Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Б'є значить любить?


 Б'є значить любить???

 

стопнасильство

В рамках реалізації правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО Бережанське бюро правової допомоги інформує щодо протидії домашнього насильства.

Одним із найчастіших питань з якими звертаються за отриманням безоплатної правової допомоги до бюро це розлучення, виплата та збільшення розміру аліментів. Зазвичай розлучення не проходить безболісно для подружжя, зазвичай такою причиною є різні форми домашнього насильства, тобто вчинення дій фізичного, психологічного чи економічного характеру. Прояви насильства можуть тривати роками, бувають вони як скриті (бо “бруду” з сім'ї не виносять) так і видні, коли свідками є друзі, сусіди. Такі відносини часто несуть за собою втрати, так як насильство переважно закінчується тілесними ушкодженнями, а іноді і смертю. Іноді жертвою може стати і сам насильник, свідченням цього є випадки коли жінка, яка вже не може терпіти у стані відчаю починає захищати себе, навіть вбиваючи.

Вислів “б'є — значить любить” не схвалюється в сучасному суспільстві, але не дивлячись на це багато українських жінок і сьогодні потерпають від такого варварства.

Домашнє насильство може проявлятися у таких формах:

- фізичне (ляпаси, штовхання, щипання, заподіяння тілесних ушкоджень, позбавлення волі, залишення в небезпеці, ненадання допомоги);

- сексуальне (будь які діяння сексуального характеру, вчинені відносно дорослої особи без іі згоди або дитини незалежно від її згоди, або вчинені в присутності дитини);

- психологічне (образи, погрози, приниження, переслідування, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії/бездіяльність спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе);

- економічне (позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, примушування до/заборона працювати чи навчатися).

Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства, звертайтеся за допомогою:

Виклик поліції — 102

Національна “гаряча” лінія із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації — 116 123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Центри соціальних служб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на сайті Міністерства соціальної політики msp.gov.ua розділ громадянам/Запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми/Інші/Довідки та матеріали

Дізнатися контакти притулків можна у поліції, центрах безоплатної правової допомоги, центрах соціальних служб, у мобільних бригад або за телефоном гарячої лінії.

            Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 29 99.

 

Начальник відділу Бережанське бюро правової допомоги                           

Процик П.Б.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема