Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

«Діти та безпечна питна вода»

 

         Право кожної людини, а особливо дитини на безпечну для здоров’я і життя питну воду передбачене Конституцією України та іншими законодавчими актами. Наш обов’язок та обов’язок органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування забезпечити виконання цих прав.

         Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010 р. № 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» передбачено забезпечення дитячого населення доброякісною питною водою.

         Бережанським міськрайонним лабораторним відділенням за участі органів місцевого самоврядування та медицини району щорічно проводиться переоблік та уточнення кількості діючих джерел децентралізованого водопостачання водою з яких можуть користуватися діти до 3-х років.                   

         На території Бережанського району, всього є 126 діючих колодязів та каптажів вода з яких може використовуватися для питного водопостачання дітей віком до 3-х років, з них : громадського використання: каптажі – 6, шахтні, трубчасті колодязі – 20; індивідуального використання: каптажі – 5, шахтні, трубчасті колодязі – 95.

         У зв’язку із наявністю в населених пунктах району централізованих джерел питного водопостачання населення, переважна більшість дітей віком до 3-х років забезпечена питною водою відповідної якості.

         В 6 населених пунктах Бережанського району, а саме : Жовнівка,  Біще, Поручин, Шибалин, Нараїв, Посухів переважно водопостачання населення здійснюється із децентралізованих джерел водопостачання.

         Всього до 10 % населених пунктів району забезпечені  децентралізованим водопостачанням, до 70 % населених пунктів забезпечені централізованим та децентралізованим водопостачанням, до 20 % населених пунктів забезпечені лише централізованими водопроводами.

         Бережанським міськрайонним лабораторним відділенням забезпечується дослідження питної води із джерел децентралізованого водопостачання. Випадків виявлення порушення вимог стандарту по санітарно-хімічних показниках (нітрати) не було, усі досліджені проби відповідають вимогам стандарту.

                      

 

Фельдшер санітарний                                                                      Поплавський В.М.        

    

    
 

Анонси подій

Актуальна тема