Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

про стан роботи щодо соціально-правового захисту дітей, профілактики правопорушень та злочинності у дитячому середовищі


                                                      ДОВІДКА

 про стан роботи щодо соціально-правового захисту  дітей, профілактики  правопорушень та злочинності у дитячому середовищі

 

Вирішення питань соціально-правового захисту дітей, профілактики правопорушень та злочинності у дитячому середовищі району визначено пріоритетним напрямом у роботі районної державної адміністрації.

З метою подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення роботи щодо профілактики правопорушень у дитячому середовищі, соціально-правового захисту дітей суб'єктами  профілактичної роботи на місцях вживалися практичні заходи, передбачені районною програмою запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності  і  бездоглядності на 2016 - 2020 роки (рішення п’ятої сесії сьомого   скликання Кременецької районної ради ) від  25 лютого 2016 року № 63.

Так, на первинному обліку Служби станом на 01.10.2017 року перебуває 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 

40 – проживають у сім’ях опікунів та піклувальників; 

15 – в прийомних сім’ях;

 5 – в дитячих будинках сімейного типу;

 9 – перебувають під опікою або піклуванням та виховуються в закладах для дітей;

 8 – перебувають на повному державному утриманні в дошкільних, навчальних, медичних установах усіх форм власності.

За вказаний період 8 дітям надано  правовий статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Здійснено 100-відсоткове влаштування їх під опіку близьких  родичів, громадян.

Позитивним фактором в даному  напряму роботи є те, що в районі значно активізувалася робота  щодо національного усиновлення дітей та внутрісімейного усиновлення, тобто здобуття дітьми повноцінної родини. Службою здійснюється постійний нагляд за умовами проживання та виховання 5 усиновлених дітей.

В районі 23 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування знайшли  родинне тепло і затишок у 11 прийомних сім’ях. Працівниками служби здійснюється контроль за утриманням та вихованням дітей в сім’ях,  фахівцями КРЦСССДМ здійснюється супровід родин,  забезпечено  соціальні виплати дітям  за принципом «гроші ходять за дитиною» та інших видів соціальних виплат, передбачених чинним законодавством України.

Не зважаючи на активний розвиток сімейних форм виховання, 8 дітей даної категорії, не охоплені сімейними формами виховання, продовжують перебувати на повному державному утриманні в дошкільних, медичних, навчальних  установах області усіх форм власності. Переважно, це діти, які мають декілька братів та сестер або відповідне захворювання.

 Проблемним є питання забезпечення дітей житлом. Відповідно до даних банку персофікованого обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на праві приватної власності  мають житло лише 4 дітей, праві користування – 62, не мають житла 17 дітей.  Перебуває на квартирному обліку 6 дітей, потребують взяття на квартирний облік 75 дітей. З початку року поставлено на квартирний облік одну дитину. Відсутність коштів в районному бюджеті не надає змоги вирішити цю проблему. 

Працівниками служби у справах дітей  постійно вноситься оновлена інформації до обліково-статистичних карток дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей які опинились в складних життєвих обставинах та громадян України, які бажають всиновити дітей   у ЄІАС «Діти». У звітному періоді ЄІАС «Діти» функціонувала  безперебійно.

На сьогодні найбільш соціально вразливим є сім'ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, насамперед сім'ї, де батьки з певних причин не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дітьми.

На профілактичному обліку служби у справах дітей станом на сьогодні перебуває 18 дітей із 8 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, зазнали насильства в сім'ї з боку батьків 2 дітей із 2 сімей.

З метою подолання життєвих труднощів, запобігання соціального сирітства з даними сім'ями проводиться соціальна профілактична робота задля відновлення виховного потенціалу сім'ї.

  У поточному році збільшилась кількість дітей району, які  влаштовані та   перебувають в центрі соціальної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації . З початку року в Центрі перебувало  5 дітей, з них двоє  дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дітей, які залишились без батьківського піклування. Службою  вжито заходів  по наданню їм правового статусу, вирішується питання  передачі в родини.

Актуальним також, залишається питання захисту прав та законних інтересів дітей, батьки яких є трудовими мігрантами. На даний час службою  проведена  робота щодо оновлення банку даних дітей, в якому перебуває    23  дітей.  Над дітьми призначено відповідальних (з числа близьких родичів), які здійснюють  за ними належний догляд та контроль.

Для оперативного реагування щодо вирішення проблем захисту дітей та сімей, в яких вони виховуються, службою у справах дітей щомісячно проводиться «гаряча телефонна лінія» (тел. 2 28 75).

З початку року з суб'єктами профілактичної роботи проведено 48 профілактичних рейди та 17 перевірок місць масового скупчення людей в населених пунктах району.  Під час проведення рейдів виявлено 8 дітей, з яких 4 - учні загальноосвітніх закладів, 4 - діти до 6  років . За зловживання спиртних напоїв  виявлено 1 дитину та 1 дитину – за порушення громадського порядку. Виявлено 1 порушення торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами. За результатами проведених рейдів  попереджено 10 батьків .

Незважаючи на проведення заходів щодо протидії злочинності, правопорушень у дитячому середовищі з початку року в районі неповнолітніми скоєно 3 злочини. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року  спостерігається спад дитячої злочинності  (співвідношення 13 до 3). З метою попередження вчинення дітьми злочинів та їх рецидиву, вчасного виявлення кризових сімей щомісячно службою проводиться взаємозвірка із Кременецьким відділенням національної поліції щодо дітей, які вчинили злочини, правопорушення, жебракують, проживають в сім'ях де батьки ухиляються від належного виконання покладених на них обов'язків, за результатами якої проводиться профілактична робота з дітьми та батьками, надаються соціальні послуги.

З метою забезпечення реалізації прав дітей та недопущення їх порушень в районі створена та діє комісія з питань захисту прав дитини Кременецької районної державної адміністрації. Впродовж поточного року, відбулося 15 засідань, на яких розглянуто 170  питань. В основному це питання, що стосуються захисту житлових та майнових прав дітей, позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дітей  від батьків, встановлення опіки та піклування, визначення способів участі батьків у вихованні дітей та інші.

 

Начальник служби у справах дітей                               С. К. ПИЛИПЧУК

            Тимець 2 28 75

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"