Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Соціальний захист населення

Соціальні послуги для інвалідів


18 квітня фахівці Лановецької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості  спільно з начальником відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за правильністю призначення та виплати пенсій управління соціального захисту населення Лановецької РДА провели семінар для осіб з особливими потребами, які перебувають на обліку в районній філії з метою пошуку роботи.

Учасників семінару поінформували про послуги, які особи з інвалідністю можуть отримати в службі зайнятості, а також ознайомили з механізмом взаємодії з іншими соціальними службами району.

Було інформовано про забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, технічними засобами реабілітації  та надано відповіді на всі поставлені запитання.

Особи з інвалідністю потребують особливої уваги, тому забезпечення правових гарантій їх соціального захисту і надалі залишається одним з пріоритетних напрямів діяльності служби зайнятості.

З метою розвитку соціальних послуг в територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом з 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, створення служб перевезень для таких категорій осіб. На ці цілі у Державному бюджеті України  на 2018 рік передбачено кошти у сумі 30 млн. гривень.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/40613/5306.jpg 

12 квітня 2018 року у приміщенні управління соціального захисту населення

Лановецької райдержадміністрації відбулась нарада щодо надання соціальних послуг інвалідам з вадами слуху.     

У заході взяли участь начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за правильністю призначення та виплати пенсії соціального захисту населення Лановецької РДА Бердар С.А., голова Кременецької територіальної організації УТОГ Незбрицька Н.Ю. та член Кременецької територіальної організації УТОГ Лящук Н.В.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/40613/img_20171128_100409.jpg28 листопада 2017 року у Лановецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Надання  послуг особам з інвалідністю».     

У заході взяли участь  начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за правильністю призначення та виплати пенсії Лановецького соціального захисту населення Лановецької РДА Світлана Бердар, завідувач сектору забезпечення, наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Іван Дмитришин, головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Лариса Халуп’як, начальник Лановецького РЦ СССДМ Світлана Юзюк, секретар Лановецької міської ради Олена Процюк, юрисконсульт Лановецької РДА Тижук Оксана, сільський голова  Білозірської сільської ради Володимир Горносум, начальник відділу кадрів ЛКЦРЛ Надія Толкачева, відповідальні за ведення кадрової роботи у ТОВ «Агро-Ланівці» Тетяна Лепетун, ПСК «Теко-Ланівці» Валентина Мельник.

3 грудня –Міжнародний день  людей з інвалідністю. День не святковий, а покликаний  привернути увагу до проблем цих людей, захисту їх прав, показати переваги від участі цих людей в політичному, суспільному, економічному і культурному житті, а також є нагадуванням людству про його обов’язок перед цими людьми: проявляти турботу, милосердя - зазначила директор районного центру зайнятості  Світлана Філюк.

Заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Ольга Солтис розповіла про послуги які надає служба зайнятості особам з інвалідністю. Звернула увагу на те, що фахівці центру зайнятості сприяють особам з обмеженими фізичними можливостями у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, та з урахуванням довідки до акту огляду медико-санітарної експертної комісії з висновком про умови і характер праці, індивідуальної програми реабілітації та побажань інваліда. Проводять професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, надають профорієнтаційні та профконсультаційні послуги, залучають до участі в громадських та тимчасових роботах, сприяють започаткуванню власної справи.

З початку року в центрі зайнятості в пошуках роботи перебувала 21особа з інвалідністю, 10 таких осіб в цей період працевлаштовані, 2 особи  проходили професійне навчання за направленням районного центру зайнятості.

Станом на 28.11.2017р. в районному центрі зайнятості  перебуває 7  осіб з інвалідністю, з якими ведеться робота з пошуку підходящої роботи та соціальної адаптації згідно їх реабілітаційних програм.

Кожен з учасників заходу поділився досвідом свого напрямку роботи по наданню послуг особам з інвалідністю.

Отже спільна праця соціальних партнерів дає можливість полегшити життя людей з особливими потребами, зробити його більш комфортнішим, змінити громадську думку щодо зайнятості таких людей, надати їм можливість реалізувати свій творчий та інтелектуальний потенціал.

 На завершення семінару директор районного центру зайнятості Світлана Філюк зазначила, що людство має зрозуміти, що люди з інвалідністю є частиною суспільства і що для них мають бути створені умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних.

 

 Комплексна реабілітація для дітей з інвалідністю

Відповідно до положень  про державні реабілітаційні установи  їхнім цільовим призначенням  є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, та/або дітей з інвалідністю, та/або дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (далі - Дитина), засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Такі центри забезпечують тимчасове перебування Дітей, які мають відповідні медичні показання та потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.

Реабілітаційні послуги в стаціонарному режимі перебування можуть отримувати діти,які за станом здоров'я потребують постійного цілобового догляду.

Такі ребілітаційні установи забезпечують :

- створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних, інтелектуальних і сенсорних порушень, запобігання таким порушенням, коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок;

 - створення умов для запобігання та недопущення дискримінації Дітей, зокрема шляхом забезпечення розумного пристосування;

- проведення комплексу заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної і трудової реабілітації. Реабілітаційні заходи проводяться виключно на підставі індивідуальних планів реабілітації Осіб, складених, зокрема, з метою реалізації індивідуальних програм реабілітації, із залученням до участі в цьому процесі Дітей і (в разі потреби) їхніх батьків або законних представників;

- розвиток навичок автономного проживання Дітей в суспільстві з необхідною підтримкою, формування стереотипів безпечної поведінки, опанування навичок захисту власних прав, інтересів і позитивного сприйняття себе та оточуючих;

- оперативне коригування (в разі потреби) індивідуальних програм реабілітації Дітей в частині зміни обсягів, строків і черговості проведення реабілітаційних заходів.

Реабілітаційна  установа забезпечує на безоплатній основі відповідно до законодавства харчуванням Дітей, які проходять реабілітацію в установі.

Дитина, яка протягом 10 робочих днів з дати, вказаної у рішенні про її зарахування до центру,не прибула для проходження реабілітації до центру не приймається.На її місце може бути зарахована інша дитина.

Дитина,відрахована з поважних причин,у тому числі за станом здоров'я,може бути поновлена в цетрі за умови стійкої ремісії в протіканні захворювання,що підтверджується відповідними медлчними документами,але тільки на строк,що залишився від попереднього курсу реабілітації.

До  реабілітаційнихустанов не зараховуються діти, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:

гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;

усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;

часті судомні напади та їх еквіваленти;

захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови несупроводження особи з інвалідністю її батьками або законними представниками).

Діти можуть бути відраховані з Центру:

- за бажанням батьків/ законних представників      

-  у разі порушення дисципліни,в тому числі щодо невиконання реабілітаційних заходів

- при загостренні основного чи супутних захворювань.

Термін реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження  дитини.У виняткових випадках  реабілітаційна комісія може продовжити термін перебування особи в Центрі після виповнення її 18 років з метою завершення курсу реабілітації відповідно до індивідуального плану реабілітації.

Реабілітаційний центр у письмовій формі  повідомляє батьків або законних представників дитини про закінчення курсу реабілітації не пізніше ніж за 7 календарних днів до його завершення.

                 На підставі рішення реабілітаційної комісії за дитиною зберігається місце в Центрі в разі її хвороби,карантину,хвороби або відпустки батьків  та (або) законних представників,а також у літній період,але не більше ніж 60 календарних днів.

 Розклад, черговість і тривалість індивідуальних і групових занять визначаються реабілітаційною комісією

 

Комплексна реабілітація для осіб з інвалідністю, які досягли повноліття

 

Відповідно до положень  про державні реабілітаційні установи  їхнім цільовим призначенням  є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття (далі - Особа), засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Центр забезпечує тимчасове перебування в ньому осіб,які мають відповідні медичні показання та потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.

Завдання центрів :

- створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних, інтелектуальних і сенсорних порушень, запобігання таким порушенням, коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок;

 - створення умов для запобігання та недопущення дискримінації Осіб, зокрема шляхом забезпечення розумного пристосування;

- проведення,  відповідно до потреб Особи, комплексу заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної і трудової реабілітації. Реабілітаційні заходи проводяться виключно на підставі індивідуальних планів реабілітації Осіб, складених, зокрема, з метою реалізації індивідуальних програм реабілітації, із залученням до участі в цьому процесі Осіб і (в разі потреби) їхніх батьків або законних представників;

- розвиток навичок автономного проживання Осіб в суспільстві з необхідною підтримкою, формування стереотипів безпечної поведінки, опанування навичок захисту власних прав, інтересів і позитивного сприйняття себе та оточуючих;

- проведення заходів з комплексної реабілітації  учасників антитерористичної операції, у тому числі на виконання відповідних програм;

- надання інформаційно-консультативних послуг Особам та учасникам антитерористичної операції, підприємствам, установам, організаціям з питань реабілітації Осіб;

- проведення у разі  потреби заходів із професійної та/або опанування Особами трудових навичок(зокрема й таких, що формуються у трудових майстернях), визначення їхніх можливостей щодо професійного навчання у відповідних у відповідних навчальних закладах;

- оперативне коригування (в разі потреби) індивідуальних програм реабілітації Осіб в частині зміни обсягів, строків і черговості проведення реабілітаційних заходів.

 

Особа, яка протягом 10 робочих днів з дати, вказаної у рішенні про її зарахування до центру, не прибула для проходження реабілітації до центру не приймається. На її місце може бути зарахована інша Особа.

Особа, відрахована з поважних причин, у тому числі за станом здоров'я, може бути поновлена в центрі за умови стійкої ремісії в протіканні захворювання, що підтверджується відповідними медичними документами, але тільки на строк, що залишився від попереднього курсу реабілітації.

До  реабілітаційнихустанов не зараховуються Особи, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:

гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;

усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;

часті судомні напади та їх еквіваленти;

захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови несупроводження особи з інвалідністю її батьками або законними представниками).

 

Особа може бути відрахована з Центру:

- за власним бажанням;                                             

-  у разі порушення дисципліни, в тому числі щодо невиконання реабілітаційних заходів;

- при загостренні основного чи супутних захворювань.

Термін реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження  особи і не може перевищувати 60 календарних днів на рік.У разі потреби в наданні особі  послуг з професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів.

 

Довідково:

Відповідно до додатків 1-6 до Державної типової програми реабілітації інвалідів, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 08 грудня 2006 року №1686 ( зі змінами),особи старше пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне   страхування»,можуть отримувати в державних реабілітаційних установах послуги з медичної, фізичної, соціальної реабілітації.

  

Головний спеціаліст відділу обслуговування

інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю

за правильністю призначення та виплати пенсій

управління соціального захисту населення

районної державної адміністрації                                                                         О.М.БЕЗУХ

 

Реабілітація дітей-інвалідів

Одним з пріоритетних завдань Мінсоцполітики є формування та реалізація державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю.

З цією метою Мінсоцполітики та місцевими органами влади утворено мережу реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю, зокрема Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м.Миколаїв, вул. 3-тя Слобідська,55, телефон(0512) 47  45 19 )

Протягом останніх років зазначена реабілітаційна установа займається  здійсненням комплексу реабілітаційних заходів спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство, вивченням, узагальненням і розповсюдженням вітчизняного та світового досвіду застосування реабілітаційних методик і напрацювань реабілітологів, їх апробацією та адаптацією в умовах центрів  соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, розробкою інформаційних та аналітичних матеріалів.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

 

Згідно постанови Кабінету  Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 238)

, яка регулює  Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації  забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю ,діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату ,особи похилого віку,. жінки після мастектомії, військовослужбовці які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення .

 

Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації;виплати особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі — компенсація);безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонтуї. Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

 До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення через структурні підрозділи соціального захисту належать: протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;засоби для пересування;допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;меблі та оснащення;спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією. До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників виплачується компенсація, належать:допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози,в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге крісло колісне.

Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації . Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату (далі - діти віком до 18 років).

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезно-ортопедичними виробами.

Жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

Військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил,  особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці та працівники МВС , інших утворених відповідно до законів військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в АТО в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством, а також мирні громадяни, які проживали в районах проведення АТО, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень (далі - постраждалі внаслідок АТО), забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.

 Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю по слуху та дітей з інвалідністю по слуху мобільними телефонами є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху.

Особи з інвалідністю по слуху та діти з інвалідністю по слуху віком від 7 років забезпечуються мобільними телефонами для письмового спілкування. .

 Особи з інвалідністю I і II групи по зору та діти з інвалідністю по зору віком від 14 років забезпечуються годинниками (електронними - діти віком від 6 років), аудіоплеєрами.

Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю по зору та дітей з інвалідністю по зору засобами реабілітації, зазначеними у цьому пункті, є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору.

 Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти з інвалідністю, позачергово - особи з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції та жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з вродженими вадами молочних залоз у разі первинного протезування.

 Для взяття на облік інвалід, дитина-інвалід, інша особа або їх законні представники подають органу соціального захисту населення заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - заява про взяття на облік).

Разом із заявою про взяття на облік пред'являються такі документи інваліда, дитини-інваліда, іншої особи:

паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);

висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;

індивідуальна програма (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації ;

рішення ВЛК чи висновок ЛКК для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність;

довідка, що підтверджує місце проживання/перебуваня безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, видана уповноваженим органом за місцем проживання (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції з числа мирних громадян, які проживали в районах проведення антитерористичної операції та яким не встановлено інвалідність);

витяг з наказу командира військової частини  або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ,  осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС,  інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність);

довідка з місця роботи (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність);

копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія сторінки паспорта громадянина України з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта  через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей з інвалідністю, віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб);

посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).

       Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними на нижні кінцівки та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками (далі — тристоронній договір).

       Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг з післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.

      Договори, у тому числі тристоронні, укладаються за місцем проживання/перебування особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або її законних представників, за місцем проходження реабілітації.

 

 Головний  спеціаліст   відділу обслуговування

 інвалідів, ветеранів війни,праці  та контролю

 за правильністю призначення та виплати пенсій

 управління    соціального захисту населення  

  райдержадміністрації                                                                                   О.М.БЕЗУХ

 

 
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/topimg/invest_pasport.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif