Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

31.10.2018 Зустріч з майстринею-вишивальницею


ЗУСТРІЧ З МАЙСТРИНЕЮ-ВИШИВАЛЬНИЦЕЮ

Українська вишивка — здавна є одним із найпоширеніших видів народного декоративного мистецтва нашої країни. Виконане своїми руками зображення українського орнаменту або якогось сюжету на тканині  може бути прикрасою як одягу (в основному - жіночих і чоловічих сорочок), так і предметів домашнього вжитку (наліжників, обрусів, наволочок, рушників). Вишивання є одним з найцікавіших  видів дозвілля українських жінок і, зокрема, дівчат.

26 жовтня 2018 року у Бережанській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» на тему «Зустріч з майстринею-вишивальницею». До участі у засіданні клубу працівники районного центру зайнятості запросили Наталію Стрілець  наукового співробітника Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани.

Вишивка –  Наталине хобі. «Прекрасні вишиті вироби мене чарували й вабили ще з дитинства. Особливо мені подобався вишитий одяг. Зачаровували жінки в їх святкових , яскравих одежах. Я вже малою не могла відірвати очей від тих них . Тепер з задоволенням вишиваю сама» - розповідала майстриня.

Наталія принесла з собою свої вишиті вироби - серветки, рушники, сорочки. Чимало присутніх жінок теж захоплюються вишивкою,  але Наталині жіночі вишиванки  в усіх викликали захоплення.Наталія володіє різними техніками вишивання: хрестом, низинкою, гладдю, стебнівкою, вивчила багато видів мережки. Своїми знаннями майстриня щиро поділилась з присутніми. Вона показала, як вишивати низинкою, та оздоблювати вироби мережкою, розповіла про підбір кольорів, ниток, тканини.

Захід пройшов в теплій невимушеній атмосфері. Оглядаючи чудові   вишиті вироби та спілкуючись з вишивальницею, жінки ділились власним досвідом, бо багато з них теж захоплюються вишиванням. «Вишиваючи, я на якийсь час відволікаюсь від повсякденної рутини, проблем, і отримую необхідний мені заряд життєвої енергії  від улюбленого заняття», - висловилась одна з учасниць заходу.
 

Анонси подій

Актуальна тема