Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Як каратимуть за несплату аліментів?


Як каратимуть за несплату аліментів?

На початку липня депутати Верховної Ради України ухвалили закон № 8296, який посилить відповідальність за несплату аліментів. Президент України Петро Порошенко 25 липня підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває.

З 29 серпня норми Закону України №8296 вступають в дію.

Основними новаціями вищезазначеного Закону є:

Мінімальну суми аліментів на утримання дитини збільшено.
Штрафи, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу.

 Звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних "горе" батька або матері у випадку несплати ними аліментів понад 3 роки.

Заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці.

Збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин.

Адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт.

Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років.

Скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень першого закону.

Використання всіх обмежень першого закону до боржників, які мають 3 місяці боргу перед хворою дитиною чи дитиною інвалідом.-

Надання повноважень Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва, зокрема малолітніх чи неповнолітніх осіб, або для складання документів процесуального характеру.

Звільнення позивачів від сплати судового збору у справах про збільшення розмірів аліментів.

Адміністративна відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо.

Адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування.- 

Позови про збільшення розміру аліментів, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

У разі відкриття або закриття рахунку фізичної особи банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників.-

Після тривалих консультацій та дискусій знайдено збалансований підхід, який забезпечує захист прав дитини та обох батьків під час виїзду дитини за кордон:

1. Той із батьків, з яким проживає дитина, і який не створює перешкод у побаченні з дитиною для другого з батьків, може виїхати з малюком за межі України на строк до 1 місяця. Однак він зобов’язаний проінформувати про це другого з батьків, який своєчасно і в повному обсязі виконує свої батьківські обов’язки, рекомендованим листом.

2. Самостійно, без інформування, таке рішення може бути прийняте у разі:
 заборгованості зі сплати аліментів понад 4 місяці;  заборгованості за 3 місяці для утримання дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини.

3. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини і належно виконує батьківські обов’язки (в тому числі не має заборгованості з аліментів), рекомендованим листом звертається за наданням нотаріально засвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. 
Якщо такий дозвіл не надано – у 10-денний строк батько- чи мати-прохач має право звернутися до суду із заявою про надання відповідного дозволу.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 29 99.

 

Начальник відділу Бережанське бюро правової допомоги                                               Процик П.Б.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема