Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Захист прав та інтересів дитини є одним із найважливіших завдань.


Голова райдержадміністрації Я.Тринька провів нараду з керівництвом служби у справах дітей, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань  реалізації  у Бережанському районі завдань, доручень Президента України щодо захисту прав дитини. На нараді вищезгадані служби проінформували про роботу, яка проводиться в районі щодо захисту прав дітей.

Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на районну службу у справах дітей. На сьогоднішній день на обліку знаходиться 10 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, зафіксовано 2 заяви по насильству в сім’ї. Із категорії дітей-сиріт та дітей позбавленого батьківського піклування 4 дітей влаштовано під опіку родичів,  4 дітей влаштовано в прийомні сім’ї, 2 дітей усиновлено, створено дві прийомні сім’ї. Проводиться відповідна робота із захисту особистих, майнових та житлових прав дітей.

В свою чергу районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За 12 місяців 2013 року районним центром проінспектовано 328 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом перебуває 175 сімей (в них 441 дитина). Даним сімям надано 2654 послуги, з них – 285 послуг по профілактиці негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.

В рамках спеціалізованої служби «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» проводяться групові заходи та індивідуальна робота по профілактиці негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі за участю лікарів, юристів, якими охоплено 780 дітей до 18 років та 264 особи від 18 до 35 років. За даною тематикою розповсюджено 150 одиниць друкованої продукції.

Також районний центр спільно з службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей проводять рейди у вечірній час з метою профілактики правопорушень, виявлення та попередження наркоманії, недопущення незаконного продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.

Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечує права дитини в організації дозвілля, оздоровлення та відпочинку дітей. На виконання «Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2015 року» затвердженої рішенням 13 сесії Бережанської районної ради від 10.07. 2013 року № 224, влітку 2013 року проводилася оздоровча кампанія. Із загальної кількості 4443 дітей (віком від 7 до 17 років включно) було заплановано забезпечити оздоровленням та відпочинком 70%, тобто 3110 дітей. Станом на 01.10. 2013 року забезпечено оздоровленням та відпочинком 3203 дітей (72%), з яких оздоровленням – 1302 (40,6%), відпочинком – 1901 (59,4 %).

Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту станом на 16.12.2013  року видав 450 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 1010 посвідчень дітей з багатодітної сім’ї. Що дає змогу  дітям з багатодітних сімей користуватися пільгами: на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; на безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку.

Голова РДА підвів підсумки наради та зазначив, що захист прав та інтересів дитини є одним із найважливіших завдань, адже ставлення до дітей, їхніх прав і свобод, повага до їхньої людської гідності якнайточніше відображають рівень гуманності  й цивілізованості суспільства.

 
 

Анонси подій

Актуальна тема