Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Тернопільщина / Житлово-комунальне господарство

Теплопостачання


На території Тернопільської області зареєстровано 38 суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання, серед яких 3 комунальні (КП ТМ ТОР „Тернопіль-теплокомуненерго”, КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”, ДП „Енергосервісна компанія” КП ТМ ТМР „Тернопільміськтепло-комуненерго”) та 35 приватних підприємств.

Централізоване опалення житлових будинків надається у 4 населених пунктах: м. Тернопіль (744), м. Почаїв (3), м. Шумськ (3), смт Великі Бірки (1).

Централізоване опалення бюджетних установ - у 14 населених пунктах.

На балансі КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” знаходиться 33 котельні (експлуатується 31) загальною тепловою потужністю 111,7 Гкал/год,  а також 15,4 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двотрубному обчисленні). На 17 котельнях встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива.

На балансі КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” знаходиться 42 котельні (експлуатується 41) загальною тепловою потужністю 607,2  Гкал/год, а також 152,1 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двотрубному обчисленні).

Всього в області працює 1303 котельні, які працюють як на традиційних так і нетрадиційних видах палива.

З метою якісної підготовки до осінньо-зимового періоду 2020/2021 року та забезпечення його сталого проходження замінено 52 котли на 34 котельнях та 1,37 км теплових мереж у двотрубному обчисленні.

Здійснюється ряд заходів, передбачених Планом скорочення та заміщення споживання природного газу на 2020 рік.

Відповідно до Плану скорочення та заміщення споживання природного газу на 2020 рік станом на 1 вересня 2020 року проведено роботи з реконструкції, технічного переоснащення, дооснащення, заміни, встановлення нових котлів на 14 котельнях на загальну суму 122,9 млн гривень, у тому числі:

- роботи, направлені на заміщення споживання природного газу – на 6 котельнях на суму
11,7 млн гривень;

- роботи, направлені на скорочення споживання природного газу – на 5 котельнях на суму 111,2 млн гривень.

Обсяг заміщення споживання природного газу після виконання вищевказаних робіт становить орієнтовно 64,0 тис. м³/рік, скорочення – 336,1 тис. м³/рік.

У містах Тернопіль та Чортків затверджені та погоджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України схеми теплопостачання, якими передбачено остаточне відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення із подальшим переведенням їх на індивідуальні системи опалення.

З метою вдосконалення системи теплопостачання та використання теплової енергії споживачами, а також зменшення непродуктивних втрат енергоносіїв і теплової енергії, по області здійснюється оснащення житлових та нежитлових будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.

Станом на 1 вересня 2020 року рівень оснащення вузлами комерційного обліку становить:

- теплової енергії – 19,8 % у житлових та 83,2 % у нежитлових будівлях;

- гарячої води – 34,1 % у житлових та 94,1 % у нежитлових будівлях.

Встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії та гарячої води передбачено:

- Програмою енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду м. Тернополя на 2015-2020 роки;

- Програма оснащення багатоквартирних житлових будинків будинковими вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання на 2019-2021 роки;

- проєктом Європейського Банку Реконструкції та Розвитку щодо модернізації системи централізованого теплопостачання;

- проєктом Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку щодо модернізації системи централізованого теплопостачання;

- проєктом НЕФКО щодо модернізації системи централізованого теплопостачання.

КП ТМ „Тернопільміськтеплокомуненерго” ТМР є одним з п’ятьох міст-учасників проекту „Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України”, який реалізується за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Строк реалізації проекту – 6 років.

Комунальним підприємством теплових мереж „Тернопільміськтепло-комуненерго” Тернопільської міської ради вживаються заходи, спрямовані на встановлення комерційних вузлів обліку теплової енергії та гарячої води у багатоквартирних будинках міста Тернополя в складі індивідуальних теплових пунктів. У рамках реалізації інвестиційних проєктів за кошти міжнародних донорів укладено договори із переможцем тендерних закупівель щодо влаштування таких теплових пунктів у всіх житлових будинках міста Тернополя з централізованим теплопостачанням.

Стабільна робота теплопостачальних підприємств області значною мірою залежить від їх фінансово-економічного стану.

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики області за спожитий природний газ (з врахуванням боргів минулих років) станом на 1 вересня 2020 року становить 366,2 млн гривень:

КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” – 333,9 млн гривень;

КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” – 32,3 млн гривень.

Рівень оплати за зазначений період складає 115,5 %.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року вищезазначена заборгованість зменшилась на 29,1 млн гривень (7,4 %), із закінченням опалювального періоду 2019/2020 року – на 10,9 млн гривень (3 %).

З часу завершення опалювального сезону 2019/2020 року заборгованість споживачів області за спожиту теплову енергію зменшилась на 67,8 млн гривень (44,9 %) і станом на 1 вересня 2020 року складає 83,2 млн гривень, у тому числі: населення – 75,8 млн гривень, бюджетних установ та організацій – 1,5 млн гривень, інших споживачів – 5,6 млн гривень, із пільг та  субсидій – 10,3 тис. гривень.

Однією із причин виникнення заборгованості за спожиті енергоносії є несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування комунальним підприємствам галузі різниці в тарифах, яка виникає через збитковість тарифів на теплову енергію.

За оперативними даними, станом на 1 вересня 2020 року заборгованість з різниці в тарифах теплопостачальних підприємств області становить 332,2 млн гривень.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg