Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Міжнародна діяльність

Транскордонне співробітництво


          

--------------------------------------------------------------------------

 

Транскордонне співробітництво

У контексті прийнятого Європейською Комісією рішення від 17 грудня 2015 року № C(2015) 9138 про затвердження Програми Транскордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства „Польща – Білорусь – Україна 2014-2020” https://www.pbu2020.eu/ua/pages/251 (далі - Програма) Тернопільська область входить в Програму у статусі додаткового регіону. Інструментом розвитку транскордонного співробітництва в області є затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21 жовтня 2016 року № 615-од план дій щодо забезпечення розвитку транскордонного співробітництва Тернопільської області на 2016-2020 роки, що передбачає заходи на середньострокову перспективу, відповідальних виконавців та строки виконання.

11 жовтня - 31 грудня 2016 року відбувся І-й конкурсний набір проектів на всі тематичні цілі та пріоритети Програми: „Спадщина”, „Доступність”, „Безпека” та „Кордони”. Тернопільська область була представлена у 49 концептуальних нотах у партнерстві із Мазовецьким, Люблінським, Підкарпатським та Підляським воєводством Республіки Польща. Протягом 2017 року та першого кварталу 2018 року тривав процес адміністративного та якісного оцінювання поданих проектів. 3 проекти за участю Тернопільської області ввійшли в резервний список.

31 жовтня 2018 року завершився ІІ конкурсний набір на малобюджетні проекти. За результатами конкурсу 6 проектів від Тернопільської області відібрано для подальшого оцінювання, що триватиме протягом першого кварталу 2019 року. Заходами в рамках проектів передбачено створення брендового туристичного продукту польсько-українських прикордонних регіонів, проведення навчальних майстер-класів із збереження техніки народних ремесел, дослідження фольклору прикордонних територій музичними гуртами, проведення днів української і польської культури та традицій, науково-історичних досліджень.

Після цього, на черговому засіданні Спільного Моніторингового Комітету Програми буде офіційно оголошено про проекти, що зможуть отримати фінансування на реалізацію проектних заходів з джерел Європейського Союзу.

 

Форми Міжнародної Технічної Допомоги

У рамках міжнародних програм розвитку в області реалізовувались та продовжують реалізовуватись проекти зовнішньої допомоги, донором яких є Європейський Союз, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, США, Японія та ін.

Одночасно, Тернопільська область є учасницею таких потужних програм як "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)" та ін., що спрямовують технічну та фінансову допомогу на місцевий рівень, створюючи умови для об’єднаних територіальних громад краще управляти ресурсами, стимулювати місцеву економіку, створити сприятливе середовище для впровадження реформ децентралізації в Україні, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад.

Моніторинг впровадження проектів (програм) із залученням міжнародної технічної допомоги в області здійснюється на виконання Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.03.2017 № 120-од “Про залучення, використання та моніторинг міжнародної технічної допомоги в області”.

На стадії реалізації в області знаходиться понад 40 проектів на суму 114,2 млн грн. як технічної (негрошової) допомоги (у вигляді обладнання, робіт і послуг), так і фінансових ресурсів (грантів) у іноземній валюті, що надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі.

Надана донорами та виконавцями проектів допомога відповідає потребам реципієнтів та має значний економічний та соціальний ефекти, оскільки в результаті реалізованих заходів відбулось часткове реформування комунальної інфраструктури; стимулювання скорочення енергоспоживання і енергозбереження; закупівля обладнання для лікарень та навчальних закладів. Окрім того, реалізовуються проекти, що містять комунікаційний компонент з акцентом на висвітлення положень Угоди про Асоціацію України з ЄС.

Для підвищення поінформованості про конкурсні набори проектів, програм на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації у розділі ,,Економіка регіону/Грантові конкурси і Програми” розміщено довідник актуальних грантів та проектів на 2018-2019 роки, а на Facebook-сторінці управління міжнаролного співробітництва та фандрайзингу розміщується інформація про поточні конкурси та програми.

24 жовтня 2018 року в обласній державній адміністрації відбулась церемонія передачі комп’ютерного обладнання управлінню міжнародного, придбаного придбано в рамках проекту Турецького агентства зі співробітництва та координації (TІKA) «Проект підвищення рівня інституціоналізації у системі державного управління». Мета проекту - посилення інституційної спроможності органів державної влади шляхом сприяння технічному переоснащенню та проведення спільних програм обміну досвідом. Станом на сьогодні здійснено державну реєстрацію проекту у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України № 3926 від 07.09.2018 та видано розпорядження голови обласної державної адміністрації „Про організацію роботи з нагляду за реалізацією проекту” „Проект підвищення рівня інституціоналізації у системі державного управління” № 787-од від 17 жовтня 2018 року. В рамках проекту придбано сучасне комп’ютерне обладнання для Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації.
Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

 

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"