Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

26.06.2019 Засідання клубу «Берегиня» за участю директора Бережанського відділення АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Романа Корнелюка


ЗАСІДАННЯ КЛУБУ «БЕРЕГИНЯ»

 

Що таке фінансова грамотність і навіщо вона потрібна? Цьому предмету не вчать в школі і відсутність елементарних знань про те, як управляти своїми грошима, вже в дорослому віці призводить до плачевних результатів. Робота за мізерну заробітну плату без альтернативних джерел доходу, даремні покупки, кредитна кабала – все це наслідки фінансової неосвіченості.

Так, 21 червня у Бережанській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого  клубу «Берегиня» за участю директора Бережанського відділення АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Романа Корнелюка. На засіданні, тема якого «Основи фінансової грамотності», мова йшла про  фінансову обізнаність та її роль у житті людини.

Здавалося б, у чому важливість і навіщо потрібна фінансова грамотність, адже цьому питанню приділяється так багато уваги. Як би банально це не звучало, але чим вищий рівень обізнаності населення у фінансових питаннях, тим вищий рівень розвитку економіки і добробуту суспільства в цілому. - звернувся до учасниць заходу Роман Корнелюк. Він роз’яснив , що фінансова грамотність – це багаж знань і навичок, які формують правильне ставлення до особистих грошей і дозволяють середньостатистичній людині приймати вигідні для себе рішення. Жінки довідались у чому полягає фінансова грамотність. Бути фінансово грамотним означає уміння раціонально витрачати свої гроші. Саме раціональні витрати, а не великі заробітки визначають грамотну людину. Можна отримувати хорошу зарплату, але при цьому в кінці місяця позичати гроші. Це також аналіз, зіставлення своїх витрат і доходів. Планування великих витрат, постановка фінансових цілей.

Роман Корнелюк звернув увагу на те, що згідно зі статистичними даними, більше половини українців зберігають заощадження вдома, хоча це не зовсім вірно. Депозити і надійні інвестиції допоможуть не тільки зберегти накопичення, але і примножити.

Потрібно відповідально підходити до придбання фінансових послуг і здійснювати елементарний математичний розрахунок вигоди. Якщо берете кредит, то не забувайте, що його потрібно віддавати і не лінуйтеся порахувати, скільки будете винні у підсумку, - наголосив директор банку. Також важливо  вибрати надійну фінансову установу і не стати жертвою шахраїв.

Захід пройшов у теплій невимушеній атмосфері. Жінки вели жваве обговорення, ділились власним досвідом . Врешті присутні прийшли до висновку, що фінансова грамотність вигідна як простій людині, так і державі. Це не ефемерне поняття, а сукупність знань і навичок, які обов'язково знадобляться у повсякденному житті.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема