Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Тернопільщина / Житлово-комунальне господарство

Благоустрій


   БЛАГОУСТРІЙ

 

У Тернопільській області послуги у сфері поводження з побутовими відходами надають 33 підприємства, з них 21 підприємство комунальної форми власності, 12 – приватної.

Щороку в області утворюється 900 тис. куб. метрів (300 тис. тонн) твердих побутових відходів, для захоронення яких функціонує близько 740 сміттєзвалищ (з них 32 комунальних, в містах і селищах). Станом на 1 січня 2019 року на сміттєзвалищах області захоронено 22,2 млн куб. метрів сміття.

Правовстановлюючі документи на земельні ділянки під сміттєзвалищами мають міста Бучач, Заліщики, Кременець, Ланівці, Монастириська, Почаїв, Теребовля, Тернопіль і Хоростків та село Білокриниця Кременецького району. 26 міст і селищ та всі села області експлуатують сміттєзвалища з порушеннями земельного законодавства – без оформлення права користування земельними ділянками. Паспортизовано 109 місць видалення відходів.

Рівень охоплення населення області послугою з поводження з побутовими відходами становить - 68% (204 населені пункти). У 199 населених пунктах (19%) впроваджено систему роздільного збирання твердих побутових відходів (ПЕТ-пляшка, скло, макулатура).

На території сміттєзвалища поблизу села Плебанівка Теребовлянського району працює сміттєсортувальний комплекс КВВС-50, потужністю 50 тис. тонн в рік, що дає можливість збирати та сортувати тверді побутові відходи з населених пунктів кількох районів. У Тернополі працює КП ТМР „Екоресурси”, яке впровадило попереднє вилучення ресурсоцінних компонентів (ПЕТ-пляшки, скло, папір) з твердих побутових відходів.

На початку року влаштовано сміттєсортувальні лінії на Малашовецькому сміттєзвалищі та у селі Білокриниця.

Завдяки впровадженню у населених пунктах роздільного збирання побутових відходів, роботі сміттєсортувальної лінії в селі Плебанівка, а також функціонуванню КП ТМР „Екоресурси”, річні обсяги захоронення побутових відходів на сміттєзвалищах регіону зменшились на 15%.

У II кварталі 2020 року за кошт програми DOBRE у Шумській об’єднаній територіальній громаді облаштовано 9 контейнерних майданчиків для роздільного збирання побутових відходів та для Лановецької об’єднаної територіальної громади придбано 1372 контейнери для побутових відходів на суму 1,4 млн гривень.

Також, за підтримки програми „ДОБРЕ" розроблено проєкт будівництва підприємства з переробки пластикових відходів на полімерні матеріали, вартістю 3,7 млн гривень.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам до кінця 2020 року планується провести капітальний та поточний ремонт на 28 об’єктах вулично-дорожньої мережі населених пунктів на загальну суму 81,0 млн гривень.

Збільшився рівень впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів  – 57,1 % ;

З метою зниження обсягів споживання електроенергії за рахунок впровадження сучасних енергозберігаючих технологій у м. Тернопіль реалізовується проєкт „Світло без ртутіˮ загальною кошторисною вартістю 17,3 млн гривень. В результаті реалізації проєкту на 46 вулицях міста замінять ртутні та натрієві лампи на 1695 світлодіодних світильників.

Протягом трьох кварталів 2020 року з місцевих бюджетів на організацію благоустрою населених пунктів використано 285,8 млн гривень та на забезпечення збору та вивезення сміття і відходів - 0,727 млн гривень.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"