Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуВЕЛИКОДНІЙ МАЙСТЕР-КЛАС У ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

У Бережанському районному центрі зайнятості вже стало традицією розфарбовувати писанки напередодні Великодня . 30 березня   в рамках жіночого клубу «Берегиня» , який діє при районному центрі зайнятості провели майстер - клас з розпису писанок майстрині –писанкарки,  співробітники музею Богдана Лепкого Ірина Васенко та Наталія Стрілець. Вони вже котрий рік організовують подібні навчання для школярів та студентів міста, а також усіх бажаючих.

«Для людини, необізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна, і під силу лише тому, хто гарно малює. Не бійтеся, спробуйте, і ви неодмінно досягнете успіху. Запам'ятайте, писанку пишуть не руки, а душа. Тобто, найголовніше - налаштуватися на відповідний настрій.»-  ділилась секретами  писанкарства  пані   Наталія  .

Майстрині  захопливо розповідали про історію виникнення писанок, їх розмаїття , символічність орнаментів та елементи їх розпису, про послідовність виконання роботи, їхня розповідь була пересипана старовинними легендами та віршами,  а в   умілих руках тим часом народжувалась  красуня-писанка. Далі  й жінки, присутні на заході,  теж приєднались до цього величного дійства- маленькими писачками за допомогою фарб та воску виводили  символічні  візерунки. Багато з них робили це вперше.  «Сьогодні це мистецтво переживає своєрідний «ренесанс». Нові фарби, нові техніки та матеріали – усе це тільки збагачує багатовікові традиції. Поряд із відомими здавна крашанками, крапанками, мальованками, драпанками сучасні майстри вдаються до різноманітних експериментів: викладають орнамент з бісеру, висушеного насіння, ниток» - розповідала майстриня Ірина. Під кінець заходу жінки з захопленням розглядали виготовлені власноруч писанки. Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки".
 

Анонси подій

Актуальна тема