Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Євроінтеграція

Відзначення Дня Європи


В рамках відзначення Дня Європи з 10 по 15 травня 2021 року в Тернопільській області, проведено всеукраїнську роз’яснювально-інформаційну кампанію EUКраїна. Обласна державна адміністрація прийняла участь в онлайн-марафоні про шість базових європейських цінностей і практичних здобутків, переваг та можливостей, які з’являються в українців завдяки реалізації стратегічного курсу України на членство в ЄС.

10 травня 2021 року на фронтальній сторінці офіційного сайту Тернопільської обласної державної адміністрації розміщено візуальний логотип інформаційної кампанії EUКраїна, на Facebook - сторінках облдержадміністрації встановленно заставку на Fb/баннер і шторка на Fb аватар https://www.facebook.com/oda.te.gov.ua/posts/3014998221937076 та управління міжнародного економічного співробітництва та інвестиційних проектів https://www.facebook.com/fundraisingtoda2020.

13 травня 2021 року відповідно до календарного плану інформаційної кампанії EUКраїна, прийнято участь в онлайн-марафоні шляхом публікації тексту та відеоролика з прикладом європейської поведінки на офіційній сторінці Facebook Тернопільської обласної державної адміністрації.

13 травня 2021 року в обласній державній адміністрації відбулася презентація Програми транскордонного співробітництва європейського інструменту сусідства ,,Польща-Білорусь-Україна 2021-2027” (далі - Програма) за участі експертів Представництва Програми у м. Львів. Експерти представили інформацію про початок нового фінансового періоду Програми та підсумки поточного стану реалізації Програми транскордонного співробітництва ,,Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”.

До 15 травня 2021 року обласною державною адміністрацією забезпечено розміщення на рекламних площинах міста Тернопіль та області елементів єдиного візуального стилю Дня Європи в Україні.

15 травня 2021 року на Театральному майдані міста Тернопіль в рамках мистецького свята „Україна-Європа”, присвяченого відзначенню Дня Європи в Тернопільській області, за участю керівництва обласної державної адміністрації відбулась церемонія спецпогашення унікальної марки із зображенням першого авіаконструктора та пілота літака на теренах нашого краю Броніслава Гловінського ,,110 років – Перший політ над Тернополем”.

У навчальних та культурних закладах області відбулися: - виховні години на тему: ,,Європа - наш спільний дім”, ,,Історія Євросоюзу”, ,,Знай про Європу більше”; євровікторина ,,Країнами Європи”; - брейн-ринги ,,Відкрий Європу”, ,,Європейський Союз: історія та сучасність”, ,,Україна-Європейська держава”; - вікторини ,,Традиції країн Євросоюзу”, ,,Що ти знаєш про Європу”, ,,Європейська культурна спадщина”; - шкільні дебати та засідання круглих столів ,,Європейський вибір України”, ,,Актуальні проблеми європейської інтеграції України”, ,,Україна на шляху до Європи”.

Упродовж травня, з метою відзначення територіальними громадами Тернопільської області Дня Європи, закладами культури проведено флешмоби „Ми творці нової Європи” та ілюстративні виставки „Ми - Європейці”. У загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області проведено науково-практичні конференції, форуми на теми: „Європейська культура – пошук спільного коріння”, „Європейський вибір України”, інформаційних ярмарків на тему: „Український вимір процесів європейської інтеграції”, „Європейський Союз – новий старт для України”, громадські читання та публічні дебати з питань європейської інтеграції. У бібліотеках закладів загальної середньої, інституційного догляду та виховання дітей, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та установ освіти Тернопільської області організовано книжкові експозиції сучасних письменників Європи, конкурси дитячих малюнків та читців європейської поезії: ,,Ми - європейці”, ,,Перлини Європи”, ,,За мир та спокій в Україні та Європі”, ,,Європейське майбутнє очима українських школярів”, ,,Європейський вибір України. Наміри та реалії”, ,,Ми малюємо Європу”, ,,Європейське сузір’я”, ,,Музика щирих сердець: видатні композитори Європи”, ,,Європейський вибір України: людина, право, суспільство”, ,,До Європи – через книгу”, ,,Побачити Париж і….не тільки. Знайомтесь – Європа!», ,,Європейський вимір”.

-------------------------------------------------

 

Історія святкування Дня Європи

 

 

9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи (Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз - Європейського Співтовариства вугілля та сталі.

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним  із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнахЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів  ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації Європейської Комісії та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи - щорічно у третю суботу травня.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"