Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну"Державні гарантії дотримання прав людини"

 

            З прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу» започатковано створення дієвого механізму реалізації конституційного права кожного на правову допомогу, що забезпечує належне виконання Україною її міжнародних зобов'язань у сфері прав людини та запроваджує європейські стандарти з надання правової допомоги та доступу до правосуддя.

            Визначається два види правової допомоги, що надається безоплатно, а саме: первинна правова допомога — це надання правової інформації, консультацій з роз'яснення правових питань щодо складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, та вторинна правова допомога, яка передбачає захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

            Для отримання безоплатної первинної правової допомоги необхідно звернутися в бюро правової допомоги або в місцеві центри з надання безоплатної вторинної допомоги, в яких проводиться особистий прийом осіб, що потребують безоплатної первинної правової допомоги. Графік роботи та порядок роботи оприлюднюється у місцевих засобах масової інформації, а також розміщується у приміщенні, у якому розташоване бюро або центр.

            У разі звернення особи про надання одного з видів безоплатної вторинної правової допомоги Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом 10-ти днів з дня надходження звернення приймає рішення щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги. 
Якщо особа подала звернення про надання одного з видів безоплатної вторинної правової допомоги до територіального органу юстиції, цей орган  протягом 3-х днів з дня подання звернення надсилає його до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, діяльність якого поширюється на територію відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у            7-денний строк з дня отримання звернення особи приймає рішення щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги. 
Якщо особа належить до однієї з категорій осіб, яким надається безоплатна вторинна правова допомога, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги приймає рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги і письмово повідомляє про це особу або її законного представника, а також суд, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в яких здійснюватиметься представництво інтересів особи. 
            Якщо особа не має підстав для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги приймає рішення про відмову в наданні безоплатної вторинної правової допомоги і надсилає копію цього рішення особі, яка звернулася про надання такої допомоги, з одночасним роз'ясненням порядку оскарження рішення про відмову в наданні безоплатної вторинної правової допомоги. 
            У разі звернення осіб:

- до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт;

- підозрювані у вчиненні злочину, які затримані органами дізнання та слідства;

- особи, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту;

- особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов'язковою, про надання безоплатної вторинної правової допомоги або надходження інформації про затриманих осіб у випадках, установлених законом, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  приймає рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги з моменту затримання особи. 

            У разі отримання від особи, яка провадить дізнання, слідчого чи суду запиту про призначення захисника, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначає захисника протягом 24 годин з моменту надходження запиту

            Забезпечення здійснення представництва інтересів суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу здійснюватиметься центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Самі правові послуги безоплатної вторинної правової допомоги надаватимуть адвокати, відібрані за результатами конкурсу

            Тобто, після прийняття рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначає адвоката, який надає безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом.

            В Тернопільській області працює три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та чотирнадцять бюро правової допомоги, які надають первинну та вторинну правову допомогу.
 

Анонси подій

Актуальна тема