Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Вітання

Степан Барна: Адміністративно-територіальна реформа повинна завершитися якнайшвидше

25.07.17 | 15:43

13 липня завершилися проведення індивідуальних зустрічей голови Тернопільської ОДА Степана Барни за участю його заступників та голів райдержадміністрацій з головами об’єднаних територіальних громад області. Основною метою зустрічей було визначення дієвості та ефективності адміністративно-територіальної реформи, яка проходить у країні, та перспектив майбутніх змін у системі управління територіями. Редакція газети «Свобода» поспілкувалася з цього приводу з очільником області.

Степане Степановичу, індивідуальні зустрічі з головами ОТГ – це черговий іспит (як нещодавно з головами РДА) на предмет професійної обізнаності та спроможності нових керівників об’єднаних територій якісно виконувати свої функції чи захід, спрямований на напрацювання спільних дій обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій та громад щодо перспектив удосконалення системи управління процесами життєзабезпечення в області, чи, може, все-таки проста формальність, як кажуть, захід «для галочки»?

Це було взаємозацікавлене з’ясування усіх плюсів та мінусів, які вже очевидні, результатів проведення однієї з найважливіших складових адміністративно-територіальної реформи, а саме, – утворення та організація функціонування об’єднаних територіальних громад. Ми зобов’язані до найменших дрібниць володіти такою інформацією, щоб і самим вносити певні корективи у спільні дії, і сигналізувати про усі проблемні питання до Києва з конкретними вимогами та пропозиціями. Як відомо, область визначено пілотною з проведення саме цих радикальних змін.

Водночас, дане коло питань ми детально обговорили на великому форумі «Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку», в якому взяли участь представники усіх гілок влади області, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представники міністерств та відомств, а також проектів міжнародної технічної допомоги у сфері реформ, заступники голів обласних державних адміністрацій інших областей, експерти у сфері реформування, представники центральних та місцевих ЗМІ.
Чому ці питання є такими нагальними та архіважливими? Необхідно прискорено завершувати проведення усіх складових адміністративно-територіальної реформи та у повному їх обсязі – це найважливіше завдання. Не можна зупинятись на півдорозі на обраному напрямку побудови демократичного суспільства, збавляти темпи проведення реформ, як і неприпустимо – провести напівреформи, не усунувши дуалізму, зайвої бюрократії в організації влади та управлінні територіями. Водночас, контроль держави має бути забезпечений у всьому і повсякчас.  Ось ці проблеми і були в основі наших бесід з головами об’єднаних територіальних громад. Крім того, йшлося й про інші конкретні речі: організацію забезпечення життєдіяльності кожної конкретної території, про проблемні питання, які тут виникають, про співпрацю та взаємовигідні соціально-економічні проекти – взаємовигідні найперше для усіх наших громадян.

З вами не можна не погодитись у тому, що радикальні реформи в усіх напрямках функціонування нашого суспільства є життєво необхідними і проводити їх потрібно швидко та ефективно. Але ж, на думку експертів, процес уже затягнувся. Скажімо, лише третина територій об’єднались у об’єднані громади (а в масштабі держави – ще менше), а там, де це відбулось майже на сто відсотків, продовжують «активно» працювати, не змінюючи своїх функцій, райдержадміністрації та райради. Як тут бути?

Ось це, в тому числі, ми детально обговорили на вищезгаданому мною форумі. Моя особиста позиція у цих питаннях відома: я підтримую повну передачу всіх управлінських повноважень та обов’язків місцевому самоврядуванню, однак, при цьому, за державою повинна залишатись вагома і дієва система загального нагляду та контролю за дотриманням Конституції та Законів України в особі реформованих державних адміністрацій. І цей процес має відбуватись одночасно, паралельно. Якщо цього не станеться, ми розбалансуємо систему влади, наробимо іншої непоправної шкоди суспільству. Що ж стосується нагляду та контролю, то так є у всьому цивілізованому світі, так буде і у нас.

Це стосується й інших сфер суспільного життя: або реформувати ґрунтовно і до кінця, з користю для усього суспільства, або навіть не починати. Наша 26-річна практика державного будівництва мала, здавалося б, навчити усіх цьому правилу...

Безумовно, маємо робити правильні висновки з уроків вже новітньої української історії. Відрадно, що Президент та Прем’єр-міністр України відстоюють саме таку позицію. На жаль, для окремих політичних сил, в тому числі, представлених у Верховній Раді України, всі реформи завершуються «на майдані», а основним їх постулатом є цинічний обман українських громадян, залякування їх усілякими страшилками, що може загальмувати реформи, призвести до консервації «совкової системи», довічного існування нечесних корупційних схем експлуатації держави олігархатом, латифундистами та іншими рудиментами суспільства, зокрема, і в державному секторі економіки, і в АПК, і в охороні здоров’я, і в інших галузях. Але будемо оптимістами – наша держава і це переживе, хоча й втрат багато, особливо часових, ресурсних, людських, моральних…

Розмовляв Володимир Баворівський  

Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"