Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги


   Про порядок призначення і виплати компенсації фізичним 
особам, які надають соціальні послуги


     Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

     Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

  - 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

  - 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам   похилого      віку,  які за  висновком лікарсько-консультаційної     комісії     потребують    постійного
стороннього  догляду  і не здатні до самообслуговування, інвалідам
II  групи  та  дітям-інвалідам;

   -  7  відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III  групи    та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього  догляду  і не  здатні до самообслуговування.

    Компенсація  фізичним  особам,  які  досягли пенсійного віку, визначеного  статтею  26  Закону  України "Про гальнообов’язкове державне  пенсійне  страхування", та інвалідам, що надають  соціальні  послуги,  призначається  у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які тратили працездатність.

     Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсаціюнезалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

      Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

- заява про згоду надавати соціальні послуги;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоровдозволяє постійно надавати соціальні послуги;

- копія трудової книжки,

2) особою,  яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

- заява про необхідність надання соціальних послуг;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком інвалідів І групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду).

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

- заява про необхідність надання соціальних послуг;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
4) для підтвердження відсутності даних про доходи фізичної особи, яка надає соціаьні послуги, використовуються відомості Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, що отримані в порядку щоквартального електронного інформаційного обміну між Мінсоц політики і ДФС з урахуванням вимог, передбачених для інформації з обмеженим доступом.

       Компенсація призначається:

- на час встановлення гупи інвалідності – інвалідам І групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідко з довідкою доакта огляду медико-соціальною еспертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

- на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

    Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 
Начальник управління 
соціального захисту населення                          І.В.Соломко 

Анонси подій

Актуальна тема