Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну«Я закінчила вищий навчальний заклад у липні 2015 року . Навчалась за державним замовленням. Роботи поки що не знайшла. Хочу зареєструватись у центрі зайнятості. Чи потрібно мені подати для реєстрації довідку з навчального закладу про самостійне працевлаштування?»

Відповідає  директор районного центру зайнятості Богдан Дубінський:

- Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року №216 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року №992», норма щодо обов'язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів та відшкодування ними вартості навчання скасована (крім осіб, які навчаються за спеціальностями медичного профілю).

У зв'язку з цим, для реєстрації у центрі зайнятості довідку про надання можливості самостійного працевлаштування чи довідку про самостійне працевлаштування подають лише ті випускники вищих навчальних закладів, які навчалися за спеціальностями медичного профілю.

 

             Корисно шукачам роботи 

 

Існує дві стратегії пошуку роботу - активна і пасивна. Прихильники пасивного пошуку розміщують резюме і чекають запрошення на співбесіду. Прихильники активного, розуміючи, що чекати можна довго і безрезультатно, беруть ініціативу в свої руки і намагаються будь-якими способами встановити контакт з роботодавцем.

Де знайти контакти роботодавця?

Відомі компанії надають в мережі достатньо інформації про себе. Електронна пошта та телефон роботодавця можна знайти на сайті компанії в розділі «Контакти». Також додатковим інструментом пошуку роботи є соціальні мережі. Відвідайте співтовариство компанії в соцмережі. Як правило, там є контактні особи, яким можна написати.

Якщо в компанії є відкрита вакансія, вкажіть, де ви знайшли інформацію про неї, напишіть, хто ви і чим можете бути корисними компанії. Якщо відкритих вакансій немає, повідомте, яку роботу ви шукаєте і в якому напрямку бажаєте розвиватися. Такий підхід цілком може спрацювати. По-перше, не всі вакансії викладаються на сайтах з пошуку роботи або на сайті компанії. По-друге, HR-менеджери спілкуються між собою, і один може порекомендувати вас іншому. Щоб на даному етапі надати максимум інформації про себе, обов'язково прикріпіть до повідомлення резюме.

Як встановити контакт з роботодавцем, якщо ініціатором спілкування є ви?

Крок 1. Спробуйте знайти контакти прямого роботодавця. Якщо це не представляється можливим, ввічливо попросіть рекрутера направити ваш лист керівнику відділу, в якому хочете працювати.

Крок 2. Звертайтеся до співрозмовника по імені і обов'язково представтесь самі. Якщо відгукуєтеся на відкриту вакансію, постарайтеся донести, що ви, як ніхто інший, підходите на вакантну посаду. Якщо звертаєтеся в компанію, де немає відкритих вакансій, коротко опишіть, чому хочете працювати в компанії, які завдання хотіли б вирішувати і що можете привнести в розвиток бізнесу. Попросіть включити ваше резюме в базу кандидатів і повідомити вам, якщо з'явиться відповідна вакансія.

Крок 3. Подякуйте адресата за увагу до вашого резюме і постарайтеся ініціювати зворотний зв'язок. Заявіть про свою готовність зустрітися особисто і уточніть свої контакти.

Крок 4. Якщо відповіді не послідувало, є сенс написати ще раз (або зателефонувати). Поцікавтеся, чи отримав адресат ваш лист, чи було розглянуто резюме, і яке рішення по ній прийнято.

Крок 5. Якщо після повторного звернення ви отримали запрошення на співбесіду, повідомте, що прийняли запрошення і будете раді зустрічі. Якщо вам обіцяють передзвонити або просять передзвонити вас, уточніть дату й час наступного контакту. Обов'язково зв'яжіться з представником компанії в зазначений час. Якщо ви отримали відмову, подякуйте свого візаві за приділений вам час і продовжуйте пошук.

Потрібно бути в міру наполегливими. Розрізняти межу між напористістю і настирливістю. Якщо людина відчуває, що фраза «ми вам передзвонимо» або «зв'яжіться з нами пізніше» є завуальованою відмовою, не потрібно втрачати час, а треба продовжувати пошук роботодавця, який оцінить шукача роботи по достоїнству.

 

СКОРО СПІВБЕСІДА?  ГОТУЄМОСЬ РЕТЕЛЬНО

      Сьогодні на українському ринку праці не так багато вакансій. Особливо важко приходиться тим, хто тільки закінчив навчання. В основному, вимоги роботодавця до працівника полягають у тому, щоб дана людина вже мала досвід роботи 2-3 роки.

Але звідки його взяти людині, яка  щойно закінчила університет? Таким чином, виходять певні труднощі. Все ж якщо запрошують на співбесіду, то потрібно до неї ретельно підготуватися. Що потрібно знати тому, хто працевлаштовується?

Перш ніж йти на співбесіду, добре оснащуйтесь інформацією. Ви повинні знати що це за фірма чи організація, чим займається, скільки років працює.  Завжди при собі потрібно мати необхідні документи : диплом,с свідоцтво, резюме і т. д. + їхні копії. Якщо Ви хочете влаштуватись на роботу із творчими задатками, то принесіть свої роботи: креслення, графіки, малюнки, статті.

Якщо на дану посаду Вас рекомендують, то Ви маєте знати прізвище та телефони цих осіб.  Якщо ж Ваша співбесіда переноситься по часу, не нервуйте через це. Зберігайте спокій та врівноваженість.  Одяг. Один із ключових моментів. Людина повинна виглядати скромно, дотримуватись ділового стилю. Дівчатам та жінкам не дозволяється приходити на співбесіду у коротких спідницях чи джинсах. Те саме стосується макіяжу, не варто надто розфарбовувати себе.

Подумайте, які питання можуть задати, продумайте власні відповіді. За допомогою відповідей маєте підкреслити тільки сильну та професійну сторони. Варто ретельно підготуватися до питання оплати праці. Вам можуть дати можливість задати запитання роботодавцю, то ж добре подумайте, що Вас цікавить.

 

                        Заступник директора   РЦЗ    Галина  Лехняк
 

Анонси подій

Актуальна тема