Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

25.06.2019 Прийом на роботу сезонних працівників


ПРИЙОМ НА РОБОТУ СЕЗОННИХ ПРАЦІВНИКІВ

СЕЗОННИМИ СЛІД ВВАЖАТИ ПРАЦІВНИКІВ, які приймаються на сезонні роботи, тобто на роботи, які в силу природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців, та які включені в перелік сезонних робіт, наведених в Списку. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/278-97-%D0%BF

СЕЗОННИЙ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР є різновидом строкового трудового договору. Він укладається на строк, що не перевищує тривалості сезону, яка, у свою чергу, не може перевищувати шести місяців. Тобто, сезонними вважаються роботи, які характеризуються наступними ознаками:

1) вид роботи і галузі, зазначений у Списку;

2) строк роботи не більше 6 місяців.

Отже, враховуючи вищевикладене, укладення сезонного трудового договору на роботах, не зазначених у Списку та які перевищують шість місяців, не допускається.

ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ НА РОБОТУ сезонних працівників проводиться у загальновстановленому порядку: працівник пише заяву про прийом на роботу; на підставі заяви роботодавець видає наказ про прийом на роботу; працівник своїм підписом підтверджує факт того, що він ознайомлений з наказом і згоден з умовами, визначеними в наказі; вноситься запис до трудової книжки працівника.

При укладенні сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи , що відображається в наказі (розпорядженні) про прийом на роботу, у якому зазначається, що даний працівник приймається саме на сезонну роботу. Якщо строк, на який прийнятий працівник, не зазначити в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, вважатиметься, що він прийнятий на підприємство на невизначений строк

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Не пізніше тижневого строку після видання наказу (розпорядження) про прийняття на роботу сезонного працівника власник або уповноважений ним орган повинен зробити  відповідний запис у його трудовій книжці При цьому, відомості про характер роботи (сезонна/тимчасова), а також про те, що трудовий договір у цьому випадку — строковий, до трудової книжки не вносять

Також необхідно мати на увазі, що при укладенні сезонного договору не встановлюється випробувальний термін

Важливо знати, що на сезонних працівників розповсюджуються умови і положення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору, що діють на підприємстві (тривалість робочого часу і відпочинку, оплата праці, матеріальне стимулювання, умови і охорона праці тощо).
 

Анонси подій

Актуальна тема