Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Звернення громадян

Робота із зверненнями громадян-аналітичні довідки


Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до облдержадміністрації  у  першому півріччі 2019 року

 

Упродовж першого півріччя 2019 року до обласної державної  адміністрації надійшло 4133 звернення громадян, що 379 одиниць  або на 10 % більше  ніж за відповідний період минулого року (3754). Із них 1643 письмових, 88 заяв та прохань подано жителями області на особистому прийомі в керівництва облдержадміністрації та 13 звернень надіслано на електронну адресу органу виконавчої влади.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 червня 2011 р. №589-р ,,Про схвалення Концепції створення Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади” забезпечено оперативне реагування  понад 2402  звернень громадян, які надійшли на телефонну ,,гарячу лінію”  Урядового контактного центру, що на 650 звернень  або на  28 % більше ніж за січень-червень 2018 року.   Переважна  більшість заяв, скарг та пропозицій надійшла від мешканців Борщівського, Гусятинського, Заліщицького, Теребовлянського районів та міста Тернополя.

Слід зазначити, що на 28 одиниць зменшилась частка звернень, що надійшли через органи влади вищого рівня - 147 одиниць упродовж цього року проти 175 за аналогічний період минулого року. В основному їх авторами були жителі  Бучацького, Заліщицького районів та  міста Тернополя. 

Зокрема, з числа звернень, розглянутих в обласній державній адміністрації, громадяни області  спрямували до:

- Адміністрації Президента України – 92, або 2 %;

- Кабінету Міністрів України –  44,  або  1 %;

- інших органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій, підприємств, державної установи ,,Урядовий контактний центр”-2458,  або 59% .

Загалом упродовж  першого півріччя цього року на 22 одиниці знизився показник  колективних  звернень  з 86 до 64, також спостерігається тенденція до зменшення на 72 одиниці показника повторних звернень. В основному в повторних зверненнях громадяни порушували питання, на які надано обґрунтовані відповіді, оскільки їх вирішення суперечить чинному законодавству, або необхідно вирішувати в судовому порядку. Проте, найбільше повторних звернень надійшло від жителів Заліщицького, Збаразького районів та міста Тернополя.

Відділ роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації систематично аналізує проблематику та здійснює моніторинг розгляду звернень громадян, що надходять до обласної державної адміністрації.

За тематикою надходження звернень громадян можна виділити насамперед такі напрямки:

1.   Питання соціального захисту - 2670 заяв або 64 % від загальної кількості зареєстрованих звернень. Значна частина заявників висловлювала невдоволення недостатнім розміром субсидії та відмовою  у її наданні. В тому числі, прохань про надання одноразової матеріальної допомоги на лікування надійшло 1104 або 27 % від загальної кількості. Найактивніше з даного приводу звертались мешканці  Гусятинського, Заліщицького, Підволочиського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

2.  Питання житлово-комунального господарства. Всього надійшло 447 звернень або 10 % від загальної кількості заяв. У численних зверненнях відображено виняткову гостроту проблем, пов’язаних з функціонуванням комунального господарства. Найбільше ця проблема турбувала мешканців Гусятинського, Заліщицького, Кременецького районів та міста Тернополя.

3.     Питання   аграрної політики і земельних відносин. Всього надійшло  221 звернення або 5 % від загальної кількості. Найбільше їх надійшло від жителів міста Тернополя. Відповідно до вимог чинного законодавства, більшість цих питань повинні вирішуватись в судовому порядку.

4.     Питання охорони здоров’я. За звітний період таких звернень надійшло 189 одиниць або 4% від загальної кількості зареєстрованих. Пріоритетними продовжують залишатися питання забезпечення ліками та виробами медичного призначення; надання допомоги у лікуванні. Найбільше ці питання порушували жителі Збаразького, Кременецького районів та міста Тернополя.   

5.             Питання транспорту і зв’язку. Всього надійшло 129 заяв і скарг або    3 % від  загальної кількості. У численних своїх зверненнях автори порушували проблеми пасажирських перевезень, скарги на постачальників послуг Інтернету та неякісної роботи стаціонарних телефонів. З цієї проблематики найбільше звертались жителі Гусятинського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

   У загальному обсязі листів громадян,  їх звернень під час усних прийомів до керівників облдержадміністрації переважають в основному листи пенсіонерів, інвалідів, одиноких і багатодітних родин, ветеранів праці, дітей війни, учасників бойових дій. Від цієї категорії населення за звітний період надійшло  1347 звернень, що становить 32,5 % від загальної кількості.

У першому півріччі 2019 року до органів влади надійшло 103 звернення від багатодітних родин та жінок, яким присвоєно почесне звання ,,Мати-героїня”.

Відповідно до вимог Указу президента України від 7 лютого 2008 року            № 109/2008  проведено перевірки додержання законодавства з питань розгляду звернень громадян у районних державних адміністраціях, структурних підрозділах облдержадміністрації.  У першому півріччі 2018 року  такі перевірки проведено у двох райдержадміністраціях та у п’яти структурних підрозділах обласної державної адміністрації.

Матеріали зазначених перевірок надіслано головам райдержадміністрацій, керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації для реагування та вжиття відповідних заходів. За підсумками вивчення роботи із зверненнями громадян та аналізу проведених перевірок видано доручення голови облдержадміністрації від 11 червня 2019 року  №  71 ,, Про підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах облдержадміністрації ”, яке перебуватиме на контролі до 31 липня 2019 року.

Доповідні записки за підсумками роботи із зверненнями громадян, що надійшли до облдержадміністрації  у 2018 році, за І квартал 2019 року із резолюціями голови обласної державної адміністрації надсилались структурним підрозділам облдержадміністрації, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад міст обласного значення для реагування та вжиття відповідних заходів. 

У січні 2019 року на засіданні колегії обласної державної адміністрації розглянуто питання про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації у 2018 році, за результатами якого видано розпорядження  голови обласної державної адміністрації від 31 січня 2019 року № 35.  На виконання зазначеного вище розпорядження голови обласної державної адміністрації головами районних державних адміністрацій, керівництвом структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення проведено низку заходів щодо покращення роботи із зверненнями громадян.

У березні-травні 2019 року проведено два семінари, навчання з відповідальними працівниками районних державних адміністрацій і  структурних підрозділах облдержадміністрації, які відповідають за роботу  із зверненнями громадян.

Підсумовуючи роботу із зверненнями громадян за перше півріччя 2019 року, вважаю, що робота із зверненнями громадян в області системна та результативна, проте потребує вжиття ряду дієвих заходів щодо її вдосконалення.

 

---------------------------------------------------------------------------

Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до облдержадміністрації за перший квартал  2019 року

У першому кварталі 2019 року органи виконавчої влади області працювали над вдосконаленням роботи із зверненнями громадян відповідно до вимог Закону України ,,Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 ,,Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

Аналіз стану забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення свідчить, що облдержадміністрацією вживались дієві заходи, спрямовані на вирішення важливих проблем населення області, реалізацію конституційних прав і свобод громадян. Належна увага зосереджувалась на підвищенні персональної відповідальності посадових осіб обласної державної адміністрації щодо розгляду письмових звернень громадян, прохань на особистих прийомах керівництва області та звернень на Урядову телефонну ,,гарячу лінію” з метою неухильного забезпечення всебічного, своєчасного, об’єктивного розгляду звернень.

Здійснено відповідні заходи щодо підвищення ефективності роботи з реалізації громадянами конституційного права на звернення, оперативного і в повному об’ємі розгляду проблем, які порушуються громадянами перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Ці питання розглянуті на засіданнях колегій райдержадміністрацій та структурних підрозділах облдержадміністрації. За підсумками розгляду видано відповідні розпорядження та доручення.

Упродовж І кварталу 2019 року до обласної державної адміністрації всього надійшло 2595 звернень громадян, що на 579 одиниць більше ніж за відповідний період минулого року.

На особистому прийомі до керівництва облдержадміністрації було подано 44 звернення від жителів області.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 р № 898 ,,Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи ,.Урядовий контактний центр” та з метою оперативного реагування та всебічного вирішення питань, порушених громадянами на урядовій телефонній ,,гарячій лінії” проведено низку організаційних заходів щодо їх своєчасного вирішення.

Упродовж І кварталу 2019 року на урядову телефонну ,,гарячу лінію” надійшло 1263 звернень від жителів області, що на 423 або на 33 % більше ніж за відповідний період минулого року. Вагому частину складають питання соціального захисту, виплата монетизації субсидій за житлово-комунальні послуги, призначення різних видів соціальних допомог, забезпечення безкоштовними медичними препаратами, а також питання транспорту і зв’язку та інші. Найчастіше дзвонили на урядову телефонну ,,гарячу лінію” жителі Борщівського, Гусятинського, Підволочиського, Теребовлянського районів та міста Тернополя.

Упродовж звітного періоду збільшилась кількість заяв громадян області (991одиниць проти 919), які зверталися до голови облдержадміністрації з проханням про надання одноразової грошової допомоги на лікування з фонду обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення „Турбота”. Найбільше до обласної державної адміністрації зверталися жителі Борщівського, Гусятинського, Підволочиського, Теребовлянського, Тернопільського районів та м. Тернополя.

У І кварталі поточного року одержано 45 колективних звернень, що відповідає показнику за відповідний період минулого року, питома вага яких становить 1,7 % від загальної кількості. В основному в колективних зверненнях громадяни порушували питання: ремонту доріг; вирішення земельних спорів; приватизації земельних ділянок; питання охорони здоров’я; оплати праці працівникам культури та інші.

Серед авторів звернень – найменш захищені категорії населення: ветерани праці, пенсіонери, учасники війни, члени багатодітних сімей, учасники антитерористичної операції на сході України - 289 звернень або 11 %. Дану категорію громадян найбільше турбують питання забезпечення медикаментами, надання грошової допомоги, оплата житлово-комунальних послуг, покращення житлових умов, врегулювання земельних відносин тощо.

Щодо повторних звернень, то за підсумками І кварталу 2019 року спостерігається тенденція до зменшення їх частки від загальної кількості громадян і становить 0,8 % (у І кварталі 2018 року – 2,7 %). Найбільше повторних звернень надійшло від жителів м. Тернополя.

За звітний період до органів влади вищого рівня надійшло 91 листів та скарг, що на 8 одиниць менше ніж за відповідний період минулого року і становить 3,5 % від загальної кількості. Найбільше звернень надійшло в Кабінет Міністрів України – 29 або 1,1 %, Адміністрацію Президента України – 58 або 2,2 %. Найчастіше звертались до високопосадовців жителі міста Тернополя.

Слід відзначити, що за звітний період до обласної державної адміністрації надійшло 1044 звернень від жителів міста Тернополя, що становить 40,2 % від загальної кількості отриманих звернень (за І квартал 2018 року - 38 %).

За тематикою, кількістю та гостротою звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації можна виділити наступні напрямки актуальної проблематики.

1. Питання соціального захисту.

Всього отримано 1900 звернень, що на 662 одиниці більше ніж за відповідний період минулого року. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Гусятинського, Заліщицького, Підволочиського, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

2. Питання сільського господарства, врегулювання земельних відносин.

До обласної державної адміністрації надійшло 96 звернень, що на 39 одиниць менше ніж за відповідний період минулого року. Найбільше звернень з цих питань надійшло від жителів Теребовлянського району та міста Тернополя.

3. Питання транспорту та зв’язку .

Всього отримано 71 звернення, що на 67 менше ніж за відповідний період минулого року. Найбільша таких звернень надходило від Гусятинського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

4. Питання охорони здоров’я

Всього за звітний період отримано 77 звернень, що на 12 одиниць менше ніж за відповідний період минулого року. Найбільше таких заяв про забезпечення медикаментами за пільговими цінами, виділення коштів на проведення хірургічних операцій в закладах охорони здоров’я, надійшло від жителів міста Тернополя.

5. Питання житлово-комунального господарства.

Всього за звітний період отримано 207 звернень громадян, що на 62 одиниці більше ніж за І квартал 2018 року. Найбільше ці проблеми турбували жителів міста Тернополя.

У січні поточного року на засіданні колегії обласної державної адміністрації розглянуто питання ,,Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації у 2018 році”, за результатами якого видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31 січня 2019 року № 35-од. Аналітична довідка з означеного питання розміщена на веб-сайті облдержадміністрації.

У березні-квітні 2019 року в Тернопільському регіональному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ і організацій проведено навчально тематичні семінари із спеціалістами районних державних адміністрацій і структурних підрозділах облдержадміністрації відповідальними за роботу із зверненнями громадян.

Робота по розгляду звернень громадян, організації особистого прийому, забезпечення оперативного реагування, належної організації та дотримання термінів розгляду звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації, а також по урядовій телефонній ,,гарячій лінії’’ перебуває на постійному контролі в керівництва Тернопільської обласної державної адміністрації.

 ----------------------------------------------------Дивіться також

Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

 

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"