Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Головна мета законопроекту «Про ринок земель» - запустити багаті українські чорноземи в економічний оборот


Головна мета законопроекту «Про ринок земель» - запустити багаті українські чорноземи в економічний оборот

 

Земельна реформа в Україні триває понад 20 років і її логічним завершенням буде вважатися скасування мораторію та впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект «Про ринок земель» уже пройшов перше читання у парламенті. Головна його мета – запустити багатющі українські чорноземи в економічний оборот. Це дасть змогу створити потужний імпульс для підняття економіки агропромислового комплексу та економіки країни в цілому, а також для розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, тим самим відродивши деградуюче українське село.

Площа України – 60,4 млн га, а площа сільгоспземель – 42 млн га, тобто 2/3 країни – саме з розвитку агропрому необхідно піднімати економіку країни.

У період земельної реформи понад 25 млн га колективних сільськогосподарських земель було розпайовано і передано у приватну власність 7 млн селян. Щоб запобігти обезземелення селян держава ввела мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Переважна більшість селян здають землю в оренду на невигідних умовах у зв’язку з відсутністю альтернативних можливостей. У результаті власники, які мають у володінні всередньому 4 га родючої землі, проживають за межею бідності. Сьогодні мораторій на продаж землі стримує розвиток агробізнесу і сприяє деградації українського села.

Відкриття ринку землі, насамперед, реалізує конституційне право громадян вільно розпоряджатися своїм майном.

Згідно із законопроектом «Про ринок землі» землю зможуть купувати 3 категорії суб’єктів: фізичні особи – громадяни України; державі і місцеві ради.

Ні юридичні особи, ні іноземці не зможуть купувати і володіти землею сільськогосподарського призначення в Україні, але вони і далі зможуть її орендувати. Всі укладені раніше договори оренди залишаються дійсними до кінця їх терміну, незважаючи на введення ринку. Не виключено, що оренда буде обмежена – в останній версії законопроекту – не більше 100 тис. га.

Встановлено обмеження на володіння землею в одних руках -  в останній версії Закону «Про ринок земель» - не більше 100 га. Не виключено, що ця цифра може змінитися, але остаточна цифра буде прийнятною лише для ведення малого і середнього бізнесу.

Також передбачається запровадити жорсткі норми, які практично унеможливлюють скупку земель на підставних осіб.

Законопроектом передбачається високе державне мито на спекуляцію землею – в перший рік перепродажу – 100% від нормативної грошової оцінки землі. У результаті землю купуватимуть тільки ті, хто дійсно збирається на ній працювати, а не спекулювати.

За соціологічними дослідженнями близького 10% пайовиків готові продати свою землю вже в перший рік – на ринок вийде близько 4 млн га.

Стартова ціна, за оцінками різних експертів, буде вкрай низькою – близько 300 євро за гектар. Однак консолідація земель у великі масиви, розвиток агропромислової інфраструктури, підвищення якості грунтів  інші об’єктивні фактори сприятимуть стрімкому зростанню ціни на землю сільськогосподарського призначення. Тому власникам паїв ні в якому разі не слід квапитися продавати наділи. У крайньому випадку слід зачекати встановлення вигідної ціни.  
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема