Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Економіка регіону / Соціально-економічний розвиток

Енергетика


Розвиток електроенергетики

В області забезпечено стабільне  та  надійне  постачання   споживачів  електричною енергією. Станом  на 1 вересня 2013 року  в області спожито електричної  енергії  на суму 522,4 млн гривень, оплачено споживачами 521,4 млн гривень, відсоток проплати – 99,8 % (за  аналогічний  період 2012 року – 99,2 %).

В галузі електроенергетики виконуються завдання щодо створення ефективної енергетичної галузі, яка зможе забезпечити необхідну для розвитку економіки  області кількість і надійність постачань електричної енергії, підвищення енергоефективності економіки шляхом запровадження енергозберігаючих технологій в галузях виробництва  і передачі енергії; скорочення  технологічних  втрат  електричної  енергії.  З початку 2013 року ВАТ "Тернопільобленерго" проведено капітальний ремонт 734,1 км повітряних ліній електропередавання (ПЛ) напругою 0,4-10 і 35-110 кВ, 292 трансформаторних пункти напругою 10/0,4 кВ, замінено 1244 опори  ПЛ 0,4-10 і 35-110 кВ, замінено 67 км проводів на ПЛ 0,4-10 кВ.

  За результатами фінансової діяльності за І півріччя 2013 року отримали прибутки підприємства ПАТ «Тернопільміськгаз» - 4451,0 тис. грн., ВАТ «Тернопільобленерго» - 27,45 тис. гривень. По підприємствах електроенергетики та газопостачання області за І півріччя 2013 року не було заборгованостей по виплаті заробітної плати персоналу, Пенсійному та іншим соціальним фондам. Постійно вживаються заходи щодо приведення темпів росту середньомісячної заробітної плати до рівня не нижче показників, затверджених проектом  програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2013 рік. Так, на підприємствах електроенергетики середня заробітна плата становить 3594 гривень (зросла на  5,4 %).

Указом Президента України Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження  Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачено, зокрема, питання реформи енергетичного сектору шляхом забезпечення ефективного використання енергоносіїв та впровадження енергозберігаючих заходів.

У структурі  споживання енергетичних ресурсів в області домінуюче місце займає природний газ, а основне та допоміжне обладнання значної кількості  котелень бюджетних установ та організацій вичерпало допустимі терміни експлуатації, головним напрямком роботи у сфері енергозбереження є залучення до паливно-енергетичного балансу області енергії, виробленої з альтернативних джерел  та характерних для нашого регіону альтернативних видів палива.

Основними заходами  щодо забезпечення скорочення споживання природного газу бюджетними установами та організаціями, підприємствами виробниками теплової енергії в області є  впровадження заходів з переведення котелень на альтернативні види палива; заміна застарілого енергоємного котельного обладнання; переведення опалення на індивідуальні блочно-модульні котельні; модернізація мереж теплової енергії, зокрема, заміна теплових мереж з використанням попередньоізольованих труб; впровадження переходу на індивідуальні теплові пункти; розроблення та затвердження схем  розвитку систем теплопостачання та визначення оптимального співвідношення централізованого, децентралізованого, автономного та індивідуального опалення на підставі визначених теплових навантажень, термомодернізація будівель житлового фонду та соціальної сфери. Впровадження даних заходів  забезпечить скорочення в бюджетній сфері області споживання 16,3 млн  куб. метрів природного газу та 44,2 млн куб. метрів природного газу  на підприємствах комунальної теплоенергетики (у 2012 році бюджетними установами області спожито 32,7 млн куб. метрів природного газу, підприємствами комунальної теплоенергетики – 88,5 млн куб. метрів природного газу).

В області зареєстровано та розпочато діяльність ряду комерційних структур, які здійснюють  теплопостачання бюджетних установ з використанням альтернативних видів палива. На сьогоднішній день  група компаній здійснює експлуатацію та обслуговування 6 об’єктів теплопостачання на території області. Для здійснення такого виду господарської діяльності підприємствами отримані ліцензії на виробництво теплової енергії з використанням нетрадиційних джерел енергії, а також ліцензії на транспортування та постачання теплової енергії. Діяльність групи компаній  протягом опалювального сезону 2012/2013 року дозволила за рахунок здешевлення вартості теплової енергії та фактичного припинення споживання природного газу зекономити  близько  30 % бюджетних коштів на оплату енергоносіїв по даних об'єктах. Протягом  2013-2014 років група компаній  планує подальше розширення мережі котелень, що працюють з використанням альтернативних видів палива та організацію їх належної роботи. Зокрема, планується перевести на використання альтернативних видів палива   21 котельню бюджетних установ та організацій

Започатковано створення нових виробництв  з виготовлення альтернативних видів палива. Виробництвом паливних брикетів та гранул з відходів деревини займаються у Заліщицькому, Теребовлянському, Зборівському та Бережанському районах, виробництвом паливних брикетів з пресованої соломи у Козівському районі. Даними підприємствами у 2013 році вироблено 2347 тонн паливних брикетів та гранул з відходів деревини та 150 тонн  паливних брикетів з пресованої соломи, використання яких дозволить замістити понад 630,5 тис. куб метрів природного газу.

Організовано виробництво енергоефективного котельного обладнання на якому використовуються альтернативні види палива (Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь»,  ЗАТ «Астрон» (м. Бучач), ВАТ «Техінмаш», ТОВ «Українські технологічні системи» (м. Тернопіль), «Завод газового обладнання «Альфагазпромкомплект». Підприємства пропонують модельний ряд опалювальних установок, з високим коефіцієнтом корисної дії, надійністю, простотою в експлуатації.

На виконання завдань Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництв енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки підготовлено та надано в Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України   7 проектів на загальну суму 6264,14 тис. грн., які претендують у 2013 році на бюджетне фінансування за заходом "Впровадження технологій, що передбачають використання теплових насосів, електричного тепло акумуляційного обігріву та гарячого водопостачання на підприємствах комунальної форми власності та бюджетних установах" . Конкурсний відбір енергоефективних проектів планується провести Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України до кінця 2013 року.

Урядовими дорученнями визначено завдання щодо скорочення споживання природного газу на підприємствах з виробництва теплової енергії та гарячої води в обсягах до 50 відсотків. Зокрема, дане питання  було розглянуто на спільній нараді під головуванням Віце-прем'єр-міністра України  Ю.А. Бойка та Віце-прем'єр-міністра України  О.Ю. Вілкула 8 квітня 2013 року. На виконання даних завдань видано доручення голови облдержадміністрації про скорочення споживання  природного газу, яким районні державні адміністрації було зобов'язано провести інвентаризацію котельного обладнання  об'єктів бюджетної сфери та сформувати перелік котелень бюджетної сфери, які будуть у 2013 році переведені на альтернативні види палива. З урахуванням пропозицій галузевих управлінь облдержадміністрації та районних державних адміністрацій, департаментом формується перелік об'єктів комунального господарства та соціальної інфраструктури області які будуть переведені на індивідуальні енергозберігаючі системи опалення із застосуванням альтернативних джерел енергії. На даний час у перелік увійшов 91 об'єкт бюджетної сфери області та 14 котелень обласного комунального підприємства «Тернопіль-теплокомуненерго». Переведення котельного обладнання даних підприємств, установ та організацій на альтернативні види палива дозволить відмовитися від спалювання  4,9 млн кубічних метрів природного газу в рік на суму 22,1 млн гривень.

        За результатами рейтингу Ukrain Energy Index проведеного компанією «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) щодо аналізу енергоефективності та потенціалу енергозбереження Тернопільська область піднявшись на 2 позиції посіла 11 місце у рейтингу енергоефективності областей України. Ефективність використання енергоносіїв у регіоні на 9,8 відсоткових пункти  вища за середнє значення по Україні й становить 52,8% від рівня ЄС.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"