Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Заборона на виїзд за кордон: причини і варіанти


Заборона на виїзд за кордон: причини і варіанти

 вирішення ситуації

 

В сьогоднішніх реаліях, почувши про відмову у виїзді за кордон потрібно відразу з'ясувати у зв'язку з чим, з чиєї ініціативи і коли було прийнято таке обмеження прав, для того щоб в подальшому спростити процедуру скасування такої заборони.

Тому першим кроком потрібно з'ясувати, чому вам заборонили виїжджати за кордон.

Заборонити виїжджати за межі України можуть тільки в судовому порядку або ж є підстави,  які є передумовами тимчасової заборони виїзду:

- якщо людина володіє даними, які є державною таємницею;

- якщо є відомості про сукупну аліментну заборгованість понад 6 місяців або наявності неврегульованих судові спори, борги в банку тощо.

- якщо проти особи порушено кримінальну справу;

- якщо громадянин, в момент виїзду за кордон, відбуває покарання за проступок або злочин;

- якщо у громадянина відсутні документи про відстрочку військової служби і т.д.

Які варіанти вирішення ситуації?

Оскаржити заборону виїзду за кордон посилаючись на вже досліджені судом обставини і незаконність висновків суду. При цьому варто враховувати реальний термін розгляду судом апеляційної скарги, оскільки як правило, це далеко не один місяць.

Просити скасувати заборону, посилаючись на ті обставини, які не були відомі суду на момент винесення рішення про тимчасову заборону або на зміну «врахованих» обставин.

Співпрацювати з виконавцем і виконати зобов'язання, що в свою чергу спричинить закриття виконавчого провадження та автоматичне зняття відповідної заборони, - здебільшого це є найшвидшим способом вирішення проблеми, якщо виконання зобов'язання передбачає можливість здійснити це в стислі терміни. У такому випадку після винесення постанови про закриття виконавчого провадження виконавець надсилає її електронну копію в Адміністрацію прикордонної служби України, де і знімається заборона. Процедура займе 3-5 робочих днів.

Які можуть бути труднощі?

Крім термінів, які часто не дотримуються, проблемою може бути людський фактор або недбалість працівників виконавчої служби.

Сьогодні в практиці почастішали випадки, коли виконавче провадження, в якому було встановлено тимчасову заборону на виїзд за кордон вже закрито, а матеріали його знищені. Згідно із законом заборона повинна була бути скасований одночасно із закриттям виконавчого провадження. Подальше існування заборони говорить про бездіяльність виконавця. Знайти «кінці» в такому разі складніше, але теж можливо.

До суду в такому випадку, з оскарженням бездіяльності виконавця, потрібно буде звертатися в порядку адміністративного судочинства, з позовом про зобов'язання виконавця вчинити певні дії. У тексті заяви слід приділити увагу обгрунтуванню того, чому суду слід скасувати раніше застосовану заборону, посилаючись на фактичні, життєві обставини і підкріплюючи таку необхідність нормами права.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                     П.Б.Процик

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема