Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Порядок дій після отримання сигналів оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій воєнного та техногенного характеру, а також укриття в захисних спорудах


Порядок дій

після отримання сигналів оповіщення

у разі виникнення надзвичайних ситуацій

воєнного та техногенного характеру,

а також укриття в захисних спорудах

 

Основний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій воєнного та техногенного характеру – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед подачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА І ПЕРЕРИВИСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлені відповідні варіанти повідомлень.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки, тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ ВОЄННОГО ТА ТЕХНОГЕННОГО ХАРАКТЕРУ ВКЛЮЧАЄ:

— ІНФОРМАЦІЮ ПРО НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ;

— МІСЦЕ І ЧАС ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ;

— ТЕРИТОРІЮ (РАЙОНИ, МАСИВИ, БУДИНКИ ТОЩО), ЯКА ПОТРАПЛЯЄ В ОСЕРЕДКИ (ЗОНИ) УРАЖЕННЯ;

— ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ;

— ІНШУ ІНФОРМАЦІЮ.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарювання у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ДОМА, при виникненні надзвичайної ситуації, повинен:

·         тримати дома постійно включеними радіоприймач, або телевізор для того щоб слухати розпорядження і вказівки центральних і місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

·         повідомити про отриману інформацію сусідів;

·         постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

·         провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх; знати місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг, тощо), де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де знаходиться найближче укриття, і якнайшвидше до нього добратися та укритися в ньому. Якщо є час якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 29 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                   Процик П.Б.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема