Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну               25 червня у приміщенні Бережанського районного центру зайнятості відбувся семінар на тему : «Реалізація завдань та доручень Президента України щодо забезпечення  молоді першим робочим місцем»

                У семінарі взяли участь перший заступник голови Бережанської районної державної адміністрації Григорій Лехняк, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ганна Ногач, головний спеціаліст відділу освіти Люба Адамів, старший інспектор кадрів відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут»  Дарія Фльонц , роботодавці та громадські організації.

                Григорій Лехняк наголосив на виконанні плану заходів з реалізації завдань і нових соціальних ініціатив Президента України щодо сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем.

                Головний спеціаліст-юрисконсульт наголосила, що Закон «Про зайнятість населення», що вступив у дію з 01.01.2013,  передбачає низку нововведень, зокрема, визначає заходи щодо сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем, вводячи, такі новації, як:

-             компенсація 50% або 100% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який внесок сплачений за умов працевлаштування на новостворені робочі місця громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, і яким надано статус безробітного, за направленням служби зайнятості строком не менше, ніж на два роки.

-            стажування на підприємствах, в установах та організаціях молоді, яка навчається. Студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник", "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право до 6 місяців проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

 -               «стартові виплати» молодим працівникам, які погодяться працювати

                  у сільській місцевості;

 

-              для працевлаштування соціально незахищених категорій громадян, зокрема, молоді підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

                   Заступник директора – начальник відділ надання соціальних послуг районного центру зайнятості Галина Лехняк поінформувала про таку новацію, як ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Так, люди, яким 45 і більше років, мають право на отримання ваучера для здобуття іншої спеціальності, перенавчання чи підвищення власної кваліфікації. Що цікаво, ваучер у центрі зайнятості можуть отримати не тільки безробітні, але й люди, які працюють, можуть також скористатися цією послугою. Страховий стаж при цьому повинен становити не менше 15 років. Існує затверджений перелік спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, за якими можна навчатися із отриманням згаданого ваучеру. 3 бережанців вже скористалися послугою та отримали ваучери на здобуття освіти на базі здобутого освітнього кваліфікаційного рівня.

                   На семінарі обговорено проблеми працевлаштування молоді та шляхи зменшення молодіжного безробіття, закликано роботодавців активно співпрацювати у діалозі на ринку праці. Роботодавці також обмінялися досвідом щодо працевлаштування молоді.

 

 

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями                                           Галина Тимошенко

 
 

Анонси подій

Актуальна тема