Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№296-од від 27 липня 2017 року Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бучацького району за перше півріччя 2017 року


 

 

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від 27 липня  2017 року                    м. Бучач                            №296-од

                                                                                                                     

Про  підсумки виконання Програми

соціально-економічного та культурного

розвитку  Бучацького району

за перше півріччя 2017 року

 

Аналіз  виконання  основних  показників програми  соціально-економічного  та  культурного  розвитку Бучацького  району  за результатами першого півріччя 2017 року визначає наступні тенденції у розвитку народногосподарського комплексу  району. Промисловими  підприємствами  району програма І півріччя 2017 року по реалізації промислової продукції  виконана на 100,1 % і її обсяги складають 33,9 млн. гривень. Порівняно з відповідним  періодом  минулого  року  обсяги реалізованої продукції зменшились на 9,7%. Із 5 промислових  підприємств  району за результатами першого півріччя виконали програму по реалізації промислової продукції 3 підприємства, а саме: ТзОВ «Бучачагрохлібпром» (108,7%), ТзОВ «Сирзавод» (181,5%), та комбінат комунального підприємства (119,2%).

Не виконали взятих на перше півріччя 2017 року завдань по реалізованій продукції ПрАТ «Галіція Дистилері» (94,8%) та Кооператив «Іскра» (65,0%).  Основні причини зниження виробництва промисловості пов’язані із загальною економічною кризою, що веде до низької купівельної спроможності населення, високого рівня інфляції, звуженню ринків збуту зумовлений його перенасиченням певним видом товару та конкуренцією.

Зернові культури сільськогосподарськими підприємствами посіяно на площі 16585 га., цукрові буряки – 2607 га, тобто на 1761 га більше проти минулого року.

В районі триває жнивна кампанія, яка розпочалася з обмолоту озимого ячменю. Сільськогосподарськими підприємствами необхідно зібрати ранні зернові культури на площі 14061 га.

Станом на 20 липня 2017 року сільгосппідприємствами району зібрано ранні зернові на площі 350 га, валовий збір становить 1600 тонн, урожайність - 45,7 ц/га. З них: озимий ячмінь зібрано на площі 250 га  -  валовий збір 1050 тонн, при урожайності 42 цнт/га; озиму пшеницю на площі 100 га - валовий збір 550  тонн, урожайність 55 цнт/га; озимий ріпак обмолочено на площі 30 га - валовий збір становить 60 тонн, при урожайності 20 цнт/га. 

Підрядними  будівельними  організаціями  району  за перше півріччя 2017 року  власними  силами  виконано будівельно-монтажних  та  ремонтних  робіт на суму 1516,1  тис.грн, що становить 12,5% до річного программного завдання,  проте порівняно з відповідним періодом 2016 року обсяг будівельно-монтажних робіт  зріс на 15,2 %.  

Згідно розрахункових даних в економіку району спрямовано 110,1 млн.грн.  капітальних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій на душу населення становить 1726 гривень. Програмне завдання виконано на 61,2 %., в порівняні до відповідного періоду минулого року обсяги зросли у 7,5 рази. Найбільше  внутрішніх інвестицій спрямовано в сільське господарство, зокрема ТОВ «Бучачагрохлібпром» по реконструкції зерносховища силосного типу та блоку очистки і сушки зерна на суму 81,7 млн.гривень.

В  малому  підприємництві  протягом першого півріччя 2017 року  зареєстровано 140 фізичних-осіб підприємців, знято з реєстрації – 218 (- 78 чол. з початку року).

У сфері малого бізнесу в поточному періоді зареєстровано спільне українсько-польське товариство «Укрполфрукт», фермерське господарство «Щедрий колос - 2017», ТОВ «Позашкільний дитячий оздоровчий заклад  «Лісовий дзвіночок  - 2017».

Фонд оплати праці працівників зайнятих економічною діяльністю за січень-червень 2017 року складає 180,8 млн. гривень. Середньомісячна заробітна плата працівників в цілому по галузях економіки за шість місяців 2017 року становить  4547 грн., проти відповідного періоду минулого року середньомісячна  заробітна  плата  зросла  на 23 %. На 01 липня 2017 року статус безробітного мали 527 осіб, з них  52 % складали жінки, 21,1% - молодь віком до 35 років, 48,6% - належали до осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню,76,3%  зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Станом на 01 липня 2017 року  актуальними були 33 вакансій.

Роздрібний товарообіг, включаючи громадське харчування (в діючих цінах),  за січень-березень 2017  року  виконаний  в сумі  20,37 млн.грн., що  становить 12,5% річного завдання. Проти  відповідного  періоду  минулого року обсяг роздрібного товарообороту в діючих цінах становить 102,5%, порівняльних  цінах  становить  90,4%.

В  розрахунку  на  душу  населення середньомісячний товарооборот  по  району  становить  107,0  гривень, середньообласний - 204,3 гривень.

Завдання  по  реалізації  платних  послуг  в  діючих  цінах за січень-березень 2017 року виконано в сумі 5,9 млн. гривень,  проти  минулорічного  рівня   обсяг  реалізації  платних  послуг в діючих цінах становить 119,4% . В  розрахунку  на  душу населення, середньомісячний обсяг реалізованих послуг по району  становить  32,2 гривень, середньообласний - 59,9 гривень.

 Розширення торгової мережі  за І піріччя 2017 року відбулось за рахунок нового будівництва, реконструкції, оренди, використання діючих підприємств 4 магазинів.

Виходячи з вищенаведеного та з метою забезпечення повного виконання показників Програми соціально-економічного та культурного розвитку  Бучацького району на 2017 рік:

1. Рекомендувати керівникам промислових підприємств вжити невідкладних заходів щодо забезпечення виконання програмних завдань з реалізації  обсягів  промислової продукції.

 2. Бучацькій об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області (ЯЦИНА М.В.), Бучацькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області (БОБИН М.Р.), відділу  економічного розвитку  райдержадміністрації  (РУСИНКА В.А.):

1) постійно аналізувати хід виконання пріоритетних завдань та заходів, передбачених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку  Бучацького  району  на  2017  рік;

2) вживати дієвих заходів щодо забезпечення  повноти  сплати всіх  належних до бюджету  та  Пенсійного  фонду  платежів.

3. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  (КРИСЛАТА С.В.) проаналізувати причини невідповідності фактичного і нормативного фонду робочого часу та вжити заходів щодо забезпечення продуктивної зайнятості на  підприємствах  району.

4. Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації (КОЗИРА Т.І.):

1) сприяти  якісному та  своєчасному проведенню збору зернових культур урожаю 2017 року;

2) спільно з головами місцевих рад сприяти розвитку кооперативного руху в районі.

5. Керівникам структурних підрозділів забезпечити обов’язкове виконання  вимог розпорядження голови районної державної адміністрації №46 від 01 лютого 2016 року «Про організацію проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики».

6. Фінансовому управлінню райдержадміністрації (КОВБАСА М.В.) забезпечити реалізацію заходів щодо виконання дохідної частини бюджету в третьому  кварталі 2017 року та безперебійне фінансування місцевого бюджету в межах кошторисних призначень і наявних  ресурсів бюджетних коштів.

            7. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації  КУЗЯ І.І.

 

 

                                                        

Голова районної державної

           адміністрації                                                                                 В.В. БЕБИХ                                                             
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема