Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Новини

Роздрукувати 10.07.19 | 12:28

Державна прикордонна служба України — стабільне місце роботи та впевненість у завтрашньому дні, — Андрій Лущик (інтерв'ю)

Начальник групи з добору в Тернопільській області Окремого регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби України полковник Андрій Лущик розповідає на хід весняного призиву на строкову військову службу в Тернопільській області.

1. Як минув весняний призов на строкову службу?

Призов на строкову військову службу «Весна 2019» в квітні-травні пройшов в цілому організовано. За допомогою керівництва області, місцевих органів влади, засобів масової інформації спільно з військовими комісаріатами підібрано 59 юнаків з Тернопільської області для Прикордонної служби. Ми призвали хлопців з військкоматів: Тернопільського (9), Чортківського (8), Теребовлянського (7), Борщівського (5), Кременецького та Заліщицького (по 4), Бережанського, Збаражського, Підволочиського, Монастириського (по 3), Зборівського, Бучацького, Козівського та Ланівецького (по 2),  Гусятинського, Підгаєцького (по 1). І лише жодного хлопця з Шумщини цього призову не було.

2. Але чому Ви кажете «в цілому»?

Визначене Конституцією України виконання військового обов’язку поки не стало нормою в нашому суспільстві. Молоді хлопці, за мовчазної (а деколи і дуже гучної) згоди своїх батьків, усіляко намагаються уникати планових заходів з призову на строкову військову службу – не з’являються у військкомати, не проходять медичні огляди, ігнорують повістки та, ба більше, «як дівчиська» ховаються за спідницями матерів від призову.
В країні, де вже п’ятий рік йде війна – така реакція її громадян це ганьба, особливо враховуючи те, що в строковика немає шансів потрапити в зону проведення операції об’єднаних сил.

3. Які уроки та висновки можна зробити з цьогорічного призову?

На мою думку, життя кожного справжнього громадянина має втілити такі елементи: зростання та навчання, здобуття досвіду, праця та становлення як особистість, створення власної сім’ї та виховання дітей. Поряд з цим елемент, який чомусь ми випускаємо, — це служіння українському народові, а військова служба як один з її проявів. 
До будь-якої серйозної справи, яка безпосередньо стосується людини, потрібна відповідна підготовка, з цією аксіомою важко не погодитись. Так, коли треба поступати до інституту – репетитори це вже норма, мовчу за весілля – це просто подія «галактичного» рівня.
В же той час, люди вважають, що підготовка до військової служби справа третьорядна, непотрібна – і дуже відносно цього помиляються. Хлопці йдуть на строкову військову службу часто морально не підготовлені, без «зеленого» уявлення про те, що їх чекає, без сформованого бачення того, служба в яких військах їм найбільше пасує, а деколи, уникнувши з власної ініціативи повної процедури призову, навіть без ретельного медичного обстеження.

4. Чи можете навести свіжі приклади з цього призову?

Звичайно приємно бачити хлопців, які свідомо йдуть на службу, коли два двоюрідні брати чи однокласники на збірному пункті вимагають, аби їх зарахували до однієї команди, в таких випадках бажання призовників намагаємось реалізувати.
Але є і дуже багато випадків на яких хотів би зосередити увагу:
Перший. Важко дивитись на хлопців 24-26 років, які йдуть на службу поряд з двадцятилітніми, особливо, якщо на свій вік вони ні освіти не здобули, ні сім’єю не обзавелись, ні гідної роботи не мають. Навіщо ж було так довго чекати?
Другий. Коли мати призовника тягне за собою на військкомат якусь молоду дівчину і голосно кричить на вході: «дивіться вона вагітна», або сам призовник заявляє: «в мене піврічна дитина, але стосунки з її матір’ю не оформлені».
Законодавство України є достатньо гуманним, є вихід з будь-якої ситуації, якщо питанню призову на строкову службу приділити належну увагу.
Третій. Різко негативне ставлення викликають ті призовники, які вже під час формування команд починають вишукувати собі хвороби.
Починаючи з 16 років хлопці знайомляться з військкоматом, проходять медкомісії, до 20 років є час з’ясувати, що в тебе зі здоров’ям. Чесно скажу, хворі на службі не потрібні.
Четвертий. Дезертири, ті що втікають від служби, навіть ризикуючи власним життям та незважаючи на кримінальну відповідальність (наприклад виплигуючи з 4-го поверху, чи на ходу з поїзду).
Вважаю, що наше суспільство повинно мати нульову толерантність до таких вчинків.     

5. Які рекомендації можете дати молоді?

В доповнення до наведеного вище, дуже рекомендую хлопцям:
 УСВІДОМИТИ, що строкова військова служба, це обов’язок громадянина;
 БУТИ  ПЕРЕКОНАНИМ в тому, що кращої «школи» для чоловіка, ніж служба, ще ніхто не вигадав, саме там можна перевірити себе, віднайти ті риси характеру, які дозволять впевнено себе почувати в будь-якій життєвій ситуації;
 ВИРІШИТИ, який саме вид служби (строкова чи служба за контрактом, навчання у вищому військовому навчальному закладі, чи на військовій кафедрі, виконання військового обов’язку у резерві, чи альтернативна служба) більше підходить і ГОТУВАТИСЬ до неї з розумінням справи.
Так, якщо є бажання бути прикордонником, не забороняється (є така можливість) – зв’язатись зі мною, як з представником Державної прикордонної служби в Тернопільській області, заявити про своє бажання завчасно, і йти строкову службу вже з моїм супроводом.

6. Які ви маєте пропозиції для Тернополян окрім строкової військової служби?

Державна прикордонна служба зацікавлена в підвищені професійного рівня свого персоналу, тому першочерговим питанням є комплектування саме за контрактним принципом. Для кандидатів на військову службу за контрактом в нас індивідуальний підхід, право вибору підрозділу для служби, виходячи з його освіти, можливостей та потреб, а також гідне грошове забезпечення. Це зокрема принципова відмінність від строкової служби, де таких умов не передбачається. На контракт беремо з 18 років. Мінімальний термін першого контракту – 3 роки і, що важливо, він йде в залік строкової служби, в зону проведення операції об’єднаних сил під час першого контракту направляють лише після відповідної підготовки та за особистою згодою військовослужбовця.
Для осіб, які мають намір стати офіцерами – наша пропозиція поступати до Національної академії Державної прикордонної служби, яка базується у м. Хмельницький. Цього року вступна кампанія вже завершується і долучитись до неї не вдасться, а на наступний рік – зараз саме час розпочати підготовку, зв’язатись зі мною, отримати актуальну інформацію про процедуру підготовки навчальної справи, визначитись з спеціальністю, приділити увагу фізичній підготовці та предметам, які будуть виноситись на ЗНО.
Крім Прикордонної Академії є можливість навчатись в інших вищих військових навчальних закладах для потреб Державної прикордонної служби, зазначену можливість теж пропоную розглянути.
Пов’язавши своє життя з Державною прикордонною службою України Ви зможете забезпечити себе стабільним місцем роботи на тривалий термін, бути впевненим в завтрашньому дні, стати соціально-важливою особою, планувати та втілювати заплановане, будувати своє особисте життя на Батьківщині.

Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

 

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"