Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Міжнародна діяльність

Міжрегіональне співробітництво


Інформація про міжнародне міжрегіональне співробітництво

             

У рамках чинних та майбутніх угод у 2018 році управлінням міжнародного співробітництва та фандрайзингу обласної державної адміністрації здійснено організаційне забезпечення прийому в області 88 іноземних делегацій та 15 візитів делегації Тернопільської області за кордон.

Станом на 1 січня 2019 року обласною державною адміністрацією укладено 8 рамкових угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво області, а саме, з Ботошанським повітом Румунії, провінцією Донг Най Соціалістичної Республіки В’єтнам, Брестською областю Республіки Білорусь, Урядом Республіки Сербської, Підкарпатським воєводством Республіки Польща, Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки та Адміністрацією області Альборз Ісламської Республіки Іран; Люблінським воєводством Республіки Польща.

Область відвідало 12 Надзвичайних і Повноважних послів іноземних держав в Україні, а саме: Фінляндії, Литовської Республіки, Королівства Нідерланди, США, Молдови, Соціалістичної Республіки В'єтнам, Угорщини, Сербії., Індії, Японії.  Метою цих візитів був подальший розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва, налагодження партнерських зв’язків, сприяння розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва в галузях економіки, охорони здоров’я, науки, освіти, культури, туризму та інших сфер суспільного життя.

Тривала робота щодо розширення географії співробітництва області з регіонами іноземних держав, зокрема Турецької Республіки, Королівства Нідерландів, Індії, Сполучених Штатів Америки.

5-9 лютого 2018 року голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна з метою налагодження співробітництва між Тернопільською областю та турецькою провінцією Чанаккале взяв участь в ознайомчому турі „Чанаккале Інфо”. Відповідно до програми перебування відбулась низка зустрічей з Президентом Торгово-промислової палати Чанаккале, мером міста Чанаккале, ректором Університету „18 березня”. Сторони обговорили широкий спектр питань двосторонньої співпраці, зокрема укладення Угоди про співробітництво між Тернопільською областю та провінцією Чанаккале.

15 лютого у місті Київ, в Українському домі відбулась презентація Тернопільської області “Благословенне Тернопілля”. Організаторами міжнародного заходу виступили Тернопільська обласна державна адміністрація, обласна рада та міська рада.

В рамках заходу відбувся міжнародний круглий стіл за участі керівництва області та представників дипломатичних установ 20-ти країн світу: Королівства Нідерланди, Республіки Словенія, Республіки Македонія, Республіки Сербія, Ісламської Республіки Іран, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Індії, Угорщини, Грузії, Республіки Болгарія, Фінляндської Республіки та інших іноземних держав. Діяльність дипломатичних установ є ефективним інструментом налагодження та розвитку міжнародних стосунків, дружніх взаємовідносин, економічних, торговельних, науково-технічних, гуманітарних, культурних зв’язків

Під час круглого столу окреслено інвестиційно-привабливі галузі економіки, аргументи щодо вигідного інвестування, використовуючи об’єктивні переваги Тернопільської області. Учасники міжнародного заходу отримали „Інвестиційний паспорт Тернопільської області” - інформацію про стратегічні інвестиційні проекти області, інвестиційні об’єкти, земельні ділянки для здійснення інвестування та пропозиції до налагодження співпраці.

Прагнучи конструктивних відносин з Мазовецьким воєводством Республіки Польща 5-6 березня 2018 року делегація області перебувала із офіційним візитом у містах Варшава та Сулеювек.

В рамках програми перебування голова ОДА зустрівся:

- з Надзвичайним та Поважним Послом України в Республіці Польща Андрієм Дещицею та  обговорив питання організації фестивалів „Лемківська ватра”, „Чортківська офензива”; відзначення пам’ятних дат спільного історичного минулого України та Польщі;

- з Міністром інвестицій та розвитку Республіки Польща Єжи Квецінські. В рамках зустрічі відбулась презентація економічного потенціалу області, обговорювались питання участі регіону у програмі „Польська допомога для розвитку”, яка передбачає спільну діяльність з українськими партнерами спрямовану насамперед на підтримку розвитку малого та середнього підприємництва, підтримку у сфері залучення інвестицій та програмі транскордонного співробітництва „Польща-Білорусь-Україна 2014- 2020”;

- з Маршалком Мазовецького воєводства Республіки Польща Адамом Струзіком, в ході якої, сторони обговорили актуальні напрямки співпраці між регіонами.

6 березня 2018 року у місті Сулеювек відбулось урочисте відкриття спільного українсько-польського Міжнародного центру освіти та розвитку та підписано Меморандум про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Міжнародним центром освіти та розвитку (Республіка Польща). Створення такої інституції забезпечить потенційним студентам широкі можливості для розвитку сучасних знань в умовах глобальних освітніх тенденцій. У Центрі проводитимуться тренінги, семінари, навчання для представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бізнес-структур України та Польщі з актуальних правових, економічних питань міжнародної співпраці.

12-14 березня 2018 року офіційна делегація Тернопільської області відвідала Підкарпатське воєводство та прийняла участь у XI Форумі „Європа-Україна”. Заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов виступив спікером на панельній дискусії „Чому реформа децентралізації не змінила Україну?, на прикладі Тернопільської області відзначив позитивні зміни в структурі держави до яких призвела реформа децентралізації; провів презентацію потенціалу Тернопільської області. Учасники форуму отримали „Інвестиційний паспорт Тернопільської області”. Учасники міжнародного заходу отримали „Інвестиційний паспорт Тернопільської області” - інформацію про стратегічні інвестиційні проекти області, інвестиційні об’єкти, земельні ділянки для здійснення інвестування та пропозиції до налагодження співпраці.

В рамках Східного Ярмарку управлінням міжнародного співробітництва та фандрайзингу спільно з відділом туризму Тернопільської ОДА презентовано туристичні та промислові перспективи краю, культурні надбання регіону, зразки продукції місцевих виробників. Стенд області здобув призове третє місце в номінації Кращий виставковий стенд Східного ярмарку серед інших виставкових стендів компаній та регіонів України та Республіки Польща.

26-27 квітня 2018 року на запрошення Офісу Ради Європи в Україні голова Тернопільської обласної державної адміністрації у складі офіційної делегації України відвідав штаб-квартиру Ради Європи у м. Страсбург. В рамках Програми Ради Європи „Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні” відбулась низка заходів (круглих столів, дискусійних панелей) за участі Спеціального посланника з питань реформ в Україні Уряду Німеччини  Георга Мільбрадта та керівника Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніеля Попеску. Обговорено законодавче регулювання питання дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування №1-10 документу „Закон про нагляд за актами органів місцевого самоврядування в Україні”.

Представники української делегації ознайомитись з практичними аспектами здійснення нагляду за законністю актів, ухвалених органами місцевого самоврядування на місцевому та регіональному рівнях у Франції та Німеччині.

15-20 жовтня 2018 року голова облдержадміністрації у складі офіційної делегації України прийняв участь у Бізнес-саміті Шовкового шляху в Китайській Народній Республіці. В рамках Бізнес-саміту презентовано економічний та туристично-рекреаційний потенціал області; міста Тернопіль та Бучач вступили до Альянсу міст та регіонів ,,Шовкового шляху” шляхом підписання відповідних меморандумів.

13-19 грудня 2018 року з метою презентації економічного, туристичного потенціалу області, представники Тернопільської обласної державної адміністрації перебували в містах Стамбул та Мармарис Турецької Республіки. В рамках візиту відбулися офіційні зустрічі з представниками української діаспори в Стамбулі, Генеральним консулом України в Стамбулі Олександром Гаманом, мером району Бакеркей міста Стамбул Бюлентом Керімоглю. З головами українських товариств у містах Стамбул та Мармарис обговорено напрямки співпраці на 2019 рік, які передбачають як економічні,так і культурні заходи, а також відпочинок у Туреччині дітей військовослужбовців, що перебували в зоні АТО. Досягнуто домовленостей щодо проведення у 2019 році Днів Тернопільщини у Стамбулі.

В рамках візиту підписано:

- Меморандум про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією (Україна) та Українським Товариством Взаємодопомоги в Стамбулі (Турецька Республіка);

- Меморандум про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією (Україна) та Спілкою Української Культури і Солідарності у  м. Мармарис (Турецька Республіка).
Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"