Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Що робити, якщо поряд мешкають галасливі сусіди?


Що робити, якщо поряд мешкають галасливі сусіди?

            Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» забороняється з 22:00 до 8:00 користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами шуму. Це стосується і шуму під час проведення ремонтних робіт. Заборона поширюється також на святкові й неробочі дні: тоді шуму не повинно бути взагалі.

Ремонтні та будівельні роботи можна проводити у святкові та неробочі дні за умови, що є згода на це від мешканців усіх прилеглих квартир (бажано письмова).

За санітарними нормами, максимально допустимі рівні шуму у багатоквартирних будинках вдень становлять до 55 децибелів, вночі (з 22:00 до 08:00) – до 45 децибелів. Для територій, які прилягають до житлових будинків – вдень до 70 децибелів, вночі – до 60 децибелів.

Що робити, коли сусіди занадто гучно роблять ремонт?

Перше, що варто зробити – піти до сусідів і попросити їх припинити ремонтні роботи. Якщо люди на контакт не йдуть – викликати патрульних. Працівники поліції вже фіксують адміністративне правопорушення та складають протокол.

Існують випадки, що поліція приїжджає вже у момент, коли шум завершився. Фіксувати шум за допомогою аудіо чи відео можна, але ці докази не мають належної сили. Суддя може їх використати як другорядні, оскільки є певні вимоги щодо фіксації цих порушень шуму і записував їх не фахівець.

У будь-якому разі зафіксувати порушення повинен працівник поліції та скласти протокол – це найдієвіший спосіб. І тут важливо також проконтролювати, щоб у документі не було помилок стосовно дати, часу, особистих даних та інших деталей. Наявність помилок у протоколі може бути підставою для його скасування.

Яке покарання?

Якщо громадяни не виконують встановлених законом вимог щодо рівня шуму – їм загрожує штраф. Це регулюється Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 182). Штраф при такому адміністративному правопорушенні становить від 85 до 510 гривень. Якщо порушення відбувається повторно протягом року, то в порушника можуть конфіскувати техніку, яка є джерелом шуму. Це може бути, наприклад, перфоратор.

Поліцію потрібно викликати, якщо шумно після 22-ї. Найчастіше скаржаться як на сусідів, так і на шум від компаній, які голосно відпочивають під вікнами. Часто про шум заявляють у час, коли він дозволений. Тоді по телефону пояснюємо, що порушення закону немає.

Патрульні приїжджають завжди, проте вони не мають приладів для вимірювання шуму. Інколи заявник не виходить на зв’язок, а джерело шуму знайти важко. Тоді поліцейські їдуть працювати далі, а в рапорті вказують, що порушень не виявили.

Патрульні опитують підозрюваного, але не повідомляють, хто на нього поскаржився. Якщо вирішили складати протокол, тоді для повноти доказів розпитують заявника та інших сусідів. Якщо порушник не відчиняє, тоді поліцейські можуть провести виховну бесіду через двері. Інших способів впливу немає, примусово відчиняти двері і припиняти шум заборонено.

Патрульні можуть заходити до квартири без запрошення власника лише у надзвичайних ситуаціях: порятунок життя людей або цінного майна, під час переслідування осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину або для припинення злочину.

Якщо це перший виклик на адресу, особа йде на зустріч та припиняє шуміти, тоді поліцейські обмежаться усним зауваженням, попередженням або оформлять протокол за статтею 182 КУпАП (можливий штраф від 85 до 255 гривень). Щодо кожного виклику патрульні обов’язково пишуть рапорт, який залишається в базі.

Якщо заявник не задоволений рішенням поліції, раджу спочатку розібратися із законодавством і подумати, чи могли патрульні діяти інакше. Усі свої зауваження можна залишити на «102» або на гарячій лінії

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» забороняє гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів із 22:00 до 8:00 години на «захищених об’єктах». Захищені об’єкти: житлові будинки та прибудинкові території, заклади освіти і культури, гуртожитки, заклади громадського харчування, торгівлі, побутового та розважального бізнесу, парки та інші об’єкти, де постійно або тимчасово перебувають люди.

Згідно із законом, ремонтні роботи можна проводити, якщо завчасно поінформувати про це мешканців прилеглих квартир, у будні дні з 8:00 до 21:00.

Норми допустимого шуму визначено в Державних будівельних нормах України. Вони не можуть перевищувати в нічний час 45 дБ (децибелів) і в денний 55 дБ. Міські громади можуть встановлювати більш сприятливі рівні допустимого шуму та час їхнього застосування.

Що робити, якщо сусіди шумлять?

Якщо звернення до шумних сусідів / ресторану / магазину не допомагає, варто викликати поліцію. Перевищення рівнів допустимого шуму, як і спричинення шуму в нічний час – це адміністративне правопорушення (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Поліція має скласти протокол і зафіксувати всі суттєві обставини події.

 Самостійно пересвідчитися, що шум перевищує допустимий рівень. Визначити джерело шуму. Викликати поліцію, повідомити про потребу виміряти рівень шуму на місці. Простежити за правильністю і повнотою складення протоколу (записана суть правопорушення, чітко сформульовані обставини справи, посилання на норму щодо додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, визначений рівень шуму, джерело його походження, пояснення свідків події, дата та місце складення протоколу). Часто суд відмовляється притягувати до відповідальності «порушників тиші» через недоліки протоколу.

Зібрати два таких протоколи про порушення протягом одного року. Стежити за скеруванням другого протоколу до суду.

Відповідальність

Відповідальність у вигляді попередження або штрафу: від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів (85-255 грн) для громадян і від 15 до 30 для посадових осіб, підприємств (255-510 грн).

Якщо порушення вчинили повторно протягом року, воно карається штрафом від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн) для громадян і від 50 до 100 (850-1700 грн) – для посадових осіб, підприємств із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів та інших предметів порушення тиші.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6.                     Тел.: (03548) 2 39 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                     П.Б.Процик                                               

 

 

 

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема