умов угоди з ТОВ "Медіа Дім "РАВА", надання представнику недостовірної інформації.

Лист - відповідь, вх. № 1/23 -16.04.2010.

 Зауваження представника взято до уваги. Недолік усунено

16.

ТОВ «Густав»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0703-п від 13.05.2009

2/44 -28.04.2010

1/28 – 16.04.2010. Невиконання листа-доручення Національної ради щодо адміністративних районів у обласному центрі.

Лист - відповідь, вх. №1/23 -28.04.2010.

Доручення виконано

17.

ПП ТРО «Українська хвиля»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 1001-м, від 19.12. 2003

2/45 -30.04.2010

1/29 – 20.04.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення». Повідомлення про планову перевірку.

30.04.2010 р. відбулася планова перевірка.

Недоліки усунено.

18.

ПП «Колумбус», м. Тернопіль, ліц. НР № 0133-п від 18.10. 2006

2/43 -22.04.2010

1/30 – 26.04.2010. Ознаки недотримання Загальної концепції: перевищення кількості програм для ретрансляції. Ретрансляція неадаптованих програм.

Відповідь відсутня. Недолік не усунуто. Заплановано протягом місяця здійснити повторний моніторинг

19.

ПП ТРК «Колумбус-Плюс»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0182 від 21.03. 2002

2/43 -22.04.2010

1/31 – 26.04.2010. Ознаки недотримання Загальної концепції: перевищення кількості програм для ретрансляції.

Відповідь відсутня. Недолік не усунуто. Заплановано протягом місяця здійснити повторний моніторинг

20.

Редакція Бережанського РКРМ,

 м. Бережани,

ліц. НР № 1595

від 22.04. 2004

2/47 -07.05.2010

1/41 – 07.05.2010. Недотримання рішення НР № 2119 від 11.11.2009 щодо сітки мовлення НРКУ та внесення змін до ліцензії.

 

Лист – відповідь, вх. №1/39 - 18.08.2010.

21.

Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення),

м. Тернопіль,

ліц. НР № 1985 від 23.12.2004, НР № 2575 від 26.04.2006

2/50 -18.05.2010

1/42 – 17.05.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення», "обсяг мовлення".

 

Лист - відповідь, вх. №1/27 - 26.05.2010.

Недолік не усунуто

22.

ПП «Колумбус»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0133-п від 18.10. 2006

2/51 -18.05.2010

2/55 -08.06.2010

1/43 – 17.05.2010. Ознаки недотримання Загальної концепції: перевищення кількості програм для ретрансляції. Ретрансляція неадаптованих програм.

 Лист - відповідь, вх. №1/30 - 02.06.2010.

 Подано в НР заяву на внесення змін до ліцензії. Однак заява до розгляду не прийнята, документи повернуто на доопрацювання до розгляду.

 Недолік не усунуто

23.

ПП ТРК «Колумбус-Плюс»

м. Тернопіль,

 ліц. НР № 0182

від 21.03. 2002

2/52 -18.05.2010

1/44 – 17.05.2010. Ознаки недотримання Загальної концепції: перевищення кількості програм для ретрансляції.

 

Лист - відповідь, вх. №1/29 - 27.05.2010.

24.

ТОВ «Густав»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0703-п від 13.05.2009

2/55 -08.06.2010

1/45 – 17.05.2010. Ознаки недотримання вимог законодавства та рішень Національної ради щодо ретрансляції неадаптованих іноземних програм (еротичний канал Spice).

Лист-відповідь, вх. № /28 - 26.05.2010.

Недолік не усунуто.

25.

ТОВ «Густав»,

м. Тернопіль, ліц. НР № 0703-п від 13.05.2009

2/54 -02.06.2010

1/46 – 27.05.2010. Ознаки недотримання Загальної концепції: перевищення кількості програм для ретрансляції. Ретрансляція неадаптованих програм.

Недолік усунуто.

26.

Тернопільська ОДТРК (ефірне радіомовлення),

м. Тернопіль, ліц. НР № 0927-м

від 05.06.2009

2/56 -10.06.2010

1/47 – 07.06.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення». Повідомлення про планову перевірку.

10.06.2010 р. відбулася планова перевірка.

Недолік усунуто.

27.

Редакція Зборівського РРМ, м. Зборів, ліц.НР № 0910 від 28.05.2003

2/62 -08.07.2010

2/65 -22.07.2010

2/70 -29.07.2010

5/86 -08.10.2010

1/48 – 11.06.2010. Неналежне виконання рішення НР № 701 від 04.06.203 р. щодо подання ліцензійного звіту. Порушення вимоги ч. 2 ст. 12 ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" - щодо заснування ТРО.

Відповідь не отримано. Недолік не усунуто. Представник Нацради ініціював надання відрядження для здійснення моніторингу. Моніторинг заплановано на 24-25.12.2010.

28.

Підгаєцький РРІЦ, м. Підгайці,

ліц. НР № 0891

від 28. 05. 2003

5/73 -09.08.2010

1/49 – 11.06.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

Порушення вимоги ч. 2 ст. 12 ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" - щодо заснування ТРО.

Недолік не усунуто. Організації направлено повторне повідомлення.

29.

ТОВ «МАКС ТV», м. Тернопіль, ліц. НР № 0326-п від 21.01. 2004

Подання в Національну раду не надсилалося

1/50 – 11.06.2010. Ознаки недотримання вимог ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" щодо щорічної перереєстрації Загальної концепції добору програм для ретрансляції.

Лист - відповідь, вх. №1/34 - 27.07.2010.

 Недолік усунуто: провайдер подав необхідні документи в Національну раду.

30.

ТОВ "Гусятинське кабельне телебачення "Сателіт",

смт. Гусятин,

ліц. НР № 0295-п від 01.10. 1998

Подання в Національну раду не надсилалося

1/51 – 11.06.2010. Ознаки недотримання вимог ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" щодо щорічної перереєстрації Загальної концепції добору програм для ретрансляції.

Лист - відповідь, вх. №1/32 - 08.07.2010.

 Недолік частково усунуто: змін у діяльності немає; провайдер підготував у Національну раду документи щодо щорічної перереєстрації Загальної концепції.

31.

Тернопільська ОДТРК (ефірне радіомовлення),

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0702-м від 29.09.2008

2/66 -23.07.2010

2/52 – 23.07.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині "обсяг мовлення" (мовлення відсутнє).

 

Відповідь не отримано. Недолік не усунуто.

32

ТОВ «Радіо Тернопіль»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0312-м від 13.12.2001

Направлена службова записка від регіонального секретаріату

( вих. № 02/184 – 26.07.2010 )

2/53 – 27.07.2010. Ознаки порушення: вимог ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" та умов ліцензії в частинах "мова, якою вестимуться передачі" та "програмна концепція мовлення"; ЗУ "Про рекламу" - щодо використання фонограм.

Лист - відповідь, вх. №1/38 - 06.08.2010.

 Недоліки усунено. Подано в Національну раду заяву на внесення змін до ліцензії.

 33.

Підприємець

Дудлій Василь Романович

2/71 -29.07.2010

2/54 – 05.08.2010. Безліцензійна діяльність провайдера програмної послуги.

 Недолік частково усунуто: подано заяву в Національну раду на видачу ліцензії (зареєстровано за № 7/1208 від 24 11.2010); отримано ліцензію НКРЗ (АВ №542974 від 14.10.2010). Провайдер продовжує ретрансляцію 40 програм у тестовому режимі.

34.

Підгаєцький РРІЦ, м. Підгайці,

ліц. НР № 0891

від 28. 05. 2003

2/66 -23.07.2010

2/55 – 09.08.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

Лист - відповідь, вх. №1/36 - 04.08.2010.

Недоліки усунуто.

35.

ДП ТРО «Тернопільські телесистеми ТОВ «Густав»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0625-м, від 21.12. 2005

Подання в Національну раду не надсилалося

2/56 – 06.08.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

 

Лист - відповідь, вх. №1/41 - 03.09.2010.

Недоліки усунуто.

36.

ТОВ «ТV-4»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0793-м від 23.05.2002

5/80 -22.09.2010

5/87 -11.10.2010

2/66–23.09.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (початок передвиборної агітації).

Недолік усунуто.

37.

ТОВ «Радіо ТОН»,

м. Тернопіль,

ліц. № 0650-м

від 23. 05. 2002

5/80 -22.09.2010

5/87 -11.10.2010

2/67 – 23.09.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (початок передвиборної агітації).

Недолік усунуто.

38.

ТОВ «ТРК «ТАКТ»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0888-м від 28. 05. 2003

5/80 -22.09.2010

5/87 -11.10.2010

2/68 – 23.09.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (початок передвиборної агітації).

 

Недолік усунуто.

39.

ПП «ТРК «Смайл», м. Тернопіль,

ліц. НР № 0135 -м від 02.04.2007

5/80 -22.09.2010

5/87 -11.10.2010

2/69 – 23.09.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (розміщення передвиборної агітації в інформаційній телепрограмі).

Лист - відповідь, вх. №1/ 42 - 30.09.2010.

Із зауваженням представника керівник ТРО не погодився, однак недолік усунено.

40

ТОВ «ТРК «ТАКТ»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0888-м від 28. 05. 2003

5/84 -06.10.2010

5/87 -11.10.2010

2/70 – 05.10.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (умови оприлюднення опитування громадської думки).

 Відповідь не отримано. Ознаки порушення більше не повторювалися.

41

ТОВ «Радіо ТОН»,

м. Тернопіль,

ліц. № 0650-м від 23. 05. 2002

5/101-08.11.2010

 

2/84 – 07.10.2010. Ознаки порушення: вимог ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" та умов ліцензії в частині "програмна концепція мовлення"; ЗУ "Про рекламу" - щодо реклами спонсора, ідентифікації реклами.

Лист - відповідь, вх. №1/51 - 09.12.2010.

Недолік усунуто.

42

ПП ТРО «Ух-радіо»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0201-м

від 06.05.2004

5/102-08.11.2010

 

2/86 - 18.10.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

09.11.2010 відбулася планова перевірка.

Недолік усунуто.

 

43

Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 1985 від 23.12.2004 , НР № 2575 від 26.04.2006

5/95 -27.10.2010

5/97 -01.11.2010

2/88 – 29.10.2010. Ознаки порушення ЗУ "Про рекламу" (використання елементів національної символіки в політичній рекламі).

 

Недолік усунуто.

44

ТОВ «ТV-4»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0793-м від 23.05.2002

5/95 -27.10.2010

 

2/89 – 29.10.2010. Ознаки порушення ЗУ "Про рекламу" (використання елементів національної символіки у політичній рекламі).

 

Недолік усунуто.

45

ТОВ «Радіо ТОН»,

м. Тернопіль,

ліц. № 0650-м

від 23. 05. 2002

5/98 -03.11.2010

 

2/91 – 03.11.2010. Ознаки порушення виборчого законодавства (розміщення передвиборної агітації у день виборів).

 Керівник ТРО повідомила, що лист представника, надісланий поштою, організація не отримала. Із зауваженням не погоджується, мотивуючи тим, що в ефірі виступав народний депутат України.

46

ТОВ «ТV-4»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0793-м від 23.05.2002

Подання в Національну раду не надсилалося

2/94 – 22.11.2010. Недотримання вимог законодавства та умов ліцензії в частині «програмна концепція мовлення».

Лист - відповідь, вх. №1/ 47 - 03.12.2010.

Недолік усунуто.

47

ПП «Колумбус»,

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0133-п від 18.10. 2006

5/109-02.12.2010

 

2/96 – 02.12.2010. Недотримання вимог законодавства та рішень Національної ради щодо ретрансляції неадаптованих програм.

Відповідь не отримано. Недолік не усунуто. На усний запит представника повідомлено: провайдер готує заяви в Національну раду на анулювання чинної ліцензії та на отримання нової ліцензії провайдера програмної послуги.

48

ПП ТРК «Колумбус-Плюс»

м. Тернопіль,

ліц. НР № 0182

від 21.03. 2002

5/109-02.12.2010

 

2/97 – 02.12.2010. Недотримання вимог законодавства та рішень Національної ради щодо ретрансляції неадаптованих програм.

 Відповідь не отримано. Недолік не усунуто. На усний запит представника повідомлено: провайдер готує заяви в Національну раду на анулювання чинної ліцензії та на отримання нової ліцензії провайдера програмної послуги.


Після надісланого представником повідомлення про встановлені ознаки порушення умов ліцензії та вимог чинного законодавства переважна більшість ліцензіатів оперативно усувала недоліки. Виняток складають такі організації: Тернопільська ОДТРК (ефірне телемовлення та ефірне радіомовлення); провайдери програмної послуги ТОВ «Густав», ПП «Колумбус», ПП ТРК «Колумбус-Плюс», Редакція Зборівського районного радіомовлення.
 
Усі кількісні показники щодо встановлених протягом 2010 р. ознак порушень систематизовано в таблиці:

 

Вид мовлення

Ознаки порушень

 

Всього

Умови ліцензії

Част-

ка творів

укр.

авторів

Рекла-

ма,

спон-

сор-

ство

Вибор-

че

зако –нодав-

ство

Не-

адап-

товані програ-

ми

Заг.

кон-

цепція

(ППП)

Ін-ше

Про­- грам-на

конц.

Період.,

обсяги, сітка

Ефірне ТБ

2

1

 

2

5

-

-

2

12

Ефірне РМ

8

2

1

3

2

-

-

-

16

Проводове РМ

3

1

-

-

2

-

-

6

12

Кабельне ТБ

2

-

-

-

1

-

-

4

7

Провайдер

-

 

-

-

-

6

7

2

15

Всього

15

4

1

5

10

6

7

14

60


4. Висновки

 
Представник Національної ради у своїй роботі керується законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Національної ради, наказами та розпорядженнями голови, Положенням про представника Національної ради та іншими нормативними актами. Це допомагає успішно виконувати всі доручення керівництва, повноваження представника, а також проявляти ініціативу у розбудові телерадіоінформаційного простору області, в координації діяльності суб'єктів інформаційної діяльності, гідно представляти Національну раду в місцевих органах влади, а також перед громадою області.
 
Значна увага приділяється поповненню телерадіоінформаційної характеристики регіону, яка до певної міри є квінтесенцією, сконцентрованим документальним відображенням його діяльності.
 
Значну частину праці представника становить ведення документації. Відповідно до нової структури управління певна частина цих функцій передається спеціалістові секретаріату представника. Водночас необхідно відзначити як ще один позитивний момент, що дасть можливість вдосконалити діяльність представника, запропоновану керівництвом управління у червні 2010 року уніфіковану форму реєстрації документів.
 
Протягом 2010 р. представником Національної ради проведено 5 нарад і практичних семінарів з керівниками ТРО. Зокрема, остання нарада, що відбулася 28 грудня, була присвячена підсумкам діяльності суб'єктів телерадіоінформаційної сфери області. На ній використано матеріали виїзної наради-семінару представників Національної ради у м. Дніпропетровську.
 
До представника Національної ради звертаються з найрізноманітніших питань слухачі/глядачі, але найчастіше – щодо проблемних ситуацій у діяльності ТРО чи провайдерів програмної послуги (перебої з сигналом, низька якість сигналу тощо). У зв'язку з цим представник Національної ради під час кожної наради наголошує керівникам ТРО і ППП на необхідності інформувати представника не лише про організаційно-виробничі зміни в діяльності підпорядкованих їм організацій, але й про будь-які форс-мажорні обставини. Таким чином, представник тепер має можливість оперативно надавати відповідь громадянам.
 
Представник подав 10 інформаційних повідомлень про події в телерадіоінформаційному просторі області для розміщення на офіційному веб-сайті Національної ради. У 2010 році представник Національної ради взяв участь у 5 теле- і радіопередачах, про його діяльність опубліковано 3 матеріали в місцевих друкованих ЗМІ.
 
Продуктивна співпраця склалася з обласною державною адміністрацією в особі її голови Цимбалюка М.М., першого заступника начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Борука Т.М., начальника головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Кульчицького І.В. та його заступника Заруцького Ю.Р.
 
Зокрема, із головою ОДА Цимбалюком М.М. представник Національної ради побував у найбільш проблемних з точки зору забезпечення теле- і радіосигналами районах – Борщівському, Заліщицькому та Монастирись¬кому, де обговорювалися питання забезпечення жителів даних районів програмами місцевих та регіональних мовників.
 
Представник Національної ради вносив пропозиції до проекту обласної програми забезпечення населення проводовим радіомовленням та проекту обласної програми організації цифрового радіомовлення.
 
За дорученням обласної громадської гуманітарної ради представник був уповноважений виступити на регіональній нараді у м. Львові (20.09.2010 р.) з обговорення концепції суспільного телебачення і радіомовлення. Постійно бере участь у засіданнях постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації.
 
Робота представника протягом звітного періоду була позначена й елементами новизни. Зокрема, за консультаціями зверталися молоді науковці, які готують дисертації з питань, що безпосередньо стосуються телерадіоінформаційної сфери: Зайцева І.В. (тема: "Засоби масової інформації як суб'єкти права інтелектуальної власності"), Кирич І.В. ("Суспільне мовлення: передісторія, сучасність, перспективи розвитку"), Новікова Н.М. ("Інструментарій управління телерадіомовленням на регіональному рівні").
 
Представник Національної ради в області приділяє значну увагу підтриманню високого іміджу Національної ради в регіоні: бере участь у тих чи інших публічних заходах, виступає перед учнівською та студентською молоддю. У 2010 р. представника нагороджено золотою медаллю української журналістики (від НСЖУ), дипломом регіонального відділення НОК, Почесною Грамотою Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, Грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради.
 
 
Представник Національної ради
у Тернопільській області                                        М. ЗубикАнонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"