Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№ 377-од від 22 вересня 2017 року Про стан виконання районної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В та С в районіУКРАЇНА

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

від 22 вересня  2017  року              м. Бучач                              № 377-од

 

 

 Про стан виконання  районної програми

 профілактики, діагностики та лікування

 вірусних гепатитів В та С в районі

 

За останні роки спостерігається ріст захворюваності на вірусні гепатити В і С, що є важливою проблемою сучасної медичної науки і практичної охорони здоров’я усіх країн світу. Це обумовлено широким розповсюдженням, високим рівнем захворюваності, вираженим поліморфізмом клінічних проявів, чисельністю шляхів та факторів передачі збудника, несприятливими наслідками, формуванням всього спектру хронічних уражень печінки, в тому числі цирозу і гепатоцелюлярної карциноми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлено впливом вірусів гепатиту В і С. Крім цього ситуація з вірусним гепатитом С з року в рік стає небезпечною, оскільки ураження зазначеним вірусом  доволі поширене в Європі, а гепатит С має багато позапечінкових проявів, що ускладнює його діагностику та може перешкоджати призначенню відповідного лікування.

Рівень захворюваності вірусним гепатитом в Бучацькому районі, так як і в цілому по області за останні 5 років коливається в межах 2,3 – 3,8 випадки на 100 тис. населення. Всього по району станом на 1 січня 2017 року під диспансерним спостереженням перебуває 38 пацієнтів хворих на вірусні гепати В і С. Всі вони проходять систематичне обстеження на базі кабінету інфекційних захворювань Бучацької ЦКРЛ та внесені в єдиний обласний реєстр для надання їм спеціалізованого базисного лікування. Для покращення своєчасного виявлення хворих на вірусні гепатити В і С адміністрацією Бучацької ЦКРЛ створений та функціонує окремий підрозділ центральної лабораторії по проведенні імунноферментних досліджень вірусних гепатитів.

З метою своєчасного та якісного надання медичної допомоги хворим на хронічні вірусні гепатити, виконання районної програми профілактики, діагностики та лікуванні вірусних гепатитів В і С, затвердженої рішенням Бучацької районної ради від  26 грудня 2012 року № 255, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від         30 серпня 2017 року № 508-од, розпорядження голови районної державної адміністрації від 15 вересня 2014 року № 284 «Про організацію виконання районної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В і С на 2012-2016 роки»:

2. Бучацькій ЦРКЛ (О.О.Щиголь), Бучацькому ЦПМСД (С.М.Головецькому), Золотопотіцькій РКЛ (В.А.Понтусу):

- проаналізувати стан виконання заходів районної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В і С та заслухати це питання на засіданні колегії РДА;

- розробити заходи щодо зміцнення матеріально – технічної бази інфекційних відділень Бучацької ЦРКЛ та Золотопотіцької РКЛ;

- забезпечити належну організацію проведення лабораторної діагностики населення з метою своєчасного виявлення хронічних вірусних гепатитів;

- забезпечити широке інформування населення щодо ситуації із  захворюваністю на хронічні вірусні гепатити В і С та заходів профілактики зазначених захворювань.

           3. Завідувачу Бучацького  міжрайонного відділу ДУ «Тернопільський  МОЗУ» Корсуну В.М. забезпечити моніторинг за реєстрацією випадків захворюваності на вірусні гепатити.

4. Виконавцям, зазначеним у Програмі, про проведену роботу та вжиті заходи інформувати відділ взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації до 8 грудня 2017 року.

5. Відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації інформувати Бучацьку районну державну адміністрацію до 15 грудня 2017 року.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації   ПОГОНЦЯ І.О.

 

 

Голова районної державної

          адміністрації                                                                             В.В.БЕБИХ

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема