Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

За яких умов можна набути громадянства України


За яких умов можна набути громадянства України

 

            Більшість людей, які проживають на території України, є її громадянами. Але існує великий відсоток людей, які довгий час проживають на території іншої держави і з часом можуть претендувати на отримання громадянства України.

            Стаття 4 Конституції України визначає, що в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.

            Так, відповідно до Закону України « Про громадянство України» громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України.

    Громадянство України набувається:

1) за народженням;

2) за територіальним походженням;

3) внаслідок прийняття до громадянства;

4) внаслідок поновлення у громадянстві;

5) внаслідок усиновлення;

6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров’я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю або передачі на виховання в сім’ю патронатного вихователя;

7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки;

8) у зв’язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;

9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;

10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

На практиці найчастіше особи набувають громадянства України за територіальним походженням.

Статтею 8 Закону України « Про громадянство України» визначено, що особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов’язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України.

Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов’язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов’язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства.

Заява про набуття громадянства України разом із пакетом необхідних документів подається особою особисто до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання. Так, крім заяви до органу Державної міграційної служби необхідно подати документи, що підтверджують громадянство України Ваших родичів.

Розгляд заяви здійснюється у термін до трьох місяців та у випадку позитивного її розгляду відповідною комісією буде прийняте рішення про набуття особою громадянства України та видачу їй паспорта громадянина України.

У випадку відмови, рішення комісії може бути оскаржене у судовому порядку.

У випадку відсутності родичів-українців, але особа перебуває у шлюбі із громадянином України більше двох років, така особа також має право на набуття громадянства України.

Також дієвим способом набуття громадянства України є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років.

Таким чином, у разі встановлення підстав для набуття громадянства України, особа може реалізувати своє законне право шляхом подання заяви із пакетом підтверджуючих документів до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                     П.Б.Процик

 

 

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема