Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Соціальний захист населення

До уваги отримувачів субсидій


До уваги одержувачів субсидій!

Повідомляємо, що відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 “ Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива ” із змінами та постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №247 «Про особливості надання житлових субсидій», управлінням соціального захисту населення будуть перепризначені житлові субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій.

Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами), таке призначення проводиться після подання нових заяв і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 90 вищезгаданого Положення громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

   зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, а також:

зміниу складі яких є внутрішньо переміщені особи;

зміни у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг;

      зміни соціального статусу членів домогосподарства;

     зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

     зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

     зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

      зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

      настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 14 Положення, а це:

           підпункт 2) : будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

 

-      підпункт 4): будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 10 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

Разом з тим, якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, житлова субсидія на наступний сезон не призначається.

Отже, чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

·                      Усім діючим субсидіантам в опалювальному періоді 2019-2020рр.,які не матимуть заборгованості за комуналку і у яких не було змін, що впливають на призначення житлової субсидії, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2019 року.

Субсидія призначається у готівковій формі, та за бажанням одержувача може здійснюватись у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви з наступного місяця. Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Відповідно до пункту 9Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848у сільській місцевості заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами сільських рад, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.

У разі утворення об’єднаноїтериторіальної громади заяви з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.

Громадяни, які звертаються до управління для вирішення соціальних питань, можуть подавати документи:

-          поштовим зв’язком;

-          в електронному вигляді через посилання:

https://www.msp.gov.ua/main/Eservices.html при наявності електронного цифрового підпису;

-          через скриньки для письмових звернень громадян, які розміщені в прибудові управління соціального захисту населення. 

Відтерміновано впровадження з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину мінімального обов’язкового платежу за спожиті послуги у розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.

 

Одноразова виплата пенсіонерам та одержувачам соціальної допомоги в розмірі 1 тисячі гривень не буде враховуватися при призначенні субсидій.

Нагадаємо, хто отримав одноразову допомогу в 1000 грн:

пенсіонери з пенсіями до 5 тис. гривень;

люди з інвалідністю;

діти з інвалідністю;

люди з інвалідністю з дитинства.

Для отримання додаткових роз’яснень мешканці району можуть звертатись до управління соціального захисту населення за адресою: м. Ланівці,  вул. Незалежності, 19а,

Разом з тим повідомляємо, що інформування та надання роз’яснень громадянам здійснюється за телефонами:

2-18-80 - з питань надання всіх видів державної допомоги, житлової субсидії;

2-13-80 -  з питань виплат всіх видів державної допомоги.

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу соціальних допомог

та субсидій                                                                  Валентина КЛАДЬКОВА  

 

 

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Урядом 25 березня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій » якою передбачено :

призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років ,без їхніх звернень ;

врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої  статті 40 Кодексу законів про працю України, які зареєструвалися  в службі зайнятості , допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи;

збільшення на 50% соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами  в місяцях дії карантину;

відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 і від 27 липня 1998 р.№1156».

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу соціальних допомог

та субсидій                                                                                      Валентина КЛАДЬКОВА  
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif