Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Особливості виконання на території України Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року


Особливості виконання на території України Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року

З 09.06.1998 року для України набула чинності Європейська конвенція про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року (далі - Конвенція).

Відповідно до положень цієї Конвенції, Договірні Сторони зобов'язуються надавати без зволікання одна одній якнайширшу взаємну допомогу в провадженні стосовно правопорушень, покарання яких на момент прохання про надання допомоги підпадає під юрисдикцію судових органів запитуючої Сторони.

Взаємна допомога може також надаватись у провадженні, здійснюваному адміністративними органами стосовно діянь, які є караними відповідно до національного законодавства запитуючої або запитуваної Сторони на підставі того, що вони є порушеннями норм права, у випадках, коли таке рішення може зумовити провадження в суді, який має юрисдикцію, зокрема, у кримінальних справах.

Відповідно до ст. 3 Конвенції, запитувана Сторона виконує, у передбачений її законодавством спосіб, будь-які судові доручення, які стосуються кримінальної справи і які надсилаються їй судовими властями запитуючої Сторони з метою забезпечення свідоцьких показань або передачі предметів, які являють собою речові докази, матеріалів судової справи або документів. Якщо запитуюча Сторона бажає, щоб свідки або експерти свідчили під присягою, вона ясно зазначає це у своєму проханні, і запитувана Сторона виконує прохання, якщо законодавство її країни цього не забороняє. Запитувана Сторона може передавати засвідчені копії або засвідчені фотокопії запитуваних матеріалів судової справи або документів, якщо запитуюча Сторона ясно не просить передати оригінали; у цьому випадку запитувана Сторона докладає всіх зусиль для виконання прохання.

Прохання про взаємну допомогу повинні містити: назву органу, що звертається із проханням, предмет і причину прохання, у міру можливості, відомості про відповідну особу і її громадянство, у разі необхідності зазначається також правопорушення і стислий виклад фактів.

Згідно із вимог ст. 7 Конвенції запитувана Сторона здійснює вручення письмових документів і письмових доручень суду, які їй для цього надсилаються запитуючою Стороною.

Прохання про надання взаємної допомоги, а також інформація, яку надають без прохання, надсилаються в письмовому вигляді Міністерством юстиції запитуючої Сторони Міністерству юстиції запитуваної Сторони та повертаються тими самими каналами. Однак вони можуть надсилатися безпосередньо судовими органами запитуючої Сторони судовим органам запитуваної Сторони та повертатися тими самими каналами.

 

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області  

Анонси подій

Актуальна тема