Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуВиїзні акції з використанням «Мобільного центру професійної орієнтації»

Протягом вересня - жовтня спеціалісти Бережанського районного центру зайнятості  для учнів загальноосвітніх шкіл сіл Котів, Вільховець, Потутори, Саранчуки, Шибалин, Божиків, Тростянець, Біще, Рекшин, Мечищів, Жуків, Надрічне, Словятин, Нараїв, Рогачин провели виїзні акції з використанням «Мобільного центру професійної орієнтації» щоб допомогти школярам зорієнтуватися у світі професій.

Погляд самих дітей на своє майбутнє, професії, що подобаються молоді, поради щодо самостійного вибору професії - про все це йшлося на зустрічах зі школярами.

Основною метою проведених заходів є ознайомлення учнівської молоді з сучасним ринком праці,актуальними професіями та підвищенням їх мотивації до вибору професій,відповідно до власних умінь, навичок та вимог ринку праці.

Головне питання, яке фахівці обговорили зі школярами, - ким бути, як не помилитися у виборі професії? «У кожного з вас є свої особисті вимоги до майбутньої професії. Але цього замало, адже разом зі своїми схильностями та бажаннями необхідно враховувати ще й власні можливості та потребу ринку праці. Адже професія має приносити моральне задоволення, можливість отримувати гідну заробітну плату, приносити користь людям, - наголосила спеціаліст центру зайнятості Ірина Васенко спілкуючись зі школярами. Вона розповіла про професії, які користуються попитом на ринку праці, перспективи їхнього розвитку в недалекому майбутньому. Спеціаліст центру зайнятості також звернула увагу дітей на те, що під впливом науково-технічного прогресу і соціально-економічних перетворень постійно змінюється кількість, характер і зміст праці як нових, так і старих професій. Максимальна кількість нових професій з’являється в сфері торгівлі, управління, інформаційного обслуговування. Зокрема обговорювались переваги отримання робітничих професій, їх необхідність та роль у житті людей, потреби ринку праці, а також питання майбутнього працевлаштування на підприємства міста та району. Бажаючі перевірити відповідність професійних намірів індивідуальним здібностям пройшли профдіагностичне консультування  та отримали більш детальну індивідуальну консультацію спеціаліста з профорієнтації.

Під час заходу учні дізналися, як правильно спланувати своє професійне майбутнє, переконались, що вибір професії вимагає відповідального підходу до обраної справи упродовж всього життя; від цього буде залежати рівень професійності та конкурентоздатності на сучасному ринку праці.

Бажаючі перевірити відповідність професійних намірів індивідуальним здібностям пройшли профдіагностичне консультування за методикою Є. О. Климова та отримали більш детальну індивідуальну консультацію.

Також для школярів було здійснено перегляд відео про актуальні робітничі професії, які можна отримати у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та отримали від фахівців райцентру зайнятості профорієнтаційні буклети з описами робітничих професій.

Спілкуючись зі спеціалістом служби зайнятості, учні дійшли висновку, що лише ставши професіоналом в обраній справі можна бути конкурентоспроможним на ринку праці.
 

Анонси подій

Актуальна тема