Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Як скористатися податковою знижкою?


Як скористатися податковою знижкою?

 

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами по заробітній платі, можна, зокрема, у випадку реалізації права на податкову знижку.

Що таке податкова знижка?

Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках визначених Податковим кодексом України.

Хто може отримати податкову знижку?

- резиденти України, громадяни України або особи з іноземним громадянством, які знаходяться на території нашої країни більше 183 днів протягом всього року;

- особи, які зазнали певних витрат, пов'язані з придбанням товарів, послуг або оплатою робіт резидента (фізичної або юридичної особи), що мають документально зафіксовані підтвердження;

- особи, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які платять прибутковий податок. Таким чином, фізичні особи підприємці не мають право на податкову знижку, оскільки не платять прибутковий податок.

Податкову знижку можна отримати, в наступних випадках:

            - проведення оплати за іпотечним кредитом і придбане житло, в результаті оформлення іпотеки, є основним місцем проживання;

- придбання двох об'єктів нерухомості за іпотечним кредитом (податкова знижка покладається на те житло, в якому заявник зареєстрований);

- пожертвування або благодійних внесків організацій некомерційного характеру, зареєстрованим на території України (від 2 до 5% заробітної плати за рік);

            -  оплата свого навчання або навчання члена своєї сім'ї першого лінії споріднення);

- здійснення витрат грошових коштів на проведення штучного запліднення;

- здійснення витрат, пов'язаних з усиновленням дитини;

- здійснення пенсійних внесків до недержавних пенсійних фондів;

- здійснення страхових платежів за договорами накопичувального страхування життя;

- користування послугами реабілітаційних центрів і протезно-ортопедичними послугами.

Як отримати податкову знижку?

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію.

Податкова декларація подається до 1 травня наступного за звітним періодом (роком), відповідно до п.49.1 та п.49.16.4. Податкового кодексу України. Такий термін подачі декларації встановлений для громадян, які зобов'язані її подавати.

Але, якщо вашою метою є отримання податкової знижки, то згідно п.166.1.1 Податкового кодексу України декларація може подаватися протягом року, наступного за звітним. Наприклад, для отримання податкової знижки за 2018 можна звертатися до 31 грудня 2018 року.

В разі неподання документів протягом року, наступного за звітним, то на наступний період така можливість не переноситься.

До декларації про доходи та майновий стан разом з розрахунком суми податкової знижки необхідно додати документи, які підтверджують в першу чергу право на отримання податкової знижки: платіжні і розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договори, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). Важливо надати, довідку про доходи (оригінал) за звітний рік за спеціальною формою для оформлення податкової знижки. Так само не зайвим буде взяти «стандартний пакет документів» копії паспорта та ідентифікаційного коду. Залежно від ситуації, в зв'язку з якою виникло право на отримання податкової знижки необхідно надати і інші документи. Наприклад, в разі отримання податкової знижки на навчання, необхідно також надати довідку навчального закладу, яка повинна містити відомості про період навчання студента.                    

Пам'ятайте, що гроші Вам повинні перерахувати протягом 60 днів!

Важливо! Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 29 99.

 

Начальник відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                                                             Процик П.Б.

 
 

Анонси подій

Актуальна тема