Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Чи можна перевозити тварин у громадському транспорті?


Чи можна перевозити тварин у громадському транспорті?

 

Часто пересуватись містом із своїм домашнім улюбленцем стає справжньою пригодою: приватні перевізники практично висаджують з автобусів, а багато-хто вимагає додаткової плати за перевезення кішки чи ручного мопса.

Проте, той хто знає свої права, завжди на крок попереду. Пам’ятайте, що заходити в транспорт з тваринами можна! Тільки є одна умова, Ви повинні везти домашнього улюбленця у наморднику чи в спеціальній сумці (клітці) для транспортування.

Умови транспортування домашніх тварин у міському автомобільному транспорті регулюються Постановою Кабінету міністрів України від 16.11.2011 № 1402.

Відтак, можна перевозити у салоні транспортного засобу тільки дрібних тварин і тільки у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки – на сидінні (в таксі).

Під час транспортування тварини особа, яка її супроводжує, несе відповідальність за її життя та здоров'я і повинна слідкувати за додержанням належних санітарно-гігієнічних умов.

Транспортування та сплата за перевезення тварин здійснюється у відповідності з правилами транспортної організації:

- згідно Правил користування трамваєм і тролейбусом, у трамваї та тролейбусі пасажирам дозволено безкоштовно перевозити дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності повідків, та котів з пред’явленням відповідних документів на них, транспортування інших тварин заборонено.

Тварини, яких планується перевезти, перед завантаженням до спеціального транспортного засобу підлягають огляду спеціалістом у галузі ветеринарної медицини з метою підтвердження їх придатності до перевезення.

Перевезення собак в інші населені пункти дозволяється за наявності у власника реєстраційного посвідчення та ветеринарного свідоцтва з відміткою у ньому про те, що собаку імунізовано проти сказу не більш як 12 місяців і не менш як 30 днів до вивозу (виводу). Щодо собак великих порід, то їх перевозять у приміських електро- і дизель-поїздах, пасажирських, швидких та приміських поїздах, у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів поїзда (не більше двох собак) у намордниках на металевій чи міцній шкіряній прив'язі та під наглядом супровідника, усі команди якого вони виконують.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                     П.Б.Процик

 

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема